Твитер полуде по објавеното видео: И кажи и на Катица фала за слаткото од смокви!

Како и секаде во светот, така и кај нас, Твитр заедницата има коментар секогаш и на се. 

Денеска, очекувано, главна тема видеото кое го објави Италијанскиот портал, а е поврзано со случајот „Рекет“.

Разочарана невеста побарала помош на социјалните мрежи и станала хит

Замислете после долгата и макотрпна подготовка на свадбата некој од роднините да ви ја упропастат фотосесијата. Ниедна невеста не би го сакала тоа. 

Една невеста ги замолила своите пријатели на социјалните мрежи да и препорачаат човек кој е вешт во фотошоп за да ја отстрани роднината која ја упропастила целата фотографија од свадбата и за возврат понудила три долари. Имено, жената облекла тесен фустан кој ги истакнал нејзините џиновски гради.

„Ве молам да ги покриете нејзините гради и да го намалите нејзиниот струк“, напишала невестата.

Фотографијата завршила во групата „That’s It, I’m Wedding Shaming“ каде луѓето се потсмеваат на сметка на своите свадби.

„Ве молам да не пишувате грди коментари. Едноставно погледнете ја објавата и средете ја фотографијата ако можете и продолжете понатаму“, додала таа.

Луѓето веднаш почнале со шеги и погледнете што направиле:

ФОТО: Детенце дозна дека ќе добие брат или сестра

Многу родители смислуваат разни начини да им кажат на своите деца дека ќе добијат брат или сестра. Тие не се сигурни дали постарите деца ќе разберат што значи тоа, а најмногу стравуваат за какви емоции ќе се појават кај нив.

Едно дете радосната вест го расплака, а интернет-корисниците споделија фотографија од неговата реакција која ги воодушеви.

„Предупредување против иселување. Мора да се иселите до 19-ти октомври затоа што тогаш ќе се всели нов станар. Мама и тато “, напишаа родителите на лист хартија и ја залепија на креветчето на Барли со ултразвучна фотографија.

Фотографијата досега доби над 160.000 лајкови.

ВИДЕО: Девојче ѝ мавна на мечката од патот - таа не остана покуса

Малото девојченце се возеше во автомобилот кога покрај нив застана една мечка.

Девојчето одлучи да ѝ мавне со раката, а нејзината реакција ги воодушеви сите. Љубезната мечка одлучи да го направи истото – весело му мавна на девојчето за да му отпоздрави.

Популарно