Откриена нова вакцина против туберкулоза

Секоја година, 10 милиони луѓе во светот заболуваат од туберкулоза, во моментов водечка причина за смртни случаи од заразни болести, а овој тренд би можел да се промени дури и со делумно ефикасна вакцина, пишува Њујорк тајмс.

Новата експериментална вакцина заштити околу половина од луѓето што ја примиле, а може да означи пресвртница во борбата против туберкулозата, најсмртоносна заразна болест во светот, од која годишно умираат 1,6 милиони луѓе, објавија неодамна научниците.

Иако ефективноста на вакцината од 50 проценти е далеку од идеалното, сепак, тоа значи спасување милиони животи.

Кога се појавија прелиминарни резултати од ново испитување на вакцината пред една година, Светската здравствена организација оцени дека таа претставува „голем научен успех“.

Сепак, научниците посочуваат дека е неопходно да се тестира вакцината кај различно население.

– Вакцината е ветувачка и веројатно е подобра од вакцината BCG која е откриена пред сто години, рече Марио Равиjон, експерт за општо здравје на Универзитетот во Милано, кој 14 години ја водеше програмата на СЗО за глобална борба против туберкулозата.

Предлог за денешен ручек

Компир паприкаш со грашок

СОСТОЈКИ:

200 гр кромид

100 мл масло

400 гр грашок

100 гр моркови

сол

ловоров лист

600 гр компири

1 лажица ситна црвена пипер

1,500 мл вода

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Издинстајте сечкан кромид на масло, додајте ги сите останати состојки, компир на коцки, морков на кругови

Крчкајте околу 35 минути, на крај пројбајте, ако е потребно досолете.

Предлог за деншен ручек

Пилешки плескавици

СОСТОЈКИ:

500 гр пилешко филе

5 главици млад кромид

1 јајце

1-2 лажици презла

1 лажица зачин

масло

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Пилешкото месо сомелете го, додајте зачин, сечкан кромид, јајце и презла. Сè добро измешајте и оставете околу еден час.

Потоа обликувајте плескавици и печете ги на масло.

Печените плескавици послужете ги топли со пржени компири и салата по желба.

Предлог за денешен ручек

Гулаш

СОСТОЈКИ:

800 гр јунешко филе

100 гр остро брашно

80 гр свинска маст

80 гр кисели краставички

млад кромид

80 гр шампињони

80 мл бело вино

200 мл павлака за готвење

200 мл кисела павлака Пекабела

1 лажичка сенф

сол

3 гранчиња свеж магдонос

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Месото исечкајте го на ленти со должина од 5 и дебелина од 1 см, посолете, извалкајте во брашно, печете во тава од сите страни и оставете ги на страна.

Во тава додајте сечкан кромид, пропржете го, додајте шампињони исечкани на листови, продолжете со пржење, потоа додајте сенф, измешајте и налијте вода.

Гответе додека виното не испари, па додајте павлака за готвење и сечкани кисели краставички. Вратете го месото, кратко згответе, тргнете од оган и на крај додајте и кисела павлака. Добро измешајте.

Посипете со сечкан магдонос и послужете со варен ориз.

Популарно