„Најубави песни“, прв компилациски албум на Каролина Гочева

„Најубави песни“ е насловен на новиот албум на македонската поп дива Каролина Гочева, кој содржи 12 нејзини најубави песни со бонус од четири песни. Станува збор за прво компилациско ЦД на Каролина.

На прес-конференција по повод промоцијата на албумот, Каролина Гочева, изразувајќи задоволство од неговиот изглед истакна дека на албумот се наоѓаат оние песни за кои таа и „Авалон“ сметале дека се најубави.

- Направивме избор од 16 песни. Останаа и многу други песни кои сметаме дека можеби требаше да се најдат на албумот, но оставаме простор и за втор дел најубави песни понатаму за неколку години, рече Гочева.

На прес-конференцијата беше презентиран новиот спот за песната „Тој“, а беше најавен и концертот, кој Каролина Гочева ќе го одржи на 22 декември во Универзалната сала во Скопје.

Главно сум преокупирана, посочи Гочева, со подготовките за концертот.

- Искрено не се сеќавам некогаш толку со нетрпение да сум очекувала мој концерт, рече Гочева и додаде дека за концертот за некои песни има нови аранжмани.

Бобан Милошевски од „Авалон“ истакна дека како продукција се многу задоволни од визуелниот изглед на албумот.

- Се одлучивме тој концерт да биде акустичен првпат во кариерата на Каролина. Подготовките за концертот се во тек, посочи Милошевски.

Албумот „Најубави песни“ се продава по цена од 499 денари.

Виц на денот

Наставникот го прашува: - Перица, што би сакале да бидете кога ќе пораснете? 

Гинеколог! - Зошто?

- Полн џеб пари и рацете постојано во топло.

Механичар

Не му верувам на механичар..кој нема календар со голи девојки во сервисот

 
Posted by Vicovizija on Thursday, November 21, 2019

Дневен хороскоп

Овен

Работа

Имате впечаток дека вашите зборови не претставуваат доволно силен аргумент при средба со лицето кое одлучува за деловно – финансиските интереси.

Љубов

Понекогаш лесно се занесувате и не обраќате доволно внимание на вашата сакана личност. Слободно можете да го искажете поубавиот дел од вашата личност.

Здравје

Проблеми со грлото.

Бик

Работа

Имате строги критериуми и ве нервира нечиј изглед, површност или неодговорност на деловна средба. Размислувате да ги промените условите за да постигнете подобар стандард.

Љубов

Сакате поголема умереност во средбата со вашата сакана личност, затоа што бурните или театрални испади на чувствата кај вас предизвикуваат дополнително сомневање и негативна реакција.

Здравје

Добро се чувствувате.

Близнаци

Работа

Важно ви е да постигнете конкретни резултати, така што ќе бидете иритирани од нечие двоумење или неизвесност во деловните преговори. Избегнувајте ривалство и не бидете суетни.

Љубов

Ви недостасува емотивен поттик. Закажете средба со личност која ќе ви вдише дополнителна енергија и топли чувства.

Здравје

Добро се чувствувате.

Рак

Работа

Се однесувате како личност која ги става своите деловни цели над интересите на мнозинството, затоа ве очекуваат  различни коментари и незадоволство.

Љубов

Чувствувате резигнација или емотивна празнина. Можеби вашиот партнер има повеќе проблеми отколку што можете да претпоставите.

Здравје

Потребен ви е одмор.

Лав

Работа

Делувате деконцентрирано затоа што некој индиректно ве обесхрабрува да ги извршувате своите деловни намери. Вие не трпите пречки и не сакате да се помирите со строг деловен режим или неуспех.

Љубов

Склони сте на претерување во барањата. Вашите желби не можат да бидат пред нечии потреби. ЕСаканата личност има свои стандарди и режим.

Здравје

Болки во грбот.

Девица

Работа

Внимателно анализирајте нечије предупредување. И покрај вашата упорност, не можете да наметнете свои практични решенија. Подобро е да останете во нечија сенка.

Љубов

Вие заобиколувате различни љубовни нејаснотии или личност со сомнителна репутација, но на крајот не го постигнувате посакуваниот ефект.

Здравје

Добро се чувствувате.

Терезија

Работа

Некој ги поддржува вашите идеи, но тоа не гарантира успех во деловното работење. Треба да ги исполните сите барања. Објаснувате работи што вашата околина добро ги знае, но не се осмелувате да ги прифатите.

Љубов

Ако ви е важно да ја израдувате саканата личност, осмислете начин на кој можете да предизвикате ентузијазам и позитивна реакција.

Здравје

Можна главоболка.

