(Видео) Пациент на маса на оперирање, а народни песни во позадина грмат!

Несекојдневна снимка беше објавена од операциона сала на болница во Босна и Херцеговина, која крена бура на социјалните мрежи.

На снимката се гледа пациент кој лежи на операционата маса и заедно со медицинскиот персонал пее хит на Сафет Исовиќ, додека докторите го оперираат.

Сестрите, кои најверојатно се обидуваат да го расположат пациентот, од мобилен телефон пуштаат народни песни и пејат во операционата сала, додека пациентот се обидува да ги следи.

Оваа снимка предизвика бурни реакции на социјалните мрежи, а додека некои ја прифатија оваа „забава“ во операционата сала, имаше и такви кои се прашуваа дали вакво нешто е нормално. 

Инаку, не е чудно доктори при операција да пуштат некоја музика како класична на пр. за концентрација, но ова е поинаков случај.

(Видео) Мартина: Болката и по три години не поминува

Мартина е пејачка која остави трага на домашната музичка сцена,иако ја нема 13 години таа беше топ тема низ чаршијата но низ медумите поради својот љубовен живот.Во ексклузивна исповест која реткој кој домашен артист ја дава Мартина искрена до срж , со кнедла во грлото се отвори пред камерата на естрадниот магазин Бекстејџ.

Прв пат проговоре за болката која ја доживеа пред три години и која никако да помине.Имено таа кобна ноќ во последните денови на септември кога нејзиниот сопруг Антонио Парапулов беше еден од починатите во возилото Сеат алтеа, кое беше изрешетамно со истрели од автоматско оружје, од до ден-денес за јавноста непознати сторители од друго возило во движење.Јавноста тогаш, а и се’ уште шпекулира но Мартина реши да стави крај на сите лаги.

Катрин Прескот ја удрил камион на пешачки премин

Британската актерка Катрин Прескот е потешко повредена откако на неа налетал камион на пешачки премин. Актерката поминувала на пешачки премин во Њујорк кога на неа налетал камион кој превезувал цемент.

Ѕвездата на серијата „Скинс“ по несреќата итно била пренесена во болница со скршена карлица, двете нозе, стопало и шака. Оваа вест на Твитер ја потврди и нејзината сестра близначка, Меган Прескот.

Сопругата Корина му го спасила животот и имала само една цел

Легендарниот седумкратен шампион во Формула 1, Михаел Шумахер, во 2013-та година имал несреќа додека скијал далеку од очите на јавноста, а информациите за неговата здравствена состојба се ретки и многу оскудни.

Жан Тод, актуелен претседател на ФИА и поранешен директор на Ферари во Формула 1 (1993-2008), открил нови детали за неговиот голем пријател. Тој истакнал дека клучната улога ја имала неговата сопруга Корина, која „сакала да преживее“.

По несреќата, Тод поминал многу време со Корина и бил еден од ретките луѓе на кои му било дозволено да влезе во вилата на тајните каде Михаел закрепнувал.

„Поминав многу време со Корина откако Михаел имаше сериозна несреќа на скијање на 29-ти декември, 2013-та година. Таа е одлична жена и го води семејството “, изјавил Тод за „ Sport Bild“.

Сепак, тој не застанал тука со пофалбите за оваа Германка.

„Таа не го очекувала тоа. Сè се случило одеднаш и таа немала избор. Но, таа направи сè најдобро што може. Јас и верувам и таа ми верува мене “.

Шефот на Формула 1 потоа зборувал за речиси осумгодишната борба на Шумахер и неговото закрепнување.

„Благодарение на работата на лекарите и соработката на Корина, која сакала да преживее, тој преживеа - но со последици. Сега се бори со последиците. Се надеваме дека работите полека, но сигурно ќе се подобрат “, не сакал да открие повеќе детали Тод.

Во 2019-та година, семејството објави дека прават сè што е во нивна моќ да му помогнат да закрепне, и дека се наоѓа во вила во Гланд, Швајцарија и има целодневна нега.

Популарно