Не можеме сите да бидеме заводнички! Луна Џогани вели: Да бев барем како неа пет дена…

Луна Џогани и Ана Кораќ беа гости во емисијата „Магазин ин“, а Луна изјави дека би сакала барем на пет дена да биде Ана.

„Малку пред да се подготвува за емисијата, си зборував зошто не можам да бидам како Ана Кораќ, да сум заводничка, а не сум. Реална сум, не можеме да бидеме тоа што не сме“, кажа Луна.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

😺

A post shared by 🔥 Ana Korać 🔥 Official (@ana_korac) on

Ана Кораќ потоа кажа дека никогаш не ги молела мажите за љубов, како што за жал Луна тоа го направи повеќе пати.

(Фото) Игор Џамбазов има селфи со Здравко Чолиќ од пред 42 години

Многумина можат и тврдат дека го измислиле „селфито“ ама Игор Џамбазов извади фотографија стара 42 години и покжа дека бил пред сите, ма пред времето.

Тој периодов, својот Инстаграм најмногу го полни со заеднички фотографии со саканата Илина, а сега за промена изненади со таква од времето кога сите го паметат како Трајче дрварчето.

-Ај сега да видиме кој правел селфи со Здравко Чолиќ пред 42 години… Пишува Игор во осписот на црно-белата фотографија каде е заедно со група деца среќни што ќе имаат слика заедно со големата југословенеска музичка ѕвезда Здравко Чолиќ кој тогаш имал 27 години.

„Легенда“, „Ти си пред времето“, „Еве кој го измислил селфито“, беа само мал дел од коментарите кои осамнаа за оваа досега невидена фотографија од едно далечно време.

Анабела се расплака, па му пријде на Слоба

Синоќа се одржа забава во „Задруза 3“ каде еден од пејачите беше Слоба Радановиќ, а Анабела Атијас не се воздржа, па во еден момент таа му пријде.

Во еден момент, Анабела плачеше на забавата, а потоа му се приближи на Радановиќ, кој имаше бурна врска со нејзината ќерка Луна во „Задруза 1“.

„Имам потреба да ти се извинам Слобо“, рече Анабела додека ги бришеше солзите.

Слоба беше во шок, а Атијасова набргу истрча надвор и им објасни на Тара Симов и Јелена Пешиќ зошто тоа го стори.

– Само сакав да се извинам. Знам дека тогаш, кога ги бранев, мислев дека е најправилно нешто што гоправам, да ги штитам своите деца, затоа што тој во тоа време беше и мое дете. Му реков да ја пушти да си оди кога се правдаше од Луна кога влезе во „Задруга 2“, да не каже ништо ако нема ништо убаво да каже. Мислам дека не можеше да се снајде меѓу двете жени што ги сакаше – рече Анабела.

„Тој е навистина добро момче“, рече Јелена. „Јас сум мирна“, додаде Атијас.

Да потсетиме, пред три години, во „Задруза 1“, Слоба Радановиќ ја изневерии својата тогашна сопруга Кија Коцкар со Луна Џогани. После девет бурни месеци, Луна и Слоба ја прекинаа врската пред крајот на реалното шоу, а Кија и Слоба тогаш и официјално се разведоа.

Дарко Лазиќ ја начекал сопругата со друг маж!

Во синоќешната емисија на „Амиџишоу“, еден од гостите кај водителот Огњен Амиџиќ беше Дарко Лазиќ, популарниот пејач, кој зборуваше за својот спот за последната песна која ја објави, а во кој веренчката Марина Гагиќ имала женска улога.

Во спотот Марина беше во кревет со друг маж, а Дарко опиша сега како се чувствувал кога дознал за таа сцена.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

💤💤💤💤🎤🎤

A post shared by DARKO LAZIĆ (@darkolazicofficial) on

„Јас не сакав да бидам на снимањето и тоа малку ме замараше. Доаѓам на снимање, влегувам во сцена, гледам расфрлани гаќички, чевли… Мене Марина многу ме воодушеви, навистина добро го одглуми тоа, а првпат и беше“, кажа Дарко.

Популарно