Тава ароматичен микс

Направете ручек ароматичен микс.

СОСТОЈКИ:

4 компири

2 моркови

500 гр. печурки шампињони

1 кромид

маслиново масло

кари, вегета, сол, бибер, црвен пипер, оригано и босилек

ПОДГОТОВКА:

Се сече компирот на кругови, се сечат и морковите, а шампињоните само се чистат.

Се сече и кромидот на кругови, се меша се во тава со сите зачини и пола шолја топла вода, како и масло.

Се пече на загреана рерна на 200 степени половина час.

Извор: Готви.мк

Новопазарски мантии

Изненадувачки едноставна подготовка за вкусен специјалитет…

СОСТОЈКИ ЗА ТЕСТО:

800 гр брашно

1-2 лажичка сол

2 лажици масло

500 мл млака вода

СОСТОЈКИ ЗА ФИЛ:

500 гр јунешко мелено месо

1 главица кромид

бибер

сол

СОСТОЈКИ ЗА ПРЕЛИВ:

100 мл јогурт

3 чешниња лук, ситно сечкан

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Тестото замесете го, потоа оставете да отстои. За тоа време направете фил од месо и кромид, и тоа добро зачинете го. Тестото развлечете го со раце и со прсти полнете го со фил, потоа одвојувајте облици за мантии.

Мантиите редете ги во намастен сад за печење. Печете на 200 степени 25-30 минути. Потоа прелијте со прелив од јогурт и лук.

Добар апетит!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“:

Готви.мк

Компири полнети мелено месо и кашкавал

Направете компири полнети мелено месо.

СОСТОЈКИ:

5-6 компири

400 гр. мелено месо

150 гр. сланина

1 кромид

1 домат

2 прстофати бибер

1 мала шолја масло

сол

кашкавал

ПОДГОТОВКА:

Се мие и преполовува компирот, се вари во солена вода, околу 10-15 минути.

Се цеди веднаш.

Се сече кромид ситно, се ренда доматот на кој ќе му ја отстраните лушпата, се загрева масло и се пржи кромидот, сечена сланина, па доматот.

Се додава меленото месо по 2-3 минути и зачини/

Се крчка додека испари течноста.

Се вади внатрешноста на половинките компири, се полнат со месото и се става кашкавал горе.

Се печат во плех, на загреана рерна на 200 степени додека не добијат златна боја.

Уживајте!

Готви.мк

Кој изгубил чуство на вкус и мирис има антитела на корона

Четири од пет лица кои пријавиле губење на способноста да препознаат вообичаени мириси биле позитивни на тестови на антитела, покажува студија во Њујорк

Пациентите со ковид 19 кои немале проблеми со губење на чувството за вкус и мирис, всушност имале многу посериозна клиничка слика, спротивно на популарното верување, поради што некои беа поврзани со респиратор! Во исто време, четири од пет лица кои пријавиле губење на можноста за препознавање на вообичаени мириси, имаат позитивни тестови на антитела, што укажува на лесна, а со тоа и непризнаена инфекција со корона.

Ова го покажа неодамнешното истражување на Клиниката за оториноларингологија и хирургија  во рамките на медицинскиот центар на универзитетот Вандербилт во Њујорк. И фактот дека губењето на чувството за вкус и мирис се јавува почесто кај полесни пациенти, нашите лекари го забележаа во пракса.

- Во пракса се покажа дека луѓето кои имаат проблеми со сетилото за мирис и вкус имаат полесни клинички слики. Овој симптом обично се јавува кај помлади луѓе. Проблемот со мирисот е почест, бидејќи чувството за вкус се враќа побрзо. Имавме и млади луѓе кои, откако ги вратија сетилата за вкус и мирис, имаа чувство на смрдеа, а имаше и пациенти кои поради тоа воопшто не можеа да јадат. Сепак, тоа е минливо, но понекогаш потребни се два или три месеци за целосно да се опорави пациентот 

Експертите тврдат дека короната влегува низ носот и се лепи на миризливиот дел на слузницата.

- Вирусот се населува на носната слузница и почнува да се размножува. Научните истражувања сè уште не дадоа официјално објаснување зошто се губи миризбата. Можно е вирусот да има некои рецептори кои се врзуваат за тој дел од слузница и го уништуваат тој миризлив епител. Исто така, можно е вирусот да се поврзе со мирисните нерви и да ја промени нивната функција - објаснуваат експертите,, а имало и такви случаи во пракса, дека полесните пациенти по болеста може да имаат проблеми со губење на меморијата и со чувство на конфузија.

Познато е дека многу вирусни и бактериски инфекции можат да доведат до губење на чувството за мирис:

- Сепак, некои истражувања покажуваат дека во случај на коронавирус, губењето на сетилото за мирис може да трае подолго. Исто така, забележано е дека пациентите пријавуваат дека, кога се враќа чувството за вкус, не чувствуваат мирис на ванила, оцет, парфем ... Дека  млекото им мириса на бензин ... акојадат луто чуствуваат дека  јадат нешто слатко. Ова значи дека постои патолошки изменето чувство за мирис и вкус.

Новите истражување Секоја петта личност нема да има симптоми

Едно од пет заразени лица нема да има симптоми, но ќе го пренесе вирусот на значително помалку луѓе отколку кај некој со симптоми, покажуваат новите студии.

„Проблемот е во тоа што треба да ги разликуваме оние кои поминуваат низ ковид без симптоми од оние кои се во првите денови на инфекција, така што нивните симптоми сè уште не се развиени“, рече Крутика Купали од Универзитетот Стенфорд во Калифорнија. Истражувањата покажаа дека асимптоматските луѓе имаат 42 проценти помали шанси да го пренесат вирусот отколку симптоматските.

Популарно