Кој изгубил чуство на вкус и мирис има антитела на корона

Четири од пет лица кои пријавиле губење на способноста да препознаат вообичаени мириси биле позитивни на тестови на антитела, покажува студија во Њујорк

Пациентите со ковид 19 кои немале проблеми со губење на чувството за вкус и мирис, всушност имале многу посериозна клиничка слика, спротивно на популарното верување, поради што некои беа поврзани со респиратор! Во исто време, четири од пет лица кои пријавиле губење на можноста за препознавање на вообичаени мириси, имаат позитивни тестови на антитела, што укажува на лесна, а со тоа и непризнаена инфекција со корона.

Ова го покажа неодамнешното истражување на Клиниката за оториноларингологија и хирургија  во рамките на медицинскиот центар на универзитетот Вандербилт во Њујорк. И фактот дека губењето на чувството за вкус и мирис се јавува почесто кај полесни пациенти, нашите лекари го забележаа во пракса.

- Во пракса се покажа дека луѓето кои имаат проблеми со сетилото за мирис и вкус имаат полесни клинички слики. Овој симптом обично се јавува кај помлади луѓе. Проблемот со мирисот е почест, бидејќи чувството за вкус се враќа побрзо. Имавме и млади луѓе кои, откако ги вратија сетилата за вкус и мирис, имаа чувство на смрдеа, а имаше и пациенти кои поради тоа воопшто не можеа да јадат. Сепак, тоа е минливо, но понекогаш потребни се два или три месеци за целосно да се опорави пациентот 

Експертите тврдат дека короната влегува низ носот и се лепи на миризливиот дел на слузницата.

- Вирусот се населува на носната слузница и почнува да се размножува. Научните истражувања сè уште не дадоа официјално објаснување зошто се губи миризбата. Можно е вирусот да има некои рецептори кои се врзуваат за тој дел од слузница и го уништуваат тој миризлив епител. Исто така, можно е вирусот да се поврзе со мирисните нерви и да ја промени нивната функција - објаснуваат експертите,, а имало и такви случаи во пракса, дека полесните пациенти по болеста може да имаат проблеми со губење на меморијата и со чувство на конфузија.

Познато е дека многу вирусни и бактериски инфекции можат да доведат до губење на чувството за мирис:

- Сепак, некои истражувања покажуваат дека во случај на коронавирус, губењето на сетилото за мирис може да трае подолго. Исто така, забележано е дека пациентите пријавуваат дека, кога се враќа чувството за вкус, не чувствуваат мирис на ванила, оцет, парфем ... Дека  млекото им мириса на бензин ... акојадат луто чуствуваат дека  јадат нешто слатко. Ова значи дека постои патолошки изменето чувство за мирис и вкус.

Новите истражување Секоја петта личност нема да има симптоми

Едно од пет заразени лица нема да има симптоми, но ќе го пренесе вирусот на значително помалку луѓе отколку кај некој со симптоми, покажуваат новите студии.

„Проблемот е во тоа што треба да ги разликуваме оние кои поминуваат низ ковид без симптоми од оние кои се во првите денови на инфекција, така што нивните симптоми сè уште не се развиени“, рече Крутика Купали од Универзитетот Стенфорд во Калифорнија. Истражувањата покажаа дека асимптоматските луѓе имаат 42 проценти помали шанси да го пренесат вирусот отколку симптоматските.

Професор на Медицински факултет во Белград: Пандемијата може да се запре со пробиотици

Горан Белојевиќ, професор на Медицинскиот факултет во Белград, за ТВ Прва изјави дека мутацијата на коронавирусот е важна поради вакцинацијата.

„Вакцинацијата е ризична затоа што се натпреварувате со природата, односно со агенс што се менува. Ако се промени толку многу, станува нов агенс и тогаш вакцината нема ефект“, смета Белојевиќ.

Важно е да се обезбеди доволна доза за ревакцинација и не смее да се случи вакцината за ревакцинација да истече, што е важно за ефективноста на самата вакцина.

„Најдобрата вакцина е кинеската, таа е единствената класична вакцина, сè друго е генетска манипулација“, рече Белојевиќ, додавајќи дека американската ФДА нема да ја одобри кинеската вакцина од политички причини.

Кина профитира од пандемијата и ако и биде дозволено да ја дистрибуира вакцината и во Америка и во Европа, ќе ја внесе во економска орбита, смета Белојевиќ.

Професорот додава дека кинеската вакцина е далеку најскапа, и тоа не е случајно, но ќе ја има најмногу, затоа што Европа и Америка нема да ја одобрат.

Тој истакна дека ја поддржува вакцинацијата, но дека нема да се вакцинира од научни причини.

