Перо Камиказа -Патувај куме и нека ти е светол патот кон вечниот дом

 Мојот божји татко отпатува на некое подобро место. Неговите досетки и итроштини засекогаш ќе останат да живеат... Ти благодарам што од студент до последните наши средби ме куражеше и ми даваше ветар во грб... Патувај куме и нека ти е светол патот кон вечниот дом... Последната фамилијарна средба беше на венчавката на Кристијан, па така мислам дека со оваа фотографија е достојно да те испратиме сите од семејството Георгиевски за кое ти засекогаш ќе останеш централна личност... Солзи сами течат, прости ми куме. Почивај во мир легедно. Искрено сочувство до фамилијата, се зборовите со кои Петар Георгиевски - Камиказа се прости од својот кум Данчо Чеврески, кој почина синоќа на 69-годишна возраст. 

Чеврески е роден на 17 мај 1951 година во Скопје. Дипломирал на Факултетот за драмски уметности во Скопје на отсекот за драмски актери. Специјализација, односно филмско усовршување има добиено на УКЛА во Лос Анџелес. Тој е еден е од основачите на приватното претпријатие за производство на филмови ТИРАНГЛ, а работеше и како професор на ФДУ во Скопје и беше декан на Факултетот.

Видео: Природен хормон за брзо раст на растенијата

Сок од врба - природен хормон за брзо растење на цвекиња и овошки Врбата содржи салицична киселина која делува антибактериски на растенијата Исто така содржи и фитохормон ауксин кој го потикнува растот на билките Во продажба има многу хормони кои се употребуваат за раст на растенијата и за р'тење на гранки од цвекинја и овошки,но еве како би заштедиле пари и тоа би го направиле сами

Потребно е да исецкате млади врбини гранки и да ги прелиете со млака вода. Гранчињата оставете ги во вода 24 часа,па после тоа извадете ги од водата,па употребата на врбиниот сок може да започне

Компири полнети мелено месо и кашкавал

Направете компири полнети мелено месо.

СОСТОЈКИ:

5-6 компири

400 гр. мелено месо

150 гр. сланина

1 кромид

1 домат

2 прстофати бибер

1 мала шолја масло

сол

кашкавал

ПОДГОТОВКА:

Се мие и преполовува компирот, се вари во солена вода, околу 10-15 минути.

Се цеди веднаш.

Се сече кромид ситно, се ренда доматот на кој ќе му ја отстраните лушпата, се загрева масло и се пржи кромидот, сечена сланина, па доматот.

Се додава меленото месо по 2-3 минути и зачини/

Се крчка додека испари течноста.

Се вади внатрешноста на половинките компири, се полнат со месото и се става кашкавал горе.

Се печат во плех, на загреана рерна на 200 степени додека не добијат златна боја.

Уживајте!

Готви.мк

Видео: Ѕвездата од тв шоуто “Никогаш не е доцна“ со песна се излечи од рак

Бојана Барјактаревиќ и е позната на јавноста како успешна пејачка на групата “Бона-Ми“, но таа неодамна пак запеа и блесна со полн сјај во популарното балканско тв шоу “Никад није касно“. Потоа ја раскажа својата тажна животна приказна. – Во музиката сум 29 години. Но кога се разболев од рак, се повлеков.

Сепак не и се предадов на болеста. Имав 16 хемотерапии сите ги издржав. Сега ми е добро, дури имам и нова коса. Најважно е за сите кои ќе се соочат со ракот или со било која друга болештина, да ја задржат својата љубов кон животот кој е само еден и нема реприза. Јас најмногу со песната се излекував, објасни добро расположената Бојана.  

Популарно