(Фото) Станија влегува во „Задруга 4“, ама со лични телохранители

Старлетата Станија Добројевиќ е сериозно загрижена за нејзината безбедност откако нејзиниот поранешен пријател и љубовник Кристијан Голубовиќ  јавно се закани дека ќе ја убие, па реши да не препушта ништо на случајноста откако деновиве и таа треба да влезе во реалното шоу „Задруга 4“!

Имено, старлетата наскоро планира да се пресели во „белата куќа“, а личното обезбедување наводно ќе го понесе со себе. Како што изјавил близок извор на старлетата, Станија наводно ангажирала две мускулести момчиња кои ќе и бидат на располагање 24 часа на ден и молњевито ќе реагираат само во случај на нејзини конфликти со Голубовиќ.

– Станија и Кристијан се препукуваа со месеци пред почетокот на „Задруга 4“, но кога Голубовиќ јавно вети дека ќе ја убие доколку само уште еднаш ја спомене неговата ќерка, сфати дека ѓаволот ја однел шегата. Бидејќи и се ближи влегувањето во реалното шоу, таа реши да не остави ништо на случајот, па ангажираше лично обезбедување што ќе ја штити од Кристијан 24/7 – вели изворот.

– Секој учесник во реалното шоу „Задруга 4“ е целосно безбеден, бидејќи на имотот има неколку момчиња кои се грижат за безбедност на учесниците и кои интервенираат секогаш кога ситуацијата излегува од контрола. Но, и покрај тоа, Станија побара од продукцијата да и овозможи да доведе своја безбедносна служба и тие и излегоа во пресрет.

– Таа за неколку дена планира да влезе во „Задруга 4“, а потоа ќе започне вистинскиот спектакл меѓу неа и Кристијан. Затоа последните денови никому не му се јавува и собира сили за да ги издржи наредните 10 месеци, кои ќе ги помине  во ова ријалити – вели на крајот изворот.

За потсетување, услов да влезе во „Задруга 4“ беше Кристијан Голубовиќ да потпшише договор со продукцијата дека ќе ги изгуби своите 150.000 евра, ако само еднаш  ја удри Станија за време на нивното учество и престој во реалното шоу.

Актерката Мина Лазаревиќ во солзи прв пат проговори за својот приватен живот

Мина Лазаревиќ (45) зборуваше за деталите за разводот од поранешниот сопруг, балетанот Горан Станиќ, кој ја претепа во 2015 година, во станот каде што живееја заедно. Тогаш балетанот ја призна вината и постигна договор да помине една година во домашен притвор.

По овој повод, Мина рече:

Понекогаш браковите не се распаѓаат затоа што традицијата отсекогаш била на прво место, па затоа беше срамота. Традицијата беше прекината во минатиот век. Сега, кога некој ќе се разведе, мислите: „Јас дури и не знам што бараа заедно“. Секој се однесува сам за себе, тоа е веќе индивидуално, не можете да го знаете тоа на почетокот “, рече Мина и откри како тогаш реагирал нејзиниот постар син од првиот брак.

Во врска со неговата реакција на сè што се случи меѓу неа и Станиќ, Лазаревиќ рече: “Тој реагираше бурно. Постар е. Нормално е дека сè искусува поинаку. Но … незнам што да ти кажам …”, рече Мина и ги избриша солзите.

(Фото) Првата фотографија на Луна Џогани по веста дека е бремена, фановите се загрижени!

Луна Џогани и Марко Миjковиќ ја споделија радосната вест со сите и открија дека очекуваат бебе.

Учесниците на реалните шоуа снимија видео и го споделија на социјалните мрежи во моментот кога таа го објави тоа на својот вереник.

Луна сега ја објави првата слика на својот Инстаграм по веста дека е бремена.

Поранешната натпреварувачка во реалните шоуа е целосно во црно, а нејзините обожаватели беа загрижени дека таа седи бремена на бетонот и и рекоа дека сега треба да се грижи за себе.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@inportana 😇

A post shared by Luna Djo (@luna_djogani) on

Другите корисници на социјалните мрежи застанаа во нејзина одбрана, изјавувајќи дека фотографијата е можеби направена порано, а идната мајка сега ја објавила.

Луна порано за медиумите изјави дека смета дека не е рано за бременост и додаде дека полот на детето не и е важен. Таа исто така откри дека ако е син, Марко би сакал да се вика Лука, додека ако е девојче имаат повеќе опции Миа, Лана, Хана

Анабела не попушта: Луна плаче и ја моли – има само една желба!

Луна Џогани и нејзиниот вереник Марко Миљковиќ чекаат дете, па поради тоа пејачката побарала од својата мајка Анабела Атијас да се смири со нејзиното момче.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@inportana 😇

A post shared by Luna Djo (@luna_djogani) on

Како што е познато, Луна и Анабела не беа во добри односи, па се смирија на крајот. Меѓутоа, Џогани ја мачи караницата меѓу мајката и вереникот и тоа што тие не разговараат.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

❤️ 14.

A post shared by Luna Djo (@luna_djogani) on

Бидејќи Марко официјално ќе стане дел од семејството Џогани, со оглед на тоа дека се вери со Луна и дека ќе добие дете, на сите им значи да го поправат односот.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Just chill🙋‍♀️

A post shared by Luna Djo (@luna_djogani) on

Џогани наводно разговарала со мајката Анабела и ја замолила да му ги прости лошите работи на Марко, но тоа нема да биде толку едноставно.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🏠 @adabojana_rent

A post shared by Luna Djo (@luna_djogani) on

Анабела кажала дека ќе се обиде да се контролира и да биде коректна, но за такво нешто ќе треба многу време.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

💖 @adabojana_rent @leommi_official

A post shared by Luna Djo (@luna_djogani) on

Популарно