Во семејството Ражнатовиќ повторно се слави

Светлана Цеца Ражнатовиќ на крие колку е горда што нејзиниот наследник Вељко, дипломирал на Факултетот за менаџмент и економија во Бања Лука. Таа, наведува, веднаш убавите вести ги споделила со јавноста, а во семејната куќа со сигурност се организира уште една прослава по тој повод.

„Вељко и Богдана се во моментов во Бања Лука, тој вчера ја бранеше дипломската и морам да ви кажам дека сум многу горда“, рекла пејачката за српските медиуми.

Исто така зборувала и за свадбата, која неодамна се случи, па открила каква е атмосферата дома.

„Убаво е, супер се согласуваме, сумираме впечатоци. Беше преубава свадба“, рекла пејачката, па открила колку и значи што Вељко својот син ќе го крсти по неговиот покоен татко.

„Не влијаев на тоа, ниту пак некој се мешаше во изборот на имиња кога беа моите деца во прашање, само сопругот и јас. Целосно е природно они двајца да одлучат. Мене ми е најважно детето да е живо и здраво, но сепак е убаво да се вика по својот дедо, зошто да не? И Вељко го доби името по таткото на Жељко“, рекла Цеца.

ФОТО: Македонската актерка го покажа трудничкото стомаче

„Безусловна љубов“, напиша актерката Нина Деан под својата најнова фотографија на Инстаграм. Таа го покажа трудничкото стомаче на кое има нацртано срце.

Без грам шминка, Нина зрачи со љубов и среќа. Бебето треба да се роди во април годинава.

Погледнете ја: 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

------------------- unconditional ❤️ -------------------

A post shared by Nina Dean (@ninadean) on

ФОТО: Македонската пејачка објави фотографија од детството

Младата талентирана пејачка Лина Пејовска успешно го трасира патот на музичката сцена и не само дома, туку и во регионот, кој веќе имаше прилика добро да ја запознае и да ги препознае нејзините квалитети преку талент-шоуата.

Талентот на Лина се гледа уште од мали нозе, а доказ за тоа е фотографијата која таа ја објави на Инстаграм, на која таа држи микрофон во раце.

ФОТО: Емина Јаховиќ од нив доби најубаво подарок

Емина Јаховиќ го прослави 38. роденден а покрај бројните честитки на кои преку социјалните мрежи се заблагодари, синовите Јаман и Јавуз ѝ приредија момент за паметење.

Тие на својата мајка ѝ отпеале песна, па и помогнале да ги дувне свеќите и да замисли желба.

Пејачката цело време се смеела и опкружена со букети цвеќе ракоплескала и пеела со своите наследници, кои после тоа цврсто ја прегрнале и бакнувале.

„Моите господа“, порачала таа.

Популарно