Откриено колку долго се задржува коронавирусот на заштитната маска за лице

Со оглед на тоа дека коронавирусот примарно е болест на респираторниот систем, заштитната маска за лице не е површина до која не може да дојде вирусот. Замислена е како средство кое го штити лицето на тој што ја носи од вдишување на ситните капки кои се исфрлаат кога некој болен ќе се накашла или ќе кивне. И се разбира, обратно – ги штити луѓето во околината кога тој што ја носи ќе кашла или ќе кива.

Бидејќи примарниот материјал од кој се прават маските е ткаенина, ново истражување објавено во научното списание Lancet открива дека коронавирусот на маските за лице може да преживее до седум дена. Зачудувачки, но траги од тој вирус може да се најдат на заштитните маски дури и на седмиот ден, наведуваат авторите на студијата.

Властите ширум светот советуваат заштитните маски да се носат постојано додека трае пандемијата на коронавирусот за да се заштитат од заразата. Сепак, недостигот од N95 маски многумина натера да импровизираат – од марами, делови од стари маици, марамчиња итн. Без оглед на тоа од каков материјал се направени, на сите нив вирусот може да живее до една недела.

Некои го знаат тоа, па маските ги перат или ги фрлаат после носењето. Како и да е, треба да се избегнува да се допира надворешниот дел од маските или ако се допре, да се дезинфицираат рацете веднаш после тоа за вирусот да не навлезе преку прстите во устата, носот или очите, од каде што има слободен пристап до целиот организам.

Извор: Иновативност

Предлог за денешен ручек

Еве како да подготвите сочни телешки шницли…

СОСТОЈКИ:

500 гр телешко месо

10 гр путер

1 лажица маслиново масли

100 гр морков

100 гр целер

100 гр кромид

150 мл бело вино

150 мл павлака за готвење

сол

бибер

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

На растопен и загреан путер и масло пропржете ги телешките шницли, кои претходно сте ги зачиниле.

Извадете ги шницлите на страна и во истото масло пропржете сечкан кромид, морков и целер. Прелијте со бело вино и гответе неколку минути.

Вратете ги шницлите, додајте павлака за готвење и гответе уште десетина минути додека сосот не згусне.

Извор: Готви.мк

Предлог за денешен ручек

Направете вкусна мусака со праз

СОСТОЈКИ:

150 гр. праз

200 гр. пилешко мелено месо

100 мл. кисела павлака

2 јајца

сол, бибер и маслиново масло

ПОДГОТОВКА:

Се мие празот и се сече ситно.

Се пржи на масло со зачини.

Се става во огноотпорен сад со пилешкото месо сечено и пржено на масло.

Се матат јајца со павлака па се става сол и се става врз месото.

Се пече на 200 степени 20 минути.

Извор: Готви.мк

Предлог за денешен ручек

Пилешко со печурки – вкусна комбинација..

СОСТОЈКИ:

1 цело пиле

200 гр свежи шампињони

100 гр тврдо сирење

1 поголема главица кромид

3 лажици сув зачин

малку бибер

1 лажица црвен пипер

малку масло

конец за врзување

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Издинстајте го кромидот со шампињоните на малку масло, и зачинете. Месото одвојте го од коски.

Истанченото месо зачинете го со сув зачин, бибер и пипер.

На целата површино ставете динстани шампињони и од горе наредете листови сирење.

Внимателно свиткајте, врзете со конец, ставете во тепсија и прелијте со малку вода и масло.

Печете околу 2 часа на 200 степени.

Популарно