Аца Лукас тврди дека таа е „таа е вистинската“

Аца Лукас ја пофали пејачката  Милица Павловиќ и според него таа е „најдобрата личност на сцената“. Во интервју за телевизијата Курир, фолкерот откри дека бил во жирито во „Звездите на Гранд“, кога се натпреварувала Милица и дека дури тогаш видел дека „таа е вистинската“.

– И реков дека можеби не е најдобра пејачка во таа постава, но она што е сигурно е дека  таа  ќе биде најголемата sвезда од сите нив.

Лукас се присети и на моментите кога тие ја снимиле нивната дуетската песна за која, исто така, имаат изработено и видеозапис.

– Таа ми кажа дека сè сама ќе организира, а јас само да се појавам. Така и беше. Луѓето кои ме познаваат знаат дека јас можам да снимам спот два часа и да си одам дома, но тој ден не го почувствував снимањето. Со неа сето тоа беше прекрасно, рече Аца и додаде кога сфатил дека Милица е пред сè човек.

–  Сите знаат дека таа многу е поврзана за нејзините баба и дедо, кои се од Лесковац, и кога завршивме со снимање околу 9 ипол навечер јас и реков: „Ајде да одиме на кафе“, а таа ми кажа дека мора да оди за Лесковец бидејќи наутро треба да го вози дедо ѝ во болница. Таа е добро дете, јас цела ноќ не спиев поради неа, и никогаш не сум сретнал таква личност во мојот живот.

(Фото) Игор Џамбазов има селфи со Здравко Чолиќ од пред 42 години

Многумина можат и тврдат дека го измислиле „селфито“ ама Игор Џамбазов извади фотографија стара 42 години и покжа дека бил пред сите, ма пред времето.

Тој периодов, својот Инстаграм најмногу го полни со заеднички фотографии со саканата Илина, а сега за промена изненади со таква од времето кога сите го паметат како Трајче дрварчето.

-Ај сега да видиме кој правел селфи со Здравко Чолиќ пред 42 години… Пишува Игор во осписот на црно-белата фотографија каде е заедно со група деца среќни што ќе имаат слика заедно со големата југословенеска музичка ѕвезда Здравко Чолиќ кој тогаш имал 27 години.

„Легенда“, „Ти си пред времето“, „Еве кој го измислил селфито“, беа само мал дел од коментарите кои осамнаа за оваа досега невидена фотографија од едно далечно време.

Анабела се расплака, па му пријде на Слоба

Синоќа се одржа забава во „Задруза 3“ каде еден од пејачите беше Слоба Радановиќ, а Анабела Атијас не се воздржа, па во еден момент таа му пријде.

Во еден момент, Анабела плачеше на забавата, а потоа му се приближи на Радановиќ, кој имаше бурна врска со нејзината ќерка Луна во „Задруза 1“.

„Имам потреба да ти се извинам Слобо“, рече Анабела додека ги бришеше солзите.

Слоба беше во шок, а Атијасова набргу истрча надвор и им објасни на Тара Симов и Јелена Пешиќ зошто тоа го стори.

– Само сакав да се извинам. Знам дека тогаш, кога ги бранев, мислев дека е најправилно нешто што гоправам, да ги штитам своите деца, затоа што тој во тоа време беше и мое дете. Му реков да ја пушти да си оди кога се правдаше од Луна кога влезе во „Задруга 2“, да не каже ништо ако нема ништо убаво да каже. Мислам дека не можеше да се снајде меѓу двете жени што ги сакаше – рече Анабела.

„Тој е навистина добро момче“, рече Јелена. „Јас сум мирна“, додаде Атијас.

Да потсетиме, пред три години, во „Задруза 1“, Слоба Радановиќ ја изневерии својата тогашна сопруга Кија Коцкар со Луна Џогани. После девет бурни месеци, Луна и Слоба ја прекинаа врската пред крајот на реалното шоу, а Кија и Слоба тогаш и официјално се разведоа.

(Фото) Раскрсинца која ги мачи и Германците: Погледнете добро кој има предност?

Познатиот германски автомобилски клуб Еј-ди-еј-си повеќе од 100 години е посветен на работа и едукација за подобрување на безбедноста во сообраќајот.

Станува збор за најголемиот автомобилски клуб во Европа, кој има 18 милиони членови, а исто така е и најголемиот мотоклуб со околу 1,5 милион мотоциклисти.

На својата фејсбук-страница Еј-ди-еј-си постојано објавува задачи од сообраќајни тестови. Погледнете ја добро оваа слика, па одговорете по кој ред возилата треба да се движат на раскрсницата?

Извор: бука.com

Популарно