ФОТО: Некогаш беше симбол за убавина, сега едвај може да се насмее

Српската пејачка некогаш беше симбол за убавина, а сега сите коментираат дека целосно си го изменила ликот со пластичните операции.

Станува збор за 49-годишната Јасна Миленковиќ Јами која била гостинка во една српска емисија, а многумина велат дека изгледа поинаку од некогаш.

Јами ги затегнала капаците на очите, ги поправила усните и јаболчниците, а таа сепак тврди дека не правела ништо на себе.

„Не е точно дека сум имала операции, но Ви благодарам што велите дека изгледам помладо“, рекла Јами.

(Фото) Цеца реши: Еве која актерка ќе се најде во улогата на Светлана Ражњатовиќ во филмот за Аркан!

За филмот кој го раскажува животот на по*инатиот Жељко Ражњатовиќ Аркан многу се шпекулираше во текот на претходните неколку години, а сга е јасно дека наскоро ќе се случи тоа и ќе се сними филм.

Како што дознаваат медиумите, Светлана Цеца Ражњатовиќ долго време се мислеше дали да се сними филм за нејзиниот сопруг, но сега реши дека е време за такво нешто.

Цеца јавно призна дека единствен актер кој би можел да ја одигра улогата на Аркан е нејзиниот пријател Вук Костиќ.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hmmm..veoma su slični..Bezbedonosno intetesantne osobe..mada ovaj sa mitraljezom liči na SPAR...ma nee nemoguće

A post shared by vuk kostic (@vukkosticbadza) on

Ражњатовиќ со семејството дискутираше на оваа тема и за останатите улоги, па смета дека нејзе одлични би ја глумела Слобода Мичаловиќ, за која тври дека ја обожава.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🎬

A post shared by Sloboda Micalovic (@sloboda_micalovic_boba) on

Сакам да дишам: Емотивен разговор меѓу Луна и Анабела, еве што си кажаа!

Мајката и ќерката и понатаму се обидуваат да го изградат односот, а Анабела се расплака во еден моменти понатаму ја боли тоа што Луна не е на нејзина страна, и тоа штоги брани Гаги и Марко.

„И кога не сум, тука сум“, се правдаше Луна. „Мене срцето ме боли кога ги браниш некои таму. Тара скокна мене да ме брани, а ти ме напаѓаш“, кажа Атијас. „Јас Тара ја замолив да не се меша во семејните односи“, одговори Луна.

„Кога ќе видиш низ што минала… Што не му кажеш да прстане, ако ме сака? Не те допирам, не ме допирај. Јас не дојдов да ја растурам твојата врска“, објасни Анабела.

„Мене ми е мило што влезе, јас те разбирам, ти имаш најмногу право да бидеш тука, по тоа што го доживеа“, вели Луна..

ФОТО: Водителката покажа како изгледа наутро

Македонската водителка Еелена Стојановска која ја гледаме на утринската програма на Сител телевизија, објави фотографија како изгледа наутро додека го пие првото утринско кафе и се подготвува за денот.

„Коса што чешел не видела“, напиша водителката во опис на фотографијата. Како ви се допаѓа?

Популарно