Семејството во шок, но...

Четрнаесетгодишна ученичка претрпела сериозни компликации од вакцина против грип. Девојчето имало последици од тешки грчеви се додека лекарите не сфатиле тие неколку дена дека затруднила од вакцината. Семејството и девојката одлучиле да го задржат бебето без разлика на ситуацијата која настанала и на каков начин се оплодила девојката.

“Ако господ го сакал ова бебе кој сме ние да судиме како и зашто?”, велат родителите на девојчето.

Видео: Таа го направи ова само заради Шабан Шаулиќ

Пејачката Илда Шаулиќ  сними спот за песната „Вети“, која ја објави пред четири години. На нејзиниот покоен татко Шабан Шаулиќ многу му се допадна песната, па пејачката реши да  сними спот.

Иако пејачката традиционално   снима видеа само за нови синглови за да ги промовираат што е можно повеќе, таа постави преседан. Илда ја промовираше песната на Гранд Специјалниот во јануари 2016 година, а  беа потребни речиси една година за да стане хит. Штом девојките во звездите на Гранд почнаа да  ја пеат песната, беше јасно дека песната станува хит. Покојниот Шабан, исто така, беше воодушевен од оваа песна, и многу му се допадна. Илда реши да ја освежи и повторно со тоа што направи видео со нејзиниот пријател Милош Надаждин. Пејачката изгледа совршено  погледнете во продолжение

Откриено колку им треба на жените

Според најновите анкети очигледно е дека жените не уживаат во краток секс, иако мажите мислат спротивно.

Новите истражувања покажуваат дека жените повеќе уживаат во сексот, ако трае подолго и за да доживеат оргазам им  е потребно подолго време. Исто така, откриено е колку време  им е потребно на жените за да дојдат до оргазам, иако мажите  мислат дека на жените им треба многу помалку време, пишува The Sun.

Потребно време  на просечен маж околу шест минути за да дојде до оргазам, а на жените им е потребно дури двојно повеќе од околу 13,41 минути.

Истражувањето било спроведено на 645 хетеросексуални жени од 20 земји, главно Велика Британија, САД, Холандија и Индија. Жените кои учествувале во студијата се во моногамни односи, со просечна возраст од триесет години.

Жените имале задача да го мерат времето од кога сексуално се возбудиле до моментот кога доживеале  оргазам.

Времето било мерено осум недели, а мерењата се движеле од 12,76 до 14,06 минути, при што дури 17% од жените никогаш немале оргазам. Покрај тоа, истражувањето покажало дека вагиналниот секс ретко се смета за оргазам затоа што само 31,4% од жените го постигнале тоа. Дури 68,8% од жените треба да чувствуваат друг вид стимул за да постигнат оргазам, кој вклучува бакнување, лесно грицкање и допирање на другите делови од телото.

Исто така, некои сексуални пози се покажаа поефективни од другите, а на повеќето жени им се допаѓа тоа кога тие ја контролираат играта, или кога се „горе“  - дури 42,2 проценти.

Статусот во врската не беше клучен бидејќи  на жените во брак  и  на жени кои не биле во брак приближно исто време им било потребноза оргазам, но исто така пронајдоа и некои изненадувачки фактори кои го забрзуваат нивниот оргазам. Еден фактор  е носењето чорапи - анекетата покажала дека тие го зголемуваат задоволството за време на сексот.

Видео: Во последен момент ги спасија

Седум коњи се спасени од сигурна смрт откако пропаднаа низ мразот на замрзнатото езеро.

Неверојатно видео беше објавено на Твитер на кое се гледа како седум коњи од замрзнатото езеро се спасени на руска фарма.

Коњите „пропаднаа“ низ тенкиот мраз на езерото од кое се обидоа да избегаат додека група земјоделци им помагаа.

Земјоделецот Sagicijan Idiatulin (29) го донесе својот трактор и ги спаси коњите со помош на механизам за влечење. Еден локален земјоделец рече дека несреќата се должи на нестабилно време оваа зима.

Популарно