ВИДЕО: Се закануваше на послабо и помладо момче, но не знаеше дека е боксер- горко се покаја

Снимка од тепачка во Казакстан пред влез на зграда покажа како изгледа кога го потценуваш противникот и што значи да се задеваш со погрешна личност.

Имено крупен маж со брада се расправа со значително поситно и помладо момче и се делува како да ја држи ситуаијата под контрола, но во еден момент доаѓа до пресврт.

Наизглед послабото момче било познавач на боречки вештини, па со два удари го нокаутира противникот.

Ова мора да го пробате

Сезона е на едно од најубавите есенски овошја костените. Искористете ги и подгответе колач од костени.

Овој колач брзо се подготвува, а е неверојатно вкусен и ароматичен.

Потребно е:

125 гр. путер, 150 г шеќер, 3 јајца, 200 г брашно, 50 гр. мелени бадеми, 200 мл млеко, 150 мл слатка павлака, 200 грама  костени, 1 ванилин шеќер, 1 прашок за пециво, 1 лажиче цимет, 50 г сецкано чоколадо

За украсување:

100 г чоколадо за готвење

2 лажици слатка павлака

Подготовка:

– Костените сварете ги, исчитете им ја внатрешноста и испасирајте ги.

– Во еден сад измешајте ги сите суви состојки.

– Млекото измешајте го со пирето од костени и на крај додадете ја слатката павлака.

– Пенесто изматете го путерот со шеќерот и постепено додавајте едно по едно јаце со постојано матење. Потоа во оваа смеса додадете ги сите суви состојки, а потоа и мешавината со млеко и пире од костени и измешајте со лажица.

– Калапот за куглов намастете го убаво со путер и посипете го со малку брашно. Сипете ја горната смеса во калапот одозгора посипете ја со сецкано чоколадо.

– Ставете да се пече во загреана рерна на 180 целзиусови степени околу 50 минути, но најдобро е по 40 минути да проверите со чепкалка за заби дали е печен.

– Готовиот куглов полијте го со растопено чоколадо со две лажици слатка павлака во него и по желба да го посипете со крупен шеќер.

Од претерано гледање во телефонот може да се разболите

Лекарите предупредуваат дека прекумерната употреба на мобилните телефони и долгото зјапањето во него може да доведе до сериозни заболувања.

Конкретно, најмногу страда вратот поради тоа што при сурфањето на интернет и пишувањето на пораки главата е во поднавалена положба и се јавува т.н продолжен врат.

Тоа предизвикува болки во вратот што создава притисок и болки во главата. Лекарите објаснуваат дека главата на човекот е тешка скоро пет килограми и секое навалување го напрега вратот се до пршлените.

Тоа создава притисок кој може да има трајни последици по здравјето.

Видео: Таа откри како ја освоил Сашо Мијалков

Во интервју за естрадниот магазин Бекстејџ  сопругата на Сашо Мијалков , Александра Мијалкова раскажува за бракот со поранешниот прв човек на УБК. Таа открива каков е тој како сопруг и вели дека е доста романтичен.

На прашањето со што нејзиниот сопруг успеал да ја освои, Александра вели дека “виновникот” е токму неговиот шарм:

“Ме освои со неговиот шарм и харизма што ја има. Излегувавме и се дружевме заедно, ми беше убаво”.

Во интервјуто се сеќава на еден драг момент, можеби и клучниот со кој Сашо Мијалков го заробил нејзиното срце.

Александра зборува за букетот и телеграмата кои Сашо ги испратил директно од Прага за да ја изненади на сцената, кога таа имала само 18 години:

“На крајот од претставата кога се поклонувавме, тој не беше тука бидејќи студираше во Прага во тоа време, јас добив букет и телеграма за кои не очекував дека се од него. Подоцна кога ја отворив телеграмата, помислив дека е од некој друг, но кога видов дека е од него, многу се израдував – тоа беше прекрасно чувство”, вели Александра.

Таа за сопругот вели дека е многу романтичен, иако не личи на таков човек:

“Таква беше неговата професија, но надворешниот лик не е тоа што кажува какви се луѓето”.

Во интервјуто за Бекстејџ Ана открива како успева да се избори со секојдневието, како ги балансира работите, за посветеноста на балетот и за тајната на долгата и успешна врска. Во продолжение.

Популарно