(Видео) Се „тресеше“ студиото: Станија и Кристијан жестоко се скараа сред емисија: Таа удри ниско..

Неодамна се појави вест дека Кристијан Голубовиќ излегол од затвор, а малку потоа потпишал договор за популарното реално шоу „Задруга 4“.

За каранците меѓу неа и Станија Добројевиќ не престанува да се зборува уште од излегувањето од „Фарма 6“, а сега пред камеритеповторно се скараа за работа за која сите мислеа дека ставиле крај пред многу години.

Како и да е, гостите во „Магазин ин“ и Сања Маринковиќ се најдоа очи во очи, а меѓу нив почнаа провокациите.

„Колку следам, нешто постојано ме критикуваш по медиуми“, кажа Станија. „Ме нервира тоа. Тој е, како, изнудил од неа пари, ја ограбил, ова, она“, кажа тој.

Сепак, Станија не му остана должна, а имаше јасна порака.

„Потпиша со Задруга 4, сега е време да победиш, па јас да ти изнудам пари“, порача Станија.

Фото: Таа сепак се осмели да се фотографира го.а

Доминика Цибулкова е една од тенисерките која ги „разбранува“ социјалните мрежи со своите фотографии.

Доминика ќе се породи наскоро, но таа сè уште не се откажува од провокативните фотографии. Скоро секој ден, четвртиот рекет во светот објавува слики во кои таа е гола, а стомакот практично е „до забите“.

Да потсетиме, во нејзината богата кариера заработи над 13 милиони евра. Таа го достигна најдобриот пласман во 2017 година, кога го достигна четвртото место на ВТА-листата. Таа освои осум титули, а на грен слем турнирите, нејзиниот најдобар резултат беше финалето на Австралија опен 2014 година.

Кариерата ја заврши во ноември 2019 година, а во декември објави дека е бремена со сопругот со кого среќно беше во брак неколку години. За време на нејзината кариера, таа се сметаше за една од најзгодните тенисерки и успеа да ги „почести“ своите фанови со атрактивни фотографии, а овој пат воодушеви бројни следбеници кои ја поздравија Доминика во коментарите.

Погледнете ја галеријата фотографии, и проценете сами како изгледа Цибулкова додека „ситно  брои“ до породувањето.

Фото:Кои се позите за безбеден се..с?

Швајцарските бордели се надеваат дека ќе продолжат да работат после карантинот заради пандемијата на коронавирус, но со преземање на некои мерки.

Борделите смислиле план да ја продолжат работата што го максимизира социјалното растојание, а дел од тој план е, меѓу другото се пози и строга хигиена.

Здружението на сексуални работници ProKoRe објави упатство за хигиена на почетокот од овој месец со надеж дека швајцарската влада ќе го прифати нивното барање да се вратат на работа на 8-ми јуни.

Иако е јасно дека проституцијата е некомпатибилна со социјалното дистанцирање, ProKoRe направи се за да најде решение, па дури и предложи секс-пози да бида „на максимално растојание“  партнерите. Некои од предлозите се „"doggy-style" и "cowgirl"

Исто така, се предлага „сесиите“ да траат максимум 15 минути, а просториите мора да бидат проветрувани 15 минути помеѓу секоја сесија. Сите чаршави мора да се менуваат и алиштата да се мијат со дезинфецираат и перат со детергент.

Уредбата забранува каков било начин на допирање на лицето, и се препорачува да се носат маска.

Здружението размислува и за информативни кампањи за намалување на ризикот од инфекција, пишува Russia Today .

Видео: Оваа русинка ги „полуд..а“луѓето на Инстаграм

Една од најубавите гимнастичарки во светот на спортот, Александра Солдатова, со своите видеа ги воодушевува своите фанови речиси секој ден.

Таа беше во изолација поради вирусот на корона, а за да ја одржи формата и флексибилноста на своето тело за претстојните натпревари, таа се „истегнуваше“ секој ден.

Таа редовно ги објавуваше снимките на социјалните мрежи и за кратко време се здоби со голем број на прегледи и „лајкови“.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Всем привет! Помните как я в конце апреля выступила в онлайн-турнире по берпи? И вот я снова приму в нём участие. Но теперь другой формат, я буду его вести. Для меня это дебют в роли ведущей. А соревноваться будут королевы льда и воды - звёзды фигурного катания и синхронного плавания. Смотрите 27 мая в 19:00 на Tele-sport.ru, Roscongress.org и паблике Телеспорта в "Одноклассниках" https://ok.ru/telesport. Будет круто!

A post shared by Alexsandra Soldatova. (@soldy21) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Немножко эстетики🕊✨

A post shared by Alexsandra Soldatova. (@soldy21) on

Таа е една од најуспешните руски гимнастичарки со неколку светски и европски медали, а поради атрактивниот изглед, таа е исто така многу популарна на социјалните мрежи.

Таа практично „кревањето“ на  нозете  го претвори во бренд, бидејќи таа е толку флексибилна што може да го допре таванот со ногата додека стои.

Популарно