(Фото) Пар заедно ослабел 115 килограми, а не вежбале - погледнете ја нивната тајна

Џес Левет (29) и Ник Тод (40) се пар од Ајлсбери Вајл од Англија, кои се запознале на колеџ. Набргу по влегувањето во врска, тие започнале да живеат заедно, па закуски, газирани пијалоци и брза храна биле на нивната трпеза секој ден.

Кога и да биле гладни, тие секогаш ја исклучувале можноста за готвење здрава храна, па затоа своите оброци секогаш ги порачувале во ресторани за брза храна. Сепак, ситуацијата започна да се менува кога Џес еднаш се обидела да го облече стариот фустан.

– Кога видов дека фустанот со големина 24 не ми одговара, знаев дека морам да направам нешто поврзано со мојата тежина – изјавила жената.

Џес одлучила да ја замени својата нездрава исхрана со здрава и редовно да посетува група за поддршка на дебели луѓе кои сакаат да ослабат. Наскоро го убедила Ник да ѝ се придружи, со цел да се поддржуваат едни со други.

На почетокот на 2018 година, парот радикално го сменил начинот на живот и исхраната. Ник му се вратил на рагбито, со кое престанал да се занимава поради работата, а Џес повторно била во можност да го облече нејзиниот стар фустан.

– Се чувствуваме горди што постигнавме таков успех. Го решивме проблемот со храната и се фокусиравме на здравата исхрана. Досега ги постигнавме посакуваните резултати без вежбање и одење во теретана – изјавил овој брачен пар.

Тие не ја кријат стекнатата самодоверба, па велат дека никогаш не би можеле да јадат храна што порано им била секојдневие.

„Никогаш не сме се осудувавме едни со други и затоа успеавме заедно во ова“, рекла Џес.

Како изгледа нивната диета сега?

Тие ја замениле нездравата храна што ја јаделе секој ден со разновидни и здрави оброци. И, како што велат, сега уживаат да ги подготвуваат своите оброци заедно дома.

Џес

Појадок: Јогурт, малини и грозје измешано со јогурт

Ручек: Тестенини со свинско месо

Вечера: лазања или кинеска храна

Ужина: овошје, житарици или јогурт

Ник

Појадок: грејпфрут, јаболко и јогурт

Ручек: Салата со месо или тестенини

Вечера: Пилешко или риба со ориз

Ужина: овошје, јогурт и житни култури

Мажите во овие три хороскопски знаци се најголеми женкари

Универзалното мислење е дека мажите најчесто страдаат од страв од одбивање и емоционална приврзаност, па затоа астрологијата се занимавала и со знаците кои имаат најмалку шанси за брак.

Близнаци

Мажите родени во знакот на Близнаци брзо се досадуваат од сè, вклучително и од врските. Желни за авантура и откривање нови работи, тешко е да замислат врска со жена до крајот на животот, а само партнер кој интелектуално ќе го стимулира може да го ограничи. Интелигенцијата е најатрактивната одлика за нив.

Јарец

Јарците тешко прифаќаат моногамен животен стил и сметаат дека отворените врски се далеку поприроден избор. Ова им го разјаснуваат на своите потенцијални партнери, за кои исто така не очекуваат да живеат во моногамија, и сметаат дека само предавството на емоции е предавство.

Водолија 

За Водолијата, моногамијата е нешто неприродно и напорно бидејќи тие се родени авантуристи кои живеат за излегување, забава, патување и создавање нови познанства. Да поминат живот со една личност за нив е сосема незамисливо и тие многу сакаат кратки и интензивни познанства. Затоа мажите во овој знак обично остануваат сингл .

(Фото) Џенифер Лопез првпат го покажа нејзиниот татко

Џенифер Лопез објави фотографија на Инстаграм со нејзиниот татко Дејвид Лопез и започна лавина коментари токму поради неверојатната сличност.

Имено, пејачката и актерка му се обрати на својот татко по повод Денот на таткото, кој се слави во Америка, а истото го сторија и други јавни личности. Таа на својот профил објави две фотографии на кои позира со нејзиниот татко.

- Тато, нема доволно зборови за да опишам што ми значиш ... Те сакам засекогаш ... од секој поглед! Среќен Ден на татковците на сите неверојатни татковци кои се таму секој ден за своите деца !! Вие сте потребни и ценети и сакани повеќе отколку што веројатно некогаш ќе знаете. Денес го славиме вашиот ден !!! - напиша Џенифер под објавата.

Дека овој потег ги воодушеви обожавателите на пејачката докажуваат коментарите кои постојано доаѓаат и фактот дека објавата многу брзо доби скоро милион и пол лајкови.

„Како изгледаш:„ Прекрасно е што толку многу го сакаш татко ти “,„ Верувам дека е горд на каква ќерка има “,„ Близнаци “,„ Имате исто лице “,„ Дали е тоа можно да си личите толку многу "... се само некои од вкоментарите.

Врз основа на сликите може да се забележи дека таткото и ќерката изгледаат многу слично, а сличноста е уште поизразена на фотографијата каде Џенифер е дете.

Патем, нејзиниот татко е член на Саентолошката црква многу години. Се тврди дека саентолозите се обиделе да ја вовлечат во озлогласениот култ преку Дејвид Лопез, но пејачката успеала да се извлече на време.

Со оглед дека Дејвид е во многу висока позиција во озлогласениот култ, тој со години избегнуваше внимание од медиумите, а папараците дури неодамна го фотографираа во јавноста. Поводот беше свечена вечера со семејството на Бен Афлек кога сите се сретнаа официјално, што дополнително ги разгоре приказните дека „Бенифер“ е посилен од кога било со намера конечно да застанат пред олтарот.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

(Фото) Ноктите на Кајли Џенер собра речиси 6 милиони лајкови

Најмладата припадничка на кланот Кардашијан-Џенер несомнено е меѓу водечките трендсетерки на планетата, па многу девојки бараат модна инспирација на нејзиниот Инстаграм профил. Сепак, една од најновите фотографии објавена од Кајли ги подели мислења за тоа дали донела добра одлука.

Риалити ѕвездата и деловна жена, која веќе некое време има екстремно долги нокти, го покажа својот нов маникир - портокалови и украсени со 3Д точки кои личат на меурчиња, односно изгледаат како да се испрскани.

Оваа фотографија на Кајли собра 5,7 милиони лајкови, но ако прашате модни експерти, не треба да се очекува ова да стане тренд. Покрај тоа, многумина ги споредуваат нејзините нови нокти со габична инфекција и велат дека младата трендсетерка можела и подобро.

Дали беа премогу сурови кон Кајли или не погледнете па преудете и сами:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Kylie 🤍 (@kyliejenner)

Популарно