ФОТО: Ким Кардашијан изгледа пеколно добро во долна облека

Ким Кардашијан изгледа неверојатно добро додека позира во својата нова колекција на долна облека во боја на кожа, која се вика „Naked“ (Гола).

Таа на својот Инстаграм профил објави фотографии на кои позира на автомобил. Интернет ѕвездата сакала да ја разбуди имагинацијата на мажите додека позира во градник и гаќи кои го носат нејзиниот потпис.

ФОТО+ВИДЕО: Елена Велевска покажа дека и „гревот има светла страна“

Елена Велевска по „брачниот бродолом“ утехата ја најде внесувајќи се „до крај“ во сопствената кариера. Атрактивнта прилепчанка во етерот го промовираше долгонајавуваниот нов спот за нејзината „стара песна“ – „Говорот на телото“.

Раскошната фолкерка оддамна сфатила дека и оние што можеби немаат толку многу развиен „слух за музика“, имаат голем мерак за убави нешта, па затоа постојано им ги „полни очите“ со провокативни фотографии во различни пози од своите скокотливи фотосесии. А, фолкерката како што е познато, има доволно телесни квалитети за своите песни да ги поткрепи и со разголени слики и доволна доза еротика во своите видеа.

Така беше и овој пат, кога, расната Елена како претходница во најавата за „Говорот на телото“ објави неколку „жешки фотографии“ на кои вообичаено го понуди сиот свој телесен раскош, па дури и повеќе од тоа… Веројатно, сега растоварена од стегите на бракот и притисокот што го чувствувала, Велевска покажа дека и „гревот има светла страна“… Се разбира, ако воопшто и е грев, она што е убаво да не се сподели со обожавателите, како сопствен адут за успех, но и како подарок за „полни очи“ на својата публика, особено онаа машката.

Атрактивна, згодна, провокативна, пожелна, порочна, секси… Елена Велевска во новото видео ги „нуди на дар“ сите свои телесни квалитети, сиот свој телесен раскош, кој го поседува. А поседува толку многу, што кога го гледаат видеото ниту на оние што не се по жените, не им е сеедно! Впрочем, што е убаво и на Бога му е драго, а камо ли на обичните смртници.

Особено што во првото „вертикално видео“ снимено кај нас, пејачката најмногу е во „хоризонтала“!  Уште една асоцијација која ги буди „оние мисли“, ја поттикнува волшебната игра на сетилата, потајно ве тера да ги „скршите правилата“ заковани во моралните норми…

Впрочем и гревот има светла страна, зарем не, како што велат и стиховите на самата песна чие видео со секој кадар нуди толкав еротски набој, што ви се чини дека секој миг ќе доживеете да ви се случи експлозија од страсти… до небото!

А како и не би, кога Елена Велевска има таков „Говор на телото“!

Извор: Вистина

ФОТО: Анастасија Ражњатовиќ како од мајка родена – мажите паѓаат во несвест!

Ќерката на балканската дива, Светлана Цеца Ражњатовиќ, пејачката Анастасија Ражњатовиќ одлучила да ги израдува своите обожаватели и следбеници на социјалната мрежа на Инстаграм.

Имено убвата пејачка, имала прилика да се фотографира за едно познато списание, па една од сетот фотографии решила да сподели на Инстаграм со своите следбеници.

На оваа фотографија Анастасија покажа како изгледа гола до половината, делот кај градите и го покриваат ракавици, кои што истата ја прават уште по ефективна, пишуваат српските медиуми.

Пејачката предизвика лавина на коментари на социјалните мрежи, а најсреќни секако беа припадниците на спротивниот пол.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Novi @story.srbija je u prodaji❤️

A post shared by 🔱 A N A S T A S I J A 🔱 (@raznatovicanastasija) on

ФОТО:Нивес Целзиус позирала во тренерка, без шминка

Мултимедијална личност Нивес Целзиум позната по своите провокативни облини и објави на Инстаграм кои мамaт воздишки кај многу мажи.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Samo da vas podsjetim kako sam prilično slatka 😝

A post shared by Nives Celsius (@nivescelsius) on

Сепак, изгледа дека корона вирусот влијаел дури и на Нивес, со што во изолација тотално се опуштила судејќи по нејзината последната објава на Инстаграм.

- Би ставила јас некоја убава фотка, упицанета, некоја фина гардароба, но ова е мојата реална состојба со денови, исфлекани тренерки, издупчена маица, косата е миена но неможам да се исчешлам. Незнам дали да се чуствувам лошо бидејќи по малку и уживам во оваа запоставеност. Кажете ми дали и вие сте вака – напишала по сликата.

Популарно