Во семејството Ражнатовиќ повторно се слави

Светлана Цеца Ражнатовиќ на крие колку е горда што нејзиниот наследник Вељко, дипломирал на Факултетот за менаџмент и економија во Бања Лука. Таа, наведува, веднаш убавите вести ги споделила со јавноста, а во семејната куќа со сигурност се организира уште една прослава по тој повод.

„Вељко и Богдана се во моментов во Бања Лука, тој вчера ја бранеше дипломската и морам да ви кажам дека сум многу горда“, рекла пејачката за српските медиуми.

Исто така зборувала и за свадбата, која неодамна се случи, па открила каква е атмосферата дома.

„Убаво е, супер се согласуваме, сумираме впечатоци. Беше преубава свадба“, рекла пејачката, па открила колку и значи што Вељко својот син ќе го крсти по неговиот покоен татко.

„Не влијаев на тоа, ниту пак некој се мешаше во изборот на имиња кога беа моите деца во прашање, само сопругот и јас. Целосно е природно они двајца да одлучат. Мене ми е најважно детето да е живо и здраво, но сепак е убаво да се вика по својот дедо, зошто да не? И Вељко го доби името по таткото на Жељко“, рекла Цеца.

Уште еден пеач е позитивен: Вирусов воопшто не е шала и лага, толку ќе ви кажам

Денес некои портали ја пренесоа веста дека Огнен е позитивен на новиот корона вирус. Тој на социјалните мрежи објавувајќи фотографија од болница се огласи и ги потврди пишувањата на домашните медиуми.

„Луѓе, до сите што ме прашувате… “НЕ Е ЛАГА ТОА ШТО ГО ЧИТАТЕ НА ПОРТАЛИТЕ”… Позитивен сум на “Covid 19” – Корона Вирус.. Засега фала му и Слава на Бога се е океј, со ваша помош ќе ја освојам оваа битка..!

Се надевам ви се допаѓа новата песна и спот “Љуби ме”. Ако е така споделете на вашите социјални мрежи.. Носете маски, држете дистанца и чувајте се!!! Се гледаме наскоро во поубави времиња!!!

Луѓе фала ви на сите што ми пишавте и што се грижите.. Во стабилна состоја сум, фала му на Бога, добар сум и ќе бидам уште подобар…

Вирусов воопшто не е шала и лага, толку ќе ви кажам… Носете маски, држете дистанца и чувајте се, за ова да заврши што побргу… напиша Огнен на социјалните мрежи.

(Фото) Еве како изгледа наследникот на Дино Мерлин

Дино Мерлин има две деца, ќерката Наида и синот Хамза, кои ретко ги гледаме во јавност. Тие не се занимаваат со јавна работа, а никогаш не сакале да ги има по медиумите.

Иако ги нема пред камерите и фотоапаратите, Хамза е меѓу луѓето кои учествува во сите проекти на неговиот татко. Тоа што е интересно е фактот колку личи на својот татко.

Дино е горд на своите деца, а за својата ќерка од секогаш ззборуваше дека е многу скромна, за разлика од синот, кој од мал имал листа со желби за татко му.

Погледнете во продолжение како изгледа синот на Дино Мерлин.

Нема да ви биде добро од оваа сума! Јелена Карлеуша плати цело богатство за годишен одмор

Популарната пејачка Јелена Карлеуша со ќерките Ника и Атина беше на десетдневен одмор во Анталија, во еден од најлуксузните хотели, за кои пејачката плати цело богатство.

Иако многу пејачи се жалат дека немаат пари затоа што не работат веќе пет месеци поради вирусот, сепак Јелена сама ги откажа настапите и со ќерките тргна на одмор во хотел од пет ѕвезди.

Карлеуша со наследничките беше во хотел со пет ѕвезди, каде што за престој за три лица во апартман, во зависност од погледот, ноќ изнесува околу 80.000 денари.

Во истиот хотел беше и пејачката Џенифер Лопез со своите деца во септември минатата година, каде што имаше и хотел.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Cutie pie 😉

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

Популарно