(Видео) Има 71 година, а изгледа како девојче!

Вера Ванг, славна дизајнерка чии креации ги обожаваат холивудските ѕвезди, вчера наполни 71 година. Иако е влезена во осмата деценија од животот, Ванг изгледа како девојче.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Miami matrix — NY wear. 🕶 #VeraWangEyewear available at @baxterandbonny

A post shared by VERA WANG (@verawanggang) on

Откако почна карантинот, Вера се наоѓа во вила во Мајами со својот моден тим, а како што откри, тие сите се во одлична форма.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Just desserts. Sampling my sample! Dress: #WHITEbyVeraWang @DavidsBridal

A post shared by VERA WANG (@verawanggang) on

На нив јасно се гледа дека оваа 71-годишна дизајнерка има  одлично тело и кожа како девојче. Ванг поради своите слики стана главна атракција и можат многумина да и позавидат.

(Видео) Теодора скокаше тераса на врв на зграда!

Пејачката Теодора Џехверовиќ се снајде во текот на летото, кога речиси сите избегнуваат да одат на базени поради коронавирусот.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

😂😂😂 #teodoradzehverovic

A post shared by fan acc. (@teodoradzehverovic_fanpage) on

Популарната пејачка купи базен на дување, кој беше доволно големо за да може да се постави на тераса, а притоа тие го наполнија со вода и уживаа во големите температури.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kasnim sa objavama 😂 #teodoradzehverovic

A post shared by fan acc. (@teodoradzehverovic_fanpage) on

Сепак, на крајот се покажа дека овој базен е тежок за одржување, зашто кога е лошо времето, се собираат муви, па треба постојано да се чисти, да се менува водата.

Не е Гаги, не е ни Марко: Анабела сака овој маж да го…

Учесниците во Задруга по барањето на големиот шеф бираат кој, според нивно мислење, не заслужува повеќе да остане во реалното шоу.

„Многу ги има, но сакам да му кажам на Филип, дека не покажа ни 10% од своите можности. Не знам какви се вредностите, но на нормалните тука не им е местото. Никола Орозовиќ не треба да биде тука. Јас мислам дека тој имаше нешто со Брендон“, кажа Анабела.

Луна се договори со раководството на „Пинк“

Новото издание на вашата омилена емисија за познатите лица од Балканот ќе се емитува на „Пинк“ и неделава од 13.30 часот.

Цела Србија, но и дел од Македонија ги гледа новите детали од јавната сцена на Балканот. Во медиумите може да се прочитаат информации дека многу личности се заразени со вирусот, но и покрај тоа Луна Џогани ќе се појави како гостин.

Луна го напушти реалното шоу Задруга 3 на 30 јуни, а првпат пред камерите ќе разговара за тоа што го дознала по напуштањето на популарната емисија.

Популарно