(Фото) Анастасија почна нов бизнис, што е со пеењето? Младата пејачка порача: Мала е како камен!

Анастасија Ражњатовиќ доби големи симпатии кај фановите затоа што сама си ја гради кариерата на успешна деловна жена, и покрај тоа што нејзината мајка е популарната пејачка Светлана Цеца Ражњатовиќ.

Анастасија креираше своја колекција на заштитни маски, а на нив има интересен натпис. „Мала е ко камен“, пишува на црната маска, а тие маски им се допаднаа на нејзините фанови.

„Мили мои, само што се пуштени во продажба моите маски. Може да ги купите на интернет или преку Инстаграм“, напиша таа меѓу другото.

(Фото) Филип Божиновски излезе на прошетка со својата 3-месечна ќерка

Младиот македонски пејач Филип Божиновски, кој јавноста имаше можност да го гледа и на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“пред три месеци стана татко. Тој и неговата сопруга Сања ја добија ќерката Софија

.Филип деновиве одлучи да го искористи сонцето и со Софија да отиде на прошетка во Градскиот парк во Скопје. Моментот го овековечки со неколку фотографии кои ги објави на својот Инстаграм профил.

(Фото) Новогодишен амбиент во домот на Димитар Атанасовски и Сара Мејс

Поради коронавирусот и седењето дома оваа година многу елки беа накитени порано.

А така беше и во домот на водителот, сопругот на пејачката Сара Мејс, Димитар Атанасовски кој ја покажа новогодишна елка во нивниот дом во Пинтија.

Во кусите приказни на „Инстаграм“ тој објави видео на кое ја снимаше елката која е голема од подот па речиси до плафонот.

(Фото) Атиџе Муратова со нов имиџ, нашминкана и средена

Медената Атиџе Муратова од македонскиот документарен филм „Медена земја“ кој беше номиниран за Оскар, за многу брзо време ги освои симпатиите на македонската, но и светската публика, но тоа воопшто не ѝ помогна да се се спаси од тешкиот живот.

Неодамна на ТВ Алфа се емитуваше интервју во кое Атиџе зборуваше дека повторно живее во старата куќа, бидејќи со социјаланта помош од 4 илјади денари не може да ја одржува за струја, вода и се што е потребно.

Понекогаш нема ниту храна, а и здраствено не се чувствува добро по повредите откако ја нападна куче. Сепак, таа самата вели дека никогаш не би побарала помош бидејќи се срами. На своја иницијатива, телевизијата објави трансакциона сметка од банка каде може да се донира за Атиџе, а и тие помогнаа во истото.

Пејачкта, водителка и писателка Сузана Турунџиева, периодов е голема поддршка на Атиџе во секоја смисла, која и на својот Фејсбук профил сподели фотографија на која едвај ќе ја препознаете. Средена и нашминкана.

-Оваа жена е бесценета за нашата земја… Најголемото богатство кое таа го поседува е нејзиното ДОСТОИНСТВО и доброто срце…Колку што сум тажна и лута што некои медиуми и поединци со нивните непромислени потези деновиве се обидоа да и го скршат достоинството и да ја прикажат во светло кое таа не го заслужува, толку сум благодарна што во приватни пораки добив еден куп пораки од добри и хумани луѓе кои се подготвени да и помогнат, за да и покажеме дека не е сама, и дека колку сме – толку сме, но секогаш ќе бидеме тука за неа… Ви благодарам на сите, пишува Турунџиева.

Популарно