(Видео) Девојка пееше пред камера па доживеа невиден срам

Неодамна се појави видео во кое девојче пее и се снима со камера,но се случи нешто необично и насмеа многумина.

Имено додека го пушти својот глас и така широко ја отвори устата, нејзината протеза падна. Ова насмеа многумина, затоа што во таа прилика испаднаа 4 заби што беа на протезата.

Беше зачудена и речиси се удави бидејќи лежеше. За среќа, девојчето е добро но многу корисници на социјалните мрежи и се смеат.

(Видео) Погрешно свртела, па се нашла среде трка со автомобили

Девојка со својот автомобил марка „мини“ погрешно свртела и налета на трка со автомобили на познатата патека Интерлагос во Бразил.

Необиченниот  инцидент се случи на трката во Мерцедес Бенц Челинџ на познатата патека во Сао Паоло. Меѓу моќните тркачки автомобили од марката „Мерцедес“ се појави еден необичен, „мини“ на кој немаше ознаки, туку изгледаше како обичен автомобил.

Официјалните лица веднаш испратија безбедносно возило и им дадоа знак на тркачите да забават, додека „мини“ беше паркиран покрај работ на патеката.

Според бразилските медиуми, инцидентот бил предизвикан од извесна Рената Монти (29). Таа дојде на трките за забрзување, познати како трки „дрег“, кои се одржуваа покрај Интерлагос. Како што рече, после тоа, таа тргнала дома, но свртела погрешно и завршила на патеката Интерлагос среде трката и среде директен ТВ пренос.

„Дојдов на трките за забрзување со моето момче за да го гледаме нашиот пријател.Наеден од нив им се расипа автомобилот, а јас забележав дека две девојки се натпреваруваат на таа трка. Затоа, решив да го заменам нашиот пријател и да се вклучам во натпреварот. После тоа, се упатив дома, но одеднаш се најдов меѓу бројните тркачки автомобили на трката на патеката. „Веднаш се засолнив и побарав помош како да излезам од патеката, па тие ми помогнаа да стигнам до пит-стопот, од каде успеав да излезам од Интерлагос”, рече таа.

Од автомобилската федерација на Сао Паоло изјавија дека го испитуваат овој инцидент.

(Фото) По Дуа Липа уште една пејачка со албанско потекло си го „присвои“ ајварот

По пејачката Дуа Липа, американската пејачка Бебе Рекса, која има албанско потекло кажа деја ајварот била „албанска храна“.

Таа објави снимка во која се гледа како јаде ајвар и вели дека тоа е албанско јадење кое сите го сакаат и дека оди добро со јајца.

Пред Бебе Рекса, Дуа во емисијата на Шон Еванс кажа дека „ајварот е албански деликатес кој секој мора да го проба во животот“.

Меѓутоа, додека зборуваше за неговата подготовка во позадина се појави слика од ајвар. Погледнете во продолжение.

(Фото) Цел регион се смее поради огласот закачен на куќа

Фотографија од Далмација која е објавена на Фејсбук насмеа мнигумина. На фотографијата има куќа која е на продажба.

Но, она што сите го забележале е натписот на куќата кој не е правилно напишан. „Се прдава (Prdaje se)“, напишано е со големи букви на ѕдиот на куќата.

Под фотографијата има многу шеговити коментари за натписот.

Популарно