(Видео) Корона забава во Њу Џерси - имало толку многу гости што...

Домашна забава во Њу Џерси имала имала толку многу гости, кои ги игнорирале наредбите за носење на маска и држење на социјална дистанца, што на полициските службеници им биле потребни повеќе од 5 часа да ги растераат сите.

Полицајците во неделата во околу 20:30 часот пристигнале во куќа во Џексон, која била изнајмена преку "Airbnb", се наведува во изјавата на капетанот Стивен Ласкиевиц, објавена на Фејсбук страната на полицијата во Џексон. 

На забавата имало околу 700 луѓе, а повеќе од стотина возила биле паркирани на тоа подрачје, се наведува во соопштението.

Медиумите известиле дека полицијата го расчистувала подрачјето до еден часот по полноќ.Сопственикот на куќата и организаторите на забавата биле испрашани од полицијата.

Градоначалникот Фил Мафри, реагирајќи на оваа вест, истакнал дека ваквите случувања непотребно ги доведуваат луѓето во униформи и нивните семејства во опасност.

Неговата наредба ограничува собири во затворени простории на 100 луѓе, а собири на отворено на 500. Се огласиле и од "Airbnb" од каде го осудиле ваквото однесување истакнувајќи дека преставува сериозна злоупотреба во текот на пандемијата.

Фото : Неда Украден во костим за капење

Пејачката Неда Украден наскоро ќе го прослави својот 70. роденден, а на основа на нејзиниот изглед тоа може да се заклучи, зашто изгледа како девојче.

Неда утеха во топлите денови пронаоѓа во својата вила во Црна Гора, од каде што објави фотографии во бикини, која г воодушеви сите.

Пејачката која наскоро влегува во осмата деценија изгледа неверојатно.

Подгответе се -Тошо Малерот промовира книга

Васко Тодоров, кој е познат по неговото хумористично алтер-его Тошо Малерот во понеделник (17 август) во 19 часот ќе има нешто да ни каже. Во книжарницата „Литература.мк“ во „Сити мол“ ќе ја потпишува неговата книга „Тошо Малерот: Монологија“.

Сите обожаватели ќе може да ја купат книгата и да се запознаат со Васко. Притоа ќе бидат запазени и сите соодветни мерки за заштита. Посетителите ќе мора да носат маска и ќе биде контролиран влезот во книжарницата.

Инаку, во делото се собрани култни монолози кои популарниот „батка“ ги има кажано во легендарното шоу „К-15“. Како и скечеви кои не биле емитувани на телевизија досега.

Книгата е во издание на „Арс Либрис“, дел од „Арс Ламина ‒ публикации“ и веќе може да се купи во сите книжарници „Литература.мк“ како и да се нарача онлајн.

Во краткото промотивно видео каде што Васко Тодоров се појавува во улога на неговиот лик Тошо Малерот, се зборува и за правецот на самото дело.

‒ Батка, оваа книга ти е чист импресионизам со примеси на експресионизам, а целта е да се доближи човековото внатрешно битие кон возвишеното во него. Затоа што љубовниот стремеж е чекан, обостраната хемија е длето и сè се сведува на делкање – вели тој.

Васко Тодоров во моментов е дел од екипата на сатиричната емисија „Фчерашни новости“. Најголемиот дел од популацијата го препознава по легендарните ликови кои ги толкуваше во рамки на шоуто „К-15“ заедно со Бранко Огњановски и Љупчо Бубо Каров.

Првата епизода била емитувана на 23 ноември 1994 година на А1 телевизија. Шоуто оттогаш обезбедува силна социјална, политичка и економска критика особено на нелогичностите во македонското општество, етничката толеранција, стереотипите и табу темите.

„К-15“ во текот на своето постоење е емитувана на повеќе домашни телевизии и останува една од најпознатите хумористични емисии во земјава.

Извор: https://magazin.antoris.mk/

Видео: Дали годинава ќе ви недостасува „дечково“?

На плажите во Грција редовни посетители  се  и продавачи на сувенири,наочари, облека козметика и друго.Овие продавачи кои се по потекло од Африка често знаат да ва насмеат. Погледнете што нуди овој продавач! 

 

Ima konja, ima slona , sve ima 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂 Samo u Sartiju

Posted by Tamara Kostic Kovacevic on Monday, July 29, 2019

Популарно