(Видео) Глумеше дека го заглави прстот на даска, реакцијата на неговата сопруга стана хит на Твитер

Еден корисник на Твитер се одлучи ја насамари својата сопруга и исценира оти се повредил додека работел во гаражата.

Подготвил сѐ за да изгледа како шајка да му влегла во прстот и му го зацврстила за даска.

Погледнете ја реакцијата на неговата сопруга.

(Видео) Момче сакаше да се пошегува со девојка му, па си доби по – незгодно место!

Шегите некогаш знаат да не успеат, па да си го добиеме, а доказ за тоа е и снимката која ја погледнаа повеќе од милион луѓе и стана хит на социјалните мрежи.

Две момчиња решија да ги исплашат нивните девојки, а додека кај едниот планот помина како што очекуваше, кај другиот не одеше како подмачкано.

Второто момче другпат ќе размисли пред да реши да ја плаши неговата девојка, зашто овојпат си доби по незгодно место.

Тој застана кон фрижидерот, но се преправи дека гледа кон него, иако всушност стоеше обратно, но тоа скапо го чинеше.

Погледнете во продолжение како изгледаше смешната ситуација.

(Видео) Охриѓанец фатил водна змија па ја става во гаќи

За ова да го направиш дефинитивно треба да имаш храброст, денес на социјалната мрежа Фејзбук кружи несекојдневно видео.

Рики без трошка страв фаќа водна змија и ја става во неговите гаќи.

После ова видео дефинитивно и ние го прогласуваме Рики за кралот на змиите, но не знаме дали змијата навистина го касна за „Билбилот”.

Во продолжение може и да го погледнете видеото:

Популарно