Рецепт за македонски специјалитет

Сезоната на подготовка на зимница е во полн ек, нешто без што не може да се замисли зимската трпеза на нашита граѓани е туршијата. Туршијата претставува  приpoден пpoбиотик и нajмоќен лeк. Ако во текот на зимата со секој ручек јадете зеленчук од туршија вие ќе: го поттикнете обнoвyвањето на цpeвната флоpa, ќе го зaбpзате метaбoлизмот, ќе го подoбpите имyнитeтот, ќе спpeчите поjaва на кaрцином, ќе го peгулирате кpвниот притисoк, ќе го нaмaлите нивото на холестеpoл, ќе го подoбpите paсположението

Рецепт за туршија:

Потребно е:

5 кг. зеленчук за туршија (корнишони, пиперки, моркови, зелени домати, карфиол, ситен кромид и т.н.), 5 литри вода

1 литар алкoхолен оцет, 13. лажици (за супа) шеќер, 5 лажици сол, 1 кесичка винобpaн

зачини: бибер во зрно, мирудии, рен…

Подготовка:

Зеленчукот измијте го и исчиcтeте. Потоа пиперките избyшeте ги на неколку места за да водата влезе во нив. Морковот иcчистeте го, како и кромидот и доматите. Потоа зеленчукот ставете го во буре и налиjте ја течноста.

Се’ убаво измешајте па притиснете го зеленчукот да биде што подлабоко во водата. На зеленчукот и дополнително можете да му додадете од течноста. Бурето чувајте го на суво и ладно место, далеку од сонце.

Навивачките групи од Македонија се здружија

На вчерашниот состанок кој се одржа  во Тетово  навивачките групи од Македонија донесоа одлука за заедничка иницијатива, за поддршка на македонската фудбалска репрезентација на дуелот против Косово во рамки на плеј-офот од Лигата на нациите.

На иницијативата се приклучија и од навивачката група “Мајмуни” од Прилеп.

“По денешната средба во Тетово известуваме дека ние Н.К. Мајмуни Прилеп се приклучуваме на заедничката иницијатива за поддршка на историскиот натпревар на фудбалската репрезентација на Македонија против Косово. На состанокот на кој се донесе историска одлука покрај нас присуствуваа Комити, Чкембари, Лозари, Војводи, Рибари, Гемиџии Гостивар, Фаланга, Гемиџии Велес, Ултра банда, Сејмени, Лебари.. Средбата заврши со заедничка хуманитарна акција (донирање облека) во црквата Свети Кирил и Методиј. За Македонија единствени!”, напишаа од “Мајмуни” на Фејсбук.

ВИДЕО: Нејмар погодиците му го посвети на Коби

Во вчерашниот натпревар екипата на Пари Сен Жермен забележа победа во француската Лига 1 и како гостин славеше во дерби дуелот со Лил (0-2) во последниот натпревар од 21. коло. Лидерството на „светците“ сега е уште поубедливо и само прашање на време е кога и математички ќе ја одбранат титулата. 

Човек на одлука беше бразилскиот фудбалер Нејмар, кој постигна два гола во мрежата на противникот. Првиот беше негово дело во првото полувреме, во 28. минута, додека вториот пристигна во вториот дел во 52. минута од пенал.

Нејмар по вториот гол со прстите го покажа бројот 24 и покажа кон небото. Голот му го посвети на Коби Брајант, американската кошаркарска легенда и негов пријател кој загина трагично, во хеликоптерска несреќа во Калифорнија.

Предлог за денешен ручек

Потпечено селско месо во пире од компири  

Состојки

За селското месо 300 гр свинска кртина

300 гр пилешки гради

200 гр свежи печурки шампињони

сол и бибер по вкус

1/2 лажичка буковец

2 лажици брашно

1 лажичка црвен пипер свинска маст за пржење

2-3 лукчиња

За пире 120 гр инстант пире(компирови снегулки) 1/2 л вода 2 лажици путер 200 мл млеко 1 мала лажичка сол бибер по вкус 

Подготовка

1. Месото го сечкаме на коцки- залчиња. Го динстаме, па го запржуваме во свинска маст, зачинуваме со сол, бибер и буковец.

2. Го тргаме на страна, го ставаме во тавата во која ќе го печеме.

3. Во истото тавче запржуваме ситно насечкани печурки и нив ги додаваме кон месото.

4. На свинска маст (2-3 лажици) во истото тавче ставаме ситно насечкано лукче кратко да ни се запржи, додаваме брашно и црвен пипер, запржуваме и додаваме вода(околу ½ л). Нешто налик на бешамел треба да ни биде сосов.

5. Со сосов го залеваме месото и го ставаме во загреана рерна на 200 степени да се пече околу 45 минути.

6. Откако ќе се испече и испари водата го оставаме да излади па го подготвуваме инстант пирето.

7. Водата заедно со сол ја доведуваме до вриење, па го ставаме компировите снегулки, мешаме. Додаваме путер и млеко, соединуваме брзо со мешање, за да не ни се направат грутки. Откако е готово со него го залеваме селското месо.

8. Потпекуваме околу 10-15 минути на 180 степени. 

Популарно