(Вознемирувачко видео) Детска игра се претвори во несреќа

Ова е предупредување за сите родители, понекогаш едноставна игра во дворот може да заврши трагично.

Две момчиња си играа, откако им здосади играта, се обидоа да експериментираат. Тие се качуваа на оградата, тешка 94 килограми и се „возеа“ на портата.

Во еден момент огромната порта се сруши врз помладото момче, постарото се обиде да му помогне и го извлече.

Не е наведено каде е снимено видеото, но е добра поука за сите. За среќа, момчето немаше сериозни повреди, но е добро постетување на изреката „од играчка, плачка“.

Земјотрес затече презентери среде вести

Земјотрес со јачина од 5,8 степени ги затече австралиските новинари Мајкл Роланд и Тони Армстронг во информативно студио, пред камера… Во мигот кога сѐ почна да се тресе, водителите паузираат збунето и вџашено, па некој им вели „Земјотрес е“ – во позадина.

Земјотресот ја погоди областа на Мелбурн. Тамошните медиуми објавуваат слики од урнатини на улица во Мелбурн, што ги припишуваат на земјотресот.

Луѓето во северните делови на градот, пак, на интернет јавуваат дека останале без електрична енергија. Според наводите, 35.000 домаќинства накусо останале без струја.

(Видео) Мартина: Болката и по три години не поминува

Мартина е пејачка која остави трага на домашната музичка сцена,иако ја нема 13 години таа беше топ тема низ чаршијата но низ медумите поради својот љубовен живот.Во ексклузивна исповест која реткој кој домашен артист ја дава Мартина искрена до срж , со кнедла во грлото се отвори пред камерата на естрадниот магазин Бекстејџ.

Прв пат проговоре за болката која ја доживеа пред три години и која никако да помине.Имено таа кобна ноќ во последните денови на септември кога нејзиниот сопруг Антонио Парапулов беше еден од починатите во возилото Сеат алтеа, кое беше изрешетамно со истрели од автоматско оружје, од до ден-денес за јавноста непознати сторители од друго возило во движење.Јавноста тогаш, а и се’ уште шпекулира но Мартина реши да стави крај на сите лаги.

Катрин Прескот ја удрил камион на пешачки премин

Британската актерка Катрин Прескот е потешко повредена откако на неа налетал камион на пешачки премин. Актерката поминувала на пешачки премин во Њујорк кога на неа налетал камион кој превезувал цемент.

Ѕвездата на серијата „Скинс“ по несреќата итно била пренесена во болница со скршена карлица, двете нозе, стопало и шака. Оваа вест на Твитер ја потврди и нејзината сестра близначка, Меган Прескот.

Популарно