„Не можам да се разболам или да ја пренесувам инфекцијата бидејќи од минатата година бев под постојана заштита од пробиотици. Јас сум единствениот во светот кој смета дека пандемијата може да биде запрена од пробиотици“, рече тој.

Речиси 70 % од луѓето имаат хеликобактер – Ова е решението!

Речиси 70 % од луѓето ја имаат познатата бактерија Helicobacter pylori, но ретко кој знае која храна треба да ја консумира. Постојат одредени производи кои можат да помогнат при лекувањето на оваа бактерија.

БЕЛКА ОД ЈАЈЦЕ

Изматете белка од едно јајце со една лажица шеќер во прав па додадете една лажица маслиново масло.

Една лажица од оваа мешавина треба да изедете наутро на празен желудник. После тоа не смеете да јадете ништо два часа. Терапијата трае 10 дена.

КЕФИР

Секој ден, навечер пред спиење испијте една чаша кефир, во кој сте додале една лажица маслиново масло. Оваа мешавина е добра за зараснување на чир во желудникот. Терапијата трае 1,5-2 месеци.

ЛЕНЕНО СЕМЕ

Во тегла ставете две лажици ленено семе. Прелијте со 2 чаши зовриена вода. Теглата затворете ја и оставете да стои преку ноќта. Наутро процедете низ двојна газа. Пијте наутро на гладен стомак, 30 минути пред јадење, по половина чаша од оваа слузава течност.

ЖАЛФИЈА И ТЕГАВЕЦ

Земете една лажица жалфија и исто толку тегавец, па прелијте со 2 чаши зовриена вода. Оставете поклопено да отстои 2-3 часа, па процедете. Првите 10 дена пијте еднаш дневно по ½ чаша пред јадење, а потоа пијте 3 пати дневно по ½ чаша пред јадење.

МАСЛИНОВО МАСЛО

Маслиновото масло е моќно оружје против Хеликобактер пилори. Благодарение на богатството од антиоксидантите, маслиновото масло има антибактериско дејство. Фенолните компоненти на маслиновото масло со часови остануваат непроменети и стабилни опколени со киселите желудочни сокови, па така повеќето состојки од маслото може да издржат и во оваа средина. Иако не е позната точната количина за дејствувањето на маслото, истражувачите веруваат дека секојдневната консумација во мали количини е сосема доволна во борба против бактеријата.

КУРКУМА

Благодарение на содржината на фитохемикалијата куркумина, на куркумата и се препишува благотворното дејство на здрвјето генерално, а противвоспалитеното и антиинфективното дејство се само дел од сестранта моќ на овој зачин. Студиите континуирано покажуваат дека куркуминот од куркумата го инхибира растот на Халикобактер пилори, најверојатно спречувајќи ја бактеријата да формира биофилм кој и е потребен за преживување во киселото опкружување на желудникот. Иако студиите на луѓе не се толку убедливи, секако е корисно во исхраната да се вклучи куркумата и тоа посебно, ако се земаат антибиотици против Хеликобактер пилори.

ЗЕЛЕН ЧАЈ

Зелениот чај не само што е добар да се консумира секојдневно, туку има и антимикробно дејство врз уништувањето на желудочната бактерија. Чајот ја инхибира активноста на ензимите потребни за намалување на бактеријата и истовремено штити од бактериите. Една студија покажа дека внесувањето на зелен час во организмот дејствува превентивно за какви било бактерии во желудникот. Препорачаната секојдневна доза сè уште не е позната, но според истражувачите 3 дл е сосема доволно за заштита.

Зошто постојано се чувствуваме уморни и исцрпени иако спиеме доволно?

Константниот замор е нешто што може многу да го исцрпува нашиот организам и се случува дури и кога сме наспиени. Сонот не е единствен фактор кој ни дава енергија за секојдневните активности.

Навидум неважни работи како хормоните, исхраната и кондицијата играат голема улога во создавањето на замор на нашето тело.

Еве како тие можат да влијаат врз нашиот организам:

Кафето е одличен извор на антиоксиданси, но кога премногу се конзумира, телото се навикнува на него. Смалувањето на количината на кафе која се внесува може да резултира со смалување на заморот наутро.

Иако хормоналниот дисбаланс е вообичаена работа, тешко се открива и лечи. Надбубрежните жлезди лачат хормони и ако сме под стрес тие функции ја губат рамнотежата.

Тешко ли е да пиете по малку вода во текот на денот? Уморот е директна последица од дехидрацијата на организмот.

Повеќе физички активности = повеќе енергија

Ако работата не ви е многу далеку, пробајте да не употребувате автомобил и малку да пешачите. Сигурно ќе ги почувствувате резултатите. Не мора ни да споменуваме колку е важно конзумирањето на овошје и зеленчук.

Популарно