Скорпија

Работа

Ако има ситуации што вие ги решавате со помал успех од вашите соработници, избегнувајте конфликт со лицето што го наметнува своето конзервативно мислење.

Љубов

Премногу субјективно доживувате актуелни настани во вашиот љубовен живот. Дозволете му на вашиот партнер да создаде заеднички планови.

Здравје

Спијте повеќе.

Стрелец

Работа

Брзо прифативте нечија понуда и сега ви преостанува само да жалите што сте кажале или сториле на вашите соработници. Ако сте преокупирани со големи амбиции, внимавајте на нечиј коментар ви нови деловни можности.

Љубов

Не правете работи што ја иритираат вашата сакана личност. Склони сте кон претерување и непотребно нервирате некого.

Здравје

Земајте повеќе течност.

Јарец

Работа

Нема потреба да го преувечичувате вашето знаење или практични способности пред лицето со долгогодишно искуство. Важно е точно да го одредите местото и улогата во здружениот тим.

Љубов

Вие не сакате да се занесувате со лажна надеж, но работите не изгледаат розови во односот со вашата сакана личност. Бидете промислени и внимателни пред да проговорите.

Здравје

Посетете стоматолог.

Водолија

Работа

Потпрете се на вашите инстинкти и не дозволувајте некој намерно да ја намали вашата заслуга или да ве измами со погрешната приказна за профит. Изберете ги соработниците повнимателно.

Љубов

Важно е да се придржувате кон договорот со вашата сакана личност за да почувствувате емоционално внимание и прифаќање. Нема потреба да се кршат утврдени правила во заедничкиот живот.

Здравје

Не ги игнорирајте тешкотиите што ги чувствувате.

Риби

Работа

Со вашиот начин на размислување и однесување, вие делувате стимулирачки кон околината. Важно е да негувате добар однос со своите соработници, како и да почитувате различни ставови за изборот на деловни интереси и приоритети.

Љубов

Осмислете нова ситуација или гест што ќе ја израдува вашата сакана личност. Внимание и љубов никогаш не се доволни за взаемна среќа.

Здравје

Проверете го очниот притисокот.

ФОТО: Фаталната блондинка има 49 години и е 11 години постара од него

Можеби мислевте дека не постои некој кој ќе може да го скроти Златан Ибрахимовиќ, но се чини дека овој фудбалер има слаба точка, а тоа е неговата сопруга.

И додека два италијански гиганти се борат за него - Болоња и Милан, извори од тамошните медиуми тврдат дека главниот збор го има неговата сопруга која му суфлира да се врати во Милан, чиј дрес веќе го носеше и тоа во периодот од 2010 до 2012 година.

Каде на крајот ќе заврши ќе видиме во декември кога ќе му истече договорот со американскиот Лос Анџелес Галакси, но едно е сигурно - госпоѓа Ибрахимовиќ секогаш имала влијание врз него.

Нивниот брак инаку важи за еден од најстабилните во светот на спортот и естрадата, а 1љубовната приказна на овој пар започнала необично и интересно, но се претворила во сигурна врска.

49-годишната Хелен Сегер и 38-годишниот Златан се запознале во 2002 година во Малме и тоа сосема случајно на еден паркинг.

„Кога го запознав Златан, имаше 21 година, а јас 32, имав кариера и богатство и не ми беше потребен фудбалер да ме храни. Бев самостојна, а тој дури не беше ниту мој ип на маж. Првпат кога го видов, со своето Ферари го загради мојот Мерцедес, го видов неговиот голем нос и златниот часовник на раката. Бев лошо расположена и почнав да викам на него. Мислам дека тоа му се допадна“, рекла Хелен.

Оваа средба ги променила нивните животи засекогаш.  После четири години врска на свет дошол нивниот прв син Максимилијан, а две години подоцна добиле уште еден син - Винсент.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#Ibrahimović Family #ZlatanIbrahimovic #HelenaSeger #MaximilianIbrahimovic #VincentIbrahimovic

A post shared by Family2foot2 (@family2foot2) on

Хелен инаку важи за „кралица жена на фудбалерите во Шведска“, а во својата родна земја има статус како Бијонсе во Америка. Тешко е да се прочитаат лоши зборови за оваа дама. Ден денес таа работи во полна пареа. Интересно е тоа што парот е нераздвоен цели 16 години и нема ни шпекулации за тоа.

Една од легендарните негови изјави за медиумите е одговорт на прашањето што ? купил за роденден, а тој рекол: „Ништо, таа веќе го има Златан“.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🌸 🌼 🌸 #helenaseger #zlatanibrahimovic

A post shared by @ helenasegerfp on

Популарно