Од овие вознемирувачки фотографии и видео снимка солзите сами ќе ви течат

Кошаркарската легенда Коби Брајант вчера рано утрото по американско локално време загина во хеликоптерска несреќа заедно со неговата 13 годишна ќерка и седум други лица вклучувајќи го и пилотот.

Официјална причина за несреќата е густата магла во близина на местото Калабас во Калифорнија каде и се случи несреќата.

Кошаркарот на ЛА Лејкерс инаку патувал со својот приватен хеликоптер марка „Sikorski C-76“ на натпревар на неговата ќерка.

Итната помош брзо пристигнала на местото на несреќата, но веќе немало помош, пишуваат тамошните медиуми.

Светскиот сајт „Дејли меил“ објави и видео од несреќата одблиску каде се гледаат само остатоци од хеликоптерот кој горат во пламен, како и вознемирувачки фотографии од собирањето на телата на загинатите.

инаку на фотографиите на „Дејли меил“ се гледа како од десната и левата страна се прекриени две тела кои се пронајдени по хеликоптерската несреќа во која загина и легендарниот кошаркар.

Едно лице загина, три се повредени во сообраќајка

Загина едно лице, а три се повредени, откако возило со скопски регистарски таблички се преврте на автопатот Неготино – Демир Капија.

Портпаролот на СВР Велес, го потврди случајот за МИА, но засега не можеше да даде повеќе детали.

24-годишник криел пушки, пиштоли и хероин во шумата во Железара

Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице заради основано сомнение дека сторил кривични дела „недозволено изработување, држење и тргување со оружје и распрскувачки материи“ и „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“, а надлежен обвинител синоќа достави предлог за одредување мерка притвор.

Како што информира ОЈО, ссомничениот 24-годишник, во текот на април и почетокот на мај годинава, во импровизирани бункери од пластични цевки, закопани во земја во пошумениот дел меѓу улиците „Алпи“ и „Коце Металец“, неовластено држел поголемо количество оружје и муниција, како и наркотична дрога – хероин. Притоа, на различни локации биле пронајдени автоматска пушка 70 F 6699 со пластичен кундак и калибар 7,62мм, 27 куршуми за таа пушка, полуавтоамтска снајперска пушка со калибар 7,9мм, автоматско оружје со навој за пригушувач со калибар 7,65мм на кое биле залепени две рамки со 34 куршуми, два пригушувачи, уште три автоматски и една полуавтоматска пушка завиткани во крпи, како и уште 38 куршуми. Освен ова, во пластично буре била пронајдена наркотична дрога – хероин со вкупна нето количина од 2.362,1 грам, спакувана во пет полиетиленски пакувања.

Надлежниот јавен обвинител, поради опасност од бегство и можност осомничениот да го повтори делото, до судијата на претходна постапка при Основниот кривичен суд Скопје синоќа достави предлог за определување мерка притвор за осомниченото лице.​ 

Шеснаесет годишно момче од Струмица силувало друго помало дете!

Жена од струмичко село вчера пријавила дека 16-годишник од истото село извршил обљуба врз нејзиниот малолетен син.

Од МВР велат дека се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Популарно