ФОТО: Гоце Арнаудов доби споменик во Струмица

Легендараниот македонски фолк пејач Гоце Арнаудов, доби споменик во својот роден град Струмица.

gocearnaudovv

Во малиот градски парк во Струмица во присуство на министерот за транспорт и врски Миле Јанакиевски и градоначалникот Зоран Заев синоќа во предвечерието на неговиот роденден беше откриен споменикот на починатата фолк-ѕвезда Гоце Арнаудов, дело на скулпторот Митко Тошев.

141

Пред присутните љубители на песната на Гоце Арнаудов спомени за соработката со него евоцираа текстописците Ѓорѓи Барбаровски и Огнен Неделковски, композиторите Ванчо Тарабунов и Миле Барбаровски, а членовите на струмичката естрада ги исполнија рефрените од неговите хитови.

131

Од името на семејството Арнаудови благодарност до граѓаните на Струмица и Македонија упати ќерката на Гоце, Хариета Арнаудова.

(Фото) Овој маж го освои срцето на Надица Адемов

Пејачката Надица Адемов неодамна објави дека е вљубена и дека конечно го пронашла човекот на својот живот.

Иако досега одбиваше да го покаже на јавноста, таа направи преседан за нејзиниот роденден.

Екипата на емисијата „Папарацо лов“ била на лице место, па успеале да го снимат нивниот страстен бакнеж и прегратките.

Надица истакна дека тој е вистинскиот и дека наскоро планира да застане на лудиот камен.

Лепа Лукиќ: Не сум во години сега да имам швалери

Пејачката Лепа Лукиќ од неодамна откри дека припадниците на посилниот пол се` уште и` приоѓаат на улица.

Меѓутоа, во емисијата „Магазин ин“ призна дека нема емотивен партнер и дека е во години кога тоа не се смета за пристојно.

„Немам никој, фала Богу, што било, било. Не можам во илјада години да имам партнери. Јас сакам да се дотерам, да ми даваат коментари, но гледам преку нив, не сум во години сега да имам швалери“, истакна пејачката.

(Фото) Познатата пејачка претера со Фотошоп

Додека трае празничната атмосфера, познатата пејачка Елма Синановиќ беше гостинка на Драгана Мирковиќ на снимањето на новогодишната програма.

Пејачката на една фотографија претера со фотошопот, а во оваа прилика откри како се случило.

-Учам како се прави тој фотошоп, бидејќи немам некој да ми ги средува сликите. Се извинувам на публиката ако претерав. Мислам дека тоа е вештачка криза, бидејќи со мене ништо не се случува, па луѓето сакаа да најдат нешто,  рекла Елма.

Популарно