ВИДЕО: Грозно издание на заводникот - од мускулите и косата не останало ништо

Глумецот Џејсон Момоа (40), по кого воздивнуваа сите женио во светот, препознатлив е по својата долга коса, висина и мускулесто тело исетовирано.

Личи како Кал Дрого во “Игри на престолот“ и Аквамен каде што во истоимениот филм ја воодушевуваше публиката со својата појава, но сега со појоваување во реклама која се прикажувала за време на Супербоул целосно разочарал.

Имено, основната порака на рекламата е дека најважно е да се биде во својот дом, а Момоа покажува како влегува во својата вила додека го следат папараци.

Откако влегол дома, глумецот ги соблекол чизмите станал понизок, сугерирајќи дека чизните допринесуваат за неговата висина. Додека оди низ куќата, за да дојде до каучот, ’ги соблекува своите мускули’ од рацете, потоа стомачните мускули и станува многу слаб. На крај останува и без коса.

Во последниот кадар прикажан е со својата жена глумица Лиза Бонет, која му помага на бенчот да ја крене шипката но без тегови.

Иако многу фанови се разочарани со улогата на Џејсон во рекламата, ова е секако добар маркетиншки трик, бидејќи 100 милиони луѓе годишно следат Супербоул.

ФОТО: Ријалити ѕвезда го загубила чувството за мирис па открила дека има коронавирус

Рејчел Фентон, ѕвездата на реалното шоу „Љубовен остров“, споделила со своите следбеници дека е позитивно тестирана на коронавирусот, откако го загубила чувството на сетилото за мирис.

Рејчел, инаку специјалист во одделението за клиничка ортопедија, има 27 години, а во моментов е во самоизолација, каде ќе биде до комплетното закрепнување.

Ријалити ѕвездата навела два симптома на коронавирусот – висока температура и постојана кашлица која не престанува. Таа исто така нагласила, и покрај тестот што покажал дека е заразена, дека не се чувствува болна и додала:

– Не се чувствував лошо, се чувствував добро. Тоа не беше 100-процентно, но далеку од тоа дека ми беше лошо. Јас сè уште јадам и имам апетит. Морам да признаам дека моите симптоми се навистина благи – рекла таа.

Рејчел посебно истакнала дека луѓето мора да се изолираат ако забележат дека почнуваат да го губат чувството за мирис и вкус.

– Јас не се враќам на работа сè додека не одам повторно на тестирање и додека тој не биде негативен. Не сум сигурна кога ќе биде тоа. Засега сум во изолација и внимавам за себе. Не е толку страшно – истакна ријалити sвездата.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

When that neck vein is popping you know the level of concentration is intense 🥵

A post shared by Rachel Fenton (@rachelfenton1) on

Хари и Меган од денеска почнуваат со својот нов начин на живот без кралски привилегии

Хари и Меган од денеска почнуваат со својот нов начин на живот без кралски привилегии, па веќе си избраа и лична заштита.

За нивната безбедност се грижеа телохранители од Скотланд јард. Новиот тим, што го избра двојката, го сочинуваат луѓе кои се грижиле за познати јавни личности како Бред Пит, Анџелина Џоли, Мадона и семејството на Берни Еклстоун.

Меган Маркл и 35-годишниот Хари претходно објавија дека ќе користат „приватно финансирани мерки за безбедност“ по напуштањето на Велика Британија. Но, весникот „Мирор“ вчера објави дека, наводно, „приватните телохранители“ се под агенција финансирана од британските даночни обврзници. Извори одвнатре, наводно, тврдат дека ангажираните „немаат воопшто никаква желба да работат“ за Хари и за Меган.

– Никој не знае каков е планот и каде ќе се вселат времено или на долгорочен план – изјавува неименуваниот извор.

Засега Хари и Меган се наоѓаат во Лос Анџелес и американските телохранители ќе ги чинат 800 британски фунти на ден. Се работи за тим од најмногу десет лица.

Американскиот претседател Доналд Трамп, пак, пред неколку дена соопшти дека САД нема да бидат одговорни за безбедноста на брачната двојка. Нивниот портпарол на тоа одговори дека тие двајца воопшто не очекуваат американските власти да плаќаат за тоа и оти нивната безбедност ќе биде личен трошок.

(ФОТО) Алексина Грејам: Страшно беше, не можев да зборувам, ниту да јадам

Манекенката од ангелите на Викторија, Алексина Грејам (30) на Инстаграм сподели вест дека била хоспитализирана откако и се појавиле тешки симптоми од вирусот Ковид-19.

Таа објави фотографија од болничкиот кревет на кој лежи со маска на лице и ги опиша симптомите кои ги имала.

-Повеќе пати дневно повраќав. Се појави висока висока температура, а на телото ме лазеа „морници“. Не можев да зборувам нормално, ниту нормално да дишам. Белите дробови не ми го дозволуваа тоа, а грлото ми беше затворено, напиша манекенката која додава дека сама не можела да оди никад.

Таа им порача на сите сериозно да ги сфатат мерките на надлежните , да се изолираат и останат дома додека не помине пандемијата.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Little Sister looks after Big Sister ❤️ Thank you Sister!! I was scared, I was in pain and I didn’t know what was to come but you took care of me, you held me, you wiped away my tears and you have been there through each step. When you couldn’t be with me in hospital you were there on the phone. Family, best friend and my nurse at home. Love you 💕 Day 5 and I’m getting stronger and feeling better daily 🙌🏼. Thank you to the people who sent kind messages, love and good vibes 💗 It really meant the world to me and lifted my spirits💋 Some People are still not taking this seriously. I see on the news there are still gatherings going on and even house party’s!!Please stay home in isolation alone or with who you live with only!! It’s scary -I was throwing up and on the toilet at the same time multiple times through the first day, the fever appeared and then when It broke I got severe chills, i was light headed, I lost shortness of breath, I lost the ability to be able to speak properly in full sentences,my lungs just wouldn’t let me, my chest was tight, I wasn’t able to get in and out of a bath alone, i needed help to get in and out of bed and even eating became painful!! Please take this seriously and please stay home. Love to you all out there ❤️ Stay safe everyone 🌎 💋 💋 (the first photo was taken when we had already started self isolation at home, my first symptoms started but I thought I had food poisoning only) #keepsafe #stayhome #lookaftereachother #lookafteryourself Big Thankyou to our health hero’s, Thankyou to the NHS and Thankyou to Key workers in this crazy time 💗

A post shared by Alexina Graham (@alexinagraham) on

Популарно