(Видео) Џенифер Лопез танцува во минијатурно бикини

Џенифер Лопез не само што го снима филмот „Shotgun Wedding“ во Доминиканската Република, туку и одлично се забавува.

Актерката и пејачка, Џенифер Лопез (51) објавила на социјалната мрежа ТикТок видео на кое носи жолто бикини.

Ја понел ритамот, па и заиграла покрај базенот.

На снимката нема шминка, а косата ѝ е врзана во пунџа. Веднаш добила многу позитивни коментари за својот изглед. Фановите ѝ напишале дека изгледа совршено и дека многу 20-годишни девојки можат да ѝ позавидат.

Прекрасно исончан тен и тело на кое никој не може да остане рамнодушен.

@jlo

Sunday...

♬ Astronaut In The Ocean - Masked Wolf

Инаку, познато е дека Џенифер неуморно тренира и секојдневно оди во теретана. Исто така, од исхраната ги исфрлила јаглехидратите и шеќерот, пие само минерална вода и консумира многу овошје и зеленчук. 

Како тоа да беше малку Џенифер објави уште едно видео во гаќички, а за нејзниот изглед нема потрба веќе да се коментира доволно е да погледнете:

@jlo

A lil BTS from my @instyle Beauty Issue May 2021 shoot ✨ @kaliuchis 💖

♬ telepatía - Kali Uchis

(Фото) По нејзините облини лудуваат сите, а момчето кое го финансираше ја изневерувало со ефтини девојки

Инстаграм ѕвездата Нејлен Ешли со своите облини заведе повеќе од 2 милиони фанови на Инстаграм кои редовно ѝ ги лајкуваат и коментрираат нејзините објави.

Иако могу мажи сонуваат да бидат покрај оваа девојка, нејзиното поранешно момче не е едно од нив, се чини за него таа не била доволна.

Како што еднаш веќе наведе, таа дури и го финансирла своето момче, а тој ги искористил тие пари на проститутки и девојки со лесен морал, со кои се гледал скоро секоја недела. На неговиот телефон пронашла фотографии од жена во долна облека, како и десетици пораки од неколку проститутки.

- Тој цело време се обидуваше да си го среди животот, па јас ја финансирав нашата врска, а тој ги искористи моите пари и слободното време да гледа проститутки, да оди на скапи масажи, па дури и да има друга девојка- рекла таа.

Нејлен го напушти веднаш, и додаде дека ја молел со месеци за втора шанса, и дека дури ги контактирал нејзините пријатели и семејството за да ги убеди сите дека тој „се сменил“, но таа не се откажала во својата одлука дека е готово .

(Фото) Под необичната блуза со големо деколте не носи ништо

Пријанка Чопра и Ник Џонас блескале на доделувањето на британските награди „BAFTA“. Една од најубавите жени на светот, актерката Пријанка Чопра била главната ѕвезда на овогодишното доделување на „BAFTA“ наградите во Лондон каде што имала улога на презентер, а и филмот „White Tiger“ во кој што глуми бил дел од конкуренцијата за победа.

Но, Пријанка се нашла во центар на внимание и била на мета на сите фотографи и сниматели во текот на вечерта поради својот стајлинг на црвениот тепих.

Имено, 38-годишната актерка избрала црвена блуза со голем прорез од предната страна, под која што не носела ништо и морала многу да внимава како се движи случајно да не покаже премногу.

Покрај неа бил и 28-годишниот сопруг Ник Џонас, кој што бил облечен во елегантен црн смокинг, а исто така тој не се одвојувал од неговата убавица. Тие делувале многу расположено додека тој ја бакнувал пред камерите.

Инаку, Пријанка светската слава ја стекна во 2000-та година кога победила на избор за Мис на светот, по што ја започнала својата актерска кариера.

Со Ник е во врска од 2018 година, а тој ја запросил својата драга пред две години и тоа по нејзиниот 36-ти роденден додека биле на романтично патување. 

(Фото) 9 милиони лајкови за задникот на Георгина

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо очигледно знае како да ги стави критиките во втор план, а тоа го направи со објавување на фотографија, на која сите гледаа во неговата девојка Георгина Родригез.

Георгина му помогна на Роналдо со тоа што нејзиниот задник го стави во прв план и така доби огромен број на комплименти за нејзиниот феноменален изглед.

Да потсетиме, Роналдо беше критикуван од јавноста дека го фрлил дресот на Јувентус, но денешната фотографија за момент го тргна вниманието од неговиот потег.

Популарно