ВИДЕО: Шерифовиќ тајно ја снимаше Карлеуша како меша со задникот

На снимање на емисијата „Ѕвездите на Гранд“, жирито, покрај макотрпната работа, одлучило да се забавува. Меѓу нив постајно има кавги, а сега Марија Шерифовиќ открила момент кога се тече како подмачкано.

Имено, додека се снимала себеси, победничката на Евровизија забележала дека зад неа се случува нешто необично. Во кадар ѝ влетала колешката Јелена Карлеуша која заносно мешала на столче.

Шерифовиќ не одолеала слатко да се изнасмее.

ФОТО: Северина објави една фотографија и ги замолче сите

Северина со својата најнова објава ги демантираше озборувањата за проблемите во бракот со Игор Којиќ.

Пејачката објави нивна заедничка фотографија на која Игор ја бакнува во чело и во описот ја цитирала својата песна „Мил мој“ и ги додала своите препознатливи хаштази „сакам што се сакаме“ и „љубовта со љубов се враќа“.

Гласините за проблемите во бракот започнаа откако пејачката презимето Којиќ го тргна од својот Инстаграм профил, а продолжија откако објави стара фотографија со него од Белград, откако српските медиуми ја обвинија дека лаже.

Инаку, Северина пред неколку денови го прослави 8-от роденден на нејзиниот син Алексанар, а му го честиташе преку социјалните мрежи.

ФОТО: Кемиш има ќерка и со поранешната сопруга - Јелена живее и работи во Германија

Мирољуб Аранѓеловиќ Кемиш од бракот со поранешната сопруга Драгица, со која бил пред да заплови во брачните води со Весна Змијанац, ја добил ќерката Јелена која живее во Германија. Злата, која му ја родила Зорица Брунцлик, не е неговата единствена наследниќка.

Кемиш и Драгица се запознале во 1979 година во Франкфурт. Во брак биле околу една година и тогаш ја добиле Јелена. Тој дури и присуствувал на породувањето. Нивната врска пукнала кога Кемиш се вратил во Србија да служи воен рок. После нивниот развод, Јелена останала да живее со мајка ѝ. Таа е и ден денес во Германија и одржува контакт со татко ѝ и неговото семејство.

-Јелена отксекогаш е добредојдена во нашиот дом. Ние децата не ги двоиме. Сите убаво се согласуваме, сакаме и почитуваме. Со голед на тоа дека Јелена живее во Германија, за жал, не можеме постојано да ја посетуваме, но водиме сметка за важните датуми и родендените - рекла Зорица Брунцлик за медиумите.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Fotos sind rar geworden, zumindest von mir. Seitdem ich Zweifachmama geworden bin, muss ich feststellen, dass Bilder von mir noch seltener geworden sind als sie es ohnehin schon waren. Meistens ist eines der Kinder drauf (die ich ja hier nicht zeigen möchte), oder die Bilder sind verschwommen oder nicht für den „hübschen“ Feed nutzbar. Oft denke ich, ich sollte Instagram einfach verbannen von meinem Handy. Ich bin so ein „ganz oder gar nicht“-Typ Mensch .... und wenn ich merke, ich kann bestimmten Dingen nicht so viel Zeit und Muße schenken, dann mach ich sie lieber garnicht. Trotzdem erwische ich mich immer wieder dabei, wie ich gerne auf diese Platform zurückkehre, altbekannte Profile besuche und mir die Zeit hier Spaß macht (vor allem weil ich sie lautlos in meinem Bett neben meinen Kindern konsumieren kann ;) ). Also frag ich mich, wie schaffen es all die anderen tollen Menschen hier, mit ihrem vollgepackt Alltag trotzdem regelmäßig Bilder zu posten und sich kluge Dinge dazu auszudenken?! Wie geht es euch damit? Eher Typ „Read only“ 🤓 oder Typ „Selbst ist die Frau/ der Mann“ 💪? Wie macht ihr das mit den Bildern? Spontan oder geplant? ... ... ... ... Photos have become rare, at least of me. Since I became a double mum, I have to realize that pictures of me have become even more rare than they already were. Most of the time, one of the children is to see, or the pictures are blurred or not usable for the "pretty" feed. Often I think I should just ban Instagram from my phone. I'm such a "all or nothing" type of person .... and if I realize I can't give certain things that much time and leisure, I'd rather not do them at all. Nevertheless, I always find myself coming back to this platform, visiting old profiles and enjoying my time here (especially because I can consume them silently in my bed next to my children ;) ). So I ask myself, how do all the other great people here, with their packed everyday life, still manage to post pictures regularly and think up wise words to their pictures? How do you feel about it? More of a "Read only" type 🤓 or "Just do it“ type 💪? ? #momlife #lebenmitkindern #jelislife #workingmom #düsenmutti

A post shared by JELENA KLINGENBERG®️ (@jeeelica) on

Душан Свилар го возврати ударот на Дара Бубамара: „Не ја знам, која е таа?“

Дара Бубамара како гостин ментор во „Ѕвездите на Гранд“ го подготвуваше Тарик Јашар (17) за вториот круг во музички натпревар „Ѕвездите на гранд“, а нејзината изјава изненади многумина.

Откако влезе во следниот круг, пејачката му рече на својот кандидат: „Ајде, дете, да ме бакнеш, како се справив со ова за тебе!“

Бидејќи сите се согласија дека Тарик е млад, убав, талентиран и добро образуван, Саша Поповиќ изјави дека го потсетил на Душан Свилар, победникот на една од сезоните на ова музичко шоу.

„Тој е поубав од Свилар!Душан е убав, исто така, но не постои!“, одговори Дара.

Меѓутоа, изгледа ова изјава на пејачката не го победи Свилар. Тој за ало.рс изјави дека не се пронаоѓа во изјавата на пејачката и дека одамна не го гледа шоуто во кое стана популарен.

„Која е таа?Не знам дали таа мислеше на мене кога кажа дека Душан Свилар? Не сум единствен пејач со тоа име и презиме. Има уште тројца кои го имаат исто име и презиме како мене“ вели пејачот.

„Одамна не го следам тоа натпреварување и не гледам „Ѕвездите на Гранд“ . Не знам што се случува и не знам кој што коментира. Дотичната не ја познавам, па не знам зошто би мислила на мене кога ме нема запознаено лично“ вели Свилар за „Ало“.

Популарно