(Фото) Кортни облече минијатурни гаќички и собра 4 милиони лајкови

Откако Кендал Џенер позираше во најмалите гаќички што ги виде Инстаграм, исти облече и од најстарата меѓу сестрите и предизвика бран пофалби и коментари што се редеа под новата фотографија.

Кортни Кардашијан се соблече и позираше во црвена долна облека, а фотографијата од нејзиното голо издание собра 4 милиони лајкови.

Бидејќи не присуствуваше на сликата по повод Денот на вљубените, Кортни додаде интересен опис на врелата слика.

„Бидејќи не бев поканета да се сликам со сестрите“, напиша таа.

Еве како изгледаше 40-годишната Кортни.

А за потсетуваше погледнете како изгледаа и нејзините три сестри:

(Фото) Сандра Африка повторно ги зголемила градите

Популарната пејачка Сандра Африка, како што дознава ПИНК, била оперирана пред две недели во приватна клиника во Белград.

Иако нејзините тезги низ регионот, но и во дијаспората, беа закажани неколку месеци однапред, Сандра беше принудена да откаже само неколку средби со јавноста, за да ги замени “истрошените силикони“, кои ги планираше подолго време, но не можеше поради зафатениот распоред.

-Сандра долго време ја планира оваа операција. Не сакаше во текот на летото поради турнејата, имаше настапи секоја вечер, а во текот на летото не е соодветно да се прави тоа. Штом малку се олади, таа некако успеа да откаже неколку настапи и да закаже операција. Имаше некои проблеми, сакаше подобар естетски ефект, а време беше за тоа,  вели за ПИНК извор близок до пејачката и додава:

-Се е супер фала Богу помина, отиде кај проверени луѓе. Малку ги зголеми градите, нема да има некоја огромна разлика, но ќе изгледаат побујно, помазно. И наредиле строг одмор, поради што не можела да работи, но по неколку дена, кога се се нормализира, снимила спот за нова песна, која наскоро ќе ја објави. Сега се е во ред, таа одлично реагираше на операцијата и функционира сосема нормално, заклучува изворот.

Да потсетиме, ова е трета операција на градите на Сандра – многу одамна, пред да стапне на сцената, ги зголеми градите, кои веќе еднаш ги промени во 2015 година. Седум години подоцна следеше уште една операција.

(Фото) Македонската водителка позира во автомобил во провокативен фустан

Најпознатата македонска водителка, Марјана Станојковска на својот „Инстаграм“ профил објави фотографии на кои позира во автомобил, во провокативен фустан.

На фотографиите се акцентирани нејзините гради и долгите нозе. Изгледот го надополни со впечатливи обетки.

(Фото) Марина со досега невидена провокација

Пејачката Марина Висковиќ им се обрати на следбениците со жешка фотографија преку која сакаше да објави нешто ново за својата публика.

Имено, пред тоа таа се соблече и ги покажа облините во костим за капење.

-Малку голотија за да можете сите свечено да се соберете да објавиме важна вест, рече таа со фотографија на која ја спуштила тренерката и позираше во танга бикини.

Ги ставила градите во преден план, а потоа се свртела и го покажала задникот…  Откако ги собрала следбениците, им кажала дека наскоро ќе започне музички проект.

Популарно