ФОТО: Енрике Иглесијас објави прва фотографија со ќерката

Енрике Иглесијас и тенисерката Ана Курникова неодамна добија ќерка, а сега познатиот пејач објави прва фотографија со неа на Инстаграм.

Пејачот покажа како ја држи својата ќерка во раце веднаш по раѓањето. „Мојот зрак сонце“, напишал тој, а честитките веднаш почнале да стигаат од сите страни.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

My Sunshine 01.30.2020

A post shared by Enrique Iglesias (@enriqueiglesias) on

ВИДЕО: Грозно издание на заводникот - од мускулите и косата не останало ништо

Глумецот Џејсон Момоа (40), по кого воздивнуваа сите женио во светот, препознатлив е по својата долга коса, висина и мускулесто тело исетовирано.

Личи како Кал Дрого во “Игри на престолот“ и Аквамен каде што во истоимениот филм ја воодушевуваше публиката со својата појава, но сега со појоваување во реклама која се прикажувала за време на Супербоул целосно разочарал.

Имено, основната порака на рекламата е дека најважно е да се биде во својот дом, а Момоа покажува како влегува во својата вила додека го следат папараци.

Откако влегол дома, глумецот ги соблекол чизмите станал понизок, сугерирајќи дека чизните допринесуваат за неговата висина. Додека оди низ куќата, за да дојде до каучот, ’ги соблекува своите мускули’ од рацете, потоа стомачните мускули и станува многу слаб. На крај останува и без коса.

Во последниот кадар прикажан е со својата жена глумица Лиза Бонет, која му помага на бенчот да ја крене шипката но без тегови.

Иако многу фанови се разочарани со улогата на Џејсон во рекламата, ова е секако добар маркетиншки трик, бидејќи 100 милиони луѓе годишно следат Супербоул.

ФОТО: Актерката со години се бори со тешка болест и ѝ станува се потешко

Американската актерка, 47-годишната Селма Блер на Инстаграм напиша дека поради мултипла склерозата од која боледува, се чувствува „сама, ранлива и исплашена“. Селма откри дека неодамна за време на прошетка се лизнала и паднала.

„Не се сеќавам дека тоа воопшто се случило. Не се сеќавам ниту на болката. Ми кажаа. Сум го набилазглобот и сега се чувствувам уште поранливо“, напишала актерката.

Селма исто така рекла дека страна од грчеви во лицето и на вратот и дека неодамна се заразила со цревна вироза од својот 8-годишен син Артур. Актерката рекла дека во моментов се гриѓи за својата иднина како самохрана мајка.

„Не умирам јништо повеќе од некој друг. Едноставно ме боли. Се чувствувам како да се кршам. Тоа е вистината која можам да ја дадам на оние кои така се чувствуваат. Кутра сум. Не се чувствувам добро. Многу ми е жал“, напишала таа.

Таа рекла дека објавата ја напишала во раните утрински часови. Во неа се заблагодарила на сите кои ја поддржуваат. 

„Нека не опкружи надежта и оптимизмот и нека не извади од темнината. Ви благодарам на сите што сте полни со љубов“, напишала таа.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

This is the thing. I feel sick. This is what happens. There is no bright light of glamour. Of course. It is long nights. Almost all nights. My muscles in my face and neck are in spasm. Or so tight I can’t even find a way to stretch. And I have been trying for three hours. On the ground stretching. I have had the stomach flu. Thanks Arthur! And I am even more sideways now. For now. But I am not killed by it. I am strong enough not to be taken down any more than the average bear. That’s great news. Excellent reassurance. I recover. I stepped wrong last week. In the street. I don’t remember it happening. Or the pain. I was told. And my ankle is sprained and it makes me feel even more fragile. A simple ankle sprain. And I am lucky on a million counts. I know. And I am still feeling alone and vulnerable and scared about the future as a single mom. I’m not dying any more than anyone. I am just hurting. It feels like I am just breaking down. So there’s a truth to give to anyone else feeling this way. It’s just miserable. And scary. To feel unwell. I am so sorry. This is just me to you. In the early hours of the morning. Cause I don’t know what else to do and I want so much to do better. May the silver lining surround us all. And guide us out of the darkest. Thank you all for being the biggest loves. I am in a slow time. I need to recover. I want to recover. And I don’t know what that even really means. 💛. I send you all a reassuring warmth. We all need it. #receivership

A post shared by Selma Blair (@selmablair) on

Популарно