Доживеал ли принцот Хари нервен слом па завршил кај психијатар - Меган е причинта

Принцот Хари и Меган Маркл со својата одлука да ги остават кралските должности што им се наметнати од нивниот статус во британското кралско семејство, го шокираа светот, а сега светските медиуми пишуваат дека притисокот го предизвикала исклучиво Меган, што му предизвикало на Хари нервен слом.

"Принцот, едноставно, веќе не можеше да следи колку лошо неговата сопруга се справува со улогата на аристократ. Тој се плашеше дека Меган ќе го напушти и ќе го земе со себе нивниот син Арчи. Сите овие околности го зедоа својот данок, и во еден момент тој "пукна“, поради што одеше на терапија со недели кај психијатар кој го посетуваше во вилата каде престојуваше во Канада во изминатите Божиќни празници“, открил извор, велејќи дека Меган лесно го искористила тоа, убедувајќи го дека е најдобро за сите тие да се откажат од своите должности и да одат по свој пат.

Фотографија на штотуку родено бебе стана хит во светот поради неговиот израз на лицето

Изабела Переира е родена со царски рез на 13-ти февруари во породилиштето во Рио де Женеиро.

Моментот кога бебето прогледало и кога лекарите се обиделе да не се расплачат од смеа - го доловува фотографот Родриго Кунстман.

Лутиот израз на лицето на штотуку родената Изабела веднаш стана хит на социјалните мрежи.

Видео: ЖЕНА ГО НАПАДНА ПУТИН: Го праша како може да се живее со 157 евра?

Сиромашна жена од градот Санкт Петербург му се спротивстави на рускиот претседател Владимир Путин и го праша дали може да се живее со 157 евра. 

Вели дека е инвалид и  го праша Путин како е можно да се живее со толку малку пари во Русија. Поточно, минималниот износ за егзистенција во Санкт Петербург е 164 евра. Жената го прашуваше Путин и за цената на киријата, продуктите и другите неопходни животни потреби, алудирајќи на тоа дека претседателот не знае како живеат сиромашните луѓе во неговата земја.

„Мислам дека е многу тешко“, одговори Путин. 

Месечната плата на Путин е околу 770.000 рубли, што изнесува 11.215 евра.

Познатите со поддршка за малиот Квејден Бејлс

Момчето Квејден Бејлс има само 9 годни, а неговата мајка Јарака Бејлс објави снимка на која тој опишува како го малтретирале во училиште. Меѓу останатото, момчето вели дека поради тоа сака да се самоубие.

Јарака вели дека одлучила да го сподели ова видео за да ја подигне свеста за злоставувањето. Видеото стана вирално, а илјадници луѓе јавно го поддржале малото момче кое живее во Австралија, на кое му е дијагностицирана ахондроплазија, пореметување во растот на коските, поради што има нормална големина на торзот, а значително пократки екстремитети од просекот.

Освен актерот Хју Џекмен, кој порачал дека Квејден секогаш има пријател во него, реагирал и комичарот Бред Вилијамс, кој исто така е со џуџест раст.

Тој на платформата „GoFundMe“ започнал кампања со која за Квејден и неговата мајка се собрани 216.000 долари. Дел од парите ќе бидат потрошени за малото дете со мајката да го посети Дизниленд.

„Ова не е само за Квејден, туку за сите деца кои доживуваат злоставување и на кои им рекле дека не се доволно добри. Да им покажеме на Квејден и останатите дека на овој свет има многу добри нешта и дека се еднакво вредни“, порачал Вилијамс.

Кведан станал заштитно лице на компанијата „Stand Tall 4 Dwarfism“, која ја започнала неговата мајка. Го поддржала и Националната рагби лига од автохтоното население.

„Тука сме за тебе, пријателу“, му порачале тие.

Популарно