Анастасија и Цеца си поставија интимни прашања – откриени семејни тајни

Светлана Цеца Ражњатовиќ и нејзината ќерка Анастасија седнаа една наспроти друга и докажаа дека се снаоѓаат одлично и во улога на новинарки.

Мајката и ќерката си поставуваа интимни прашања една на друга.Цеца: Прочитав дека си изјавила дека би сакала да пронајдам момче? Дали тоа беше само шега?

– Знаеш и сама дека не е шега. Млада си, успешна, преубава и би сакал да бидеш исполнета на тоа поле.

Анастасија: Во медиумите се потенцира мојата венчавка, твојата никогаш не се споменува, а често те прашуваа тоа. Да не е некоја теорија на заговор во која си вклучена?

– Искрено да ти кажам, мене сите прашања ми се досадни. Времето за твојата венчавка доаѓа, а за тоа не решаваат ниту новинарите, ниту јас, а мојата венчавка е тема која можеби на некого му е интересно, но мене не ми е.

Сите прашања кои беа поставени можете да ги прочитате ТУКА.

Првпат минувам низ ова: Анабела Атијас ќе стане баба, а откри и нешто за полот на детето…

Анабела Атијас неодамна се смири со својата ќерка, па едвај чека да стане баба, а откри дека нејзиното прво внуче ќе биде машко. Атијас откри и дека претпоставувала дека Луна е бремена, па откри и зошто.

„Длабоко во душата го чувствував тоа, најверојатно поради поврзаноста меѓу Луна и мене. Не се изненадив премногу, но многу се израдував. Првпат минувам низ ова и знам дека ќе биде нешто што многу ќе ми значи на мене“, вели Анабела.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#alwaysbymyside @nude_couture__

A post shared by Anabela (@anabelci) on

„Само бебето да биде живо и здраво, но некој мој инстинкт вели дека ќе биде момче. Можеби тоа е моја тајна конечно да добиеме момче во семејството“, објаснува пејачката.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#sunset

A post shared by Anabela (@anabelci) on

(Фото) Шабан Шаулиќ му е дедо на актуелен учесник во „Задруга“, јавноста не може да верува!

Многумина не знаат ниту дека ја делат просторијата со внукот на легендарниот пејач Шабан Шаулиќ во „Задруга“.

Ѕвездата на „Гранд“ и учесник во реалното шоу, Мишел Гвозденовиќ на аудицијата во 2010 година кажа дека Шабан му е роднина.

„Што ти е тебе Шабан Шаулиќ“, го праша Поповиќ на аудицијата. „Тој ми доаѓа како дедо“, одговори Мишел. „Како тоа – дедо?“, праша зачудено Саша.

„Мајката на Шабан и мајката од Хасан Дудиќ и мајка ми од дедо ми се три родени сестри“, објасни младиот пејач.

(Фото) Сите се прашуваат на кого ќе личи детето, а вака Луна изгледаше на неколку месеци

Луна Џогани и нејзиниот вереник Марко Миљковиќ го чекаат првото дете, а Џогани сега се пофали со стара фотографија на која имала само неколку месеци.

Џогани на својот профил на Инстаграм објави спомени од детството, кога била бебе и имала неколку месеци. На прв поглед многумина не ја препознаа, а потоа таа кажа дека сака нејзиното дете да личи на Марко.

„Јас би сакала детето да биде како Марко, но да ги има моите очи. Сметам дека имам најубави очи во светот, па тоа му го посакувам и на своето дете“, вели таа. А во продолжение може да се погледне фотографијата од тоа кога Луна имала неколку месеци.

Популарно