Четири причини зошто мажите изневеруваат

Зошто мажите изневеруваат. Смешно е да се слушне голем број жени кои се обвинуваат себеси за ова, а не нивните сопрузи. Често се вели дека нејзиниот сопруг ја изневерувал затоа што се здебелила или се запуштила. Ако повеќе се грижеше за себе, нејзиниот сопруг немаше да ја изневери?!

"Ова е и чудно и смешно да се слушне од возрасна и интелигентна жена. На крајот на краиштата, овие изговори го ослободуваат човекот од секаква вина", тврди една ескорт дама, додавајќи.

Слушајќи ги овие жени, би можеле да заклучиме дека е одговорност на жената да вежба секој ден, седум дена во неделата, за нејзиниот сопруг да не го изгуби интересот за неа?!?!?

Но, што е со фактот дека повеќето мажи одеднаш добиваат на тежина во моментот кога се венчаат?

Еве 4 главни причини зошто секој маж ќе ја изневери својата сопруга: без разлика дали е убава или не, млада или не, паметна или не ....

1. Не сите мажи знаат како да комуницираат во врска

Да, тој може да биде високо платен експерт во која било област. Но, кога станува збор за разбирање на сопствените чувства и правилно изразување, тој се претвора во ученик. За жал, ова е најчестата причина. Можеби ќе се обиде да зборува неколку пати, но сепак не наоѓа храброст или зборови. И тогаш, најверојатно, тој ќе ја изгуби рамнотежата и ќе одлучи да најде изговор надвор од сегашната врска.

2. Мажите започнуваат романси поради сопствената несигурност.

Многу мажи навистина ги сакаат своите жени. Тие можат да имаат одлична врска, таа може да изгледа убаво, немаат проблеми во кревет, но тој не може да престане да гледа во други жени. И со овој проблем е тешко да се бориме. Тоа е скриено во него. Поточно, под ременот. Од некоја причина, тој се чувствува несигурен на едно или друго место и мора да си докаже на себе дека може да направи нешто со други жени.

3. Мажите не знаат како да се справат со конфликтите во врските.

И затоа мажите ги избегнуваат. Ова е уште еден пример за неможноста или неподготвеноста на некои сопрузи да комуницираат. Наместо да зборува за проблемот или да покажува чувства, тој претпочита да не прави „бури“. Подобро е да се тргне  настрана, заштитувајќи се од потенцијални конфликти и непријатни прашања. Што ќе се случи следно? И тогаш се појавува друга жена која може да ги надокнади сите недостатоци во сегашната врска. Повторно, според него.

4. Мажите се навикнати да бараат најлесен начин.

Случајно се случува мажите да не ја гледаат поентата во иницирање чувствителни теми за разговор со сродната душа. Полесно им е да го избегнат. Секој сопруг сака да живее според неговите сопствени внатрешни правила, самостојно да се бори против какви било проблеми. Човекот се обидува рационално да пристапи кон секој проблем. И ако му недостасува интимност или одредени емоции, тој ќе ги тргне настрана, на други начини. Според него, ова е опција за победа. Тој е среќен затоа што не забележувате никакви проблеми и не знаете за неговото предавство. Животот е убав и сè оди како и обично, нели? Според неговото разбирање, сè е под контрола.

Ако почувствува дека го разбирате и знаете како да го наведете кон вистината, кон изразувањето на чувствата, тогаш ќе има многу помалку причини да ве изневери.

Заборавете на 69, новата поза 77 гарантира вистинско задоволство

Секс положбата 77, како што велат експертите за секс, е новата поза 69.

Таа го добила името по тоа како телата на партнерите се поставени во текот на сексуалниот однос. Но, сепак сексолозите велат дека не треба да се грижите поради тоа што не треба да имате посебни физички способности за да уживате во оваа жешка поза.

Оваа поза во сексот е слична на „положбата лажица“, односно го добила името по тоа како телата на партнерите се спојуваат додека имаат сексуален однос.

За да ја постигнете оваа нумеролошка екстаза, треба и двајцата да легнете настрана, односно партнерката да биде свртена со грб кон својот партнер додека пак нејзините нозе треба да бидат поставени околу горниот дел на нозете на мажот, а кога тој ќе почне да пенетрира жената треба да го придвижува задникот кон него.

Потоа испружете ги нозете под агол од 45 степени, но останете „залепени“ еден до друг. Можеби ви звучи комплицирано, но во пракса е многу поедноставно. Во таа положба директно ја стимулирате Г-точката, па и двајцата партнери ќе бидат максимално задоволени.

Имал проблеми во бракот, па си викнал проститутка - кога видел која го пречека на вратата...

Еден човек ангажирал проститутка за заедно да ја минат ноќта во изнајмена хотелска соба. Меѓутоа, кога таа се појавила следел шок за двајцата. Имено, кога ја отворил вратата, несреќниот човек ја видел својата ќерка.

Нкуб, од Булаваја во Зимбамве, истакнал дека имал проблеми во бракот и дека поради тоа одлучил да изнајми соба во локален хотел, а потоа да повика проститутка.

-Жал ми е што го направив тоа. Разговарав со сопругата и ќерката. Се извинив поради моите постапки бидејќи сакав повторно да имам свое семејство. Мојата ќерка престана да го работи она што го работеше и се враќа на училиште следната година. Моите брачни проблеми не се готови, но сега имаме советник кој ни помага да минеме низс најтешкиот период од нашиот живот, истакна Нкуб.

Неговата сопруга во почетокот била многу лута, но потоа одлучила да му пружи втора шанса.

Десет работи што жените ги прават кога сакаат интимен однос

Подготовката пред „акцијата“ е исклучително важна за жените. Имено, тие сакаат се да испадне совршено, па пред средбата со партнерот се средуваат со часови.

Иако ретко ќе го забележите на нив, жените, исто така, минуваат низ различни сценарија, меѓу кои има стравувања дали сѐ ќе направат како што треба. Исто така, многу се грижат за својот изглед, па затоа се грижат се да изгледа совршено.

Ова се десет работи што повеќето жени ги прават пред секс:

  • Се депилираат - затоа што сакаат да изгледаат беспрекорно и совршено.
  • Ги лакираат ноктите на нозете - за да изгледаат уште подобро.
  • Мала паника - секогаш постои доза страв од тоа како ќе изгледа се и дали ќе направи нешто погрешно.
  • Тие избираат секси долна облека - или паничат, бидејќи не можат да го најдат тоа што го замислиле.
  • Со часови одлучуваат што ќе облечат - ова се однесува на жените кои се уште не живеат со своите мажи. 
  • Тие размислуваат дали треба да донесат кондоми - ако и тој ги нема, тогаш што? Решението - подобро да се поднесе отколку да се кае.
  • Се допишуваат со пријателите - не сите, но повеќето зборуваат и за состанокот со пријателите.
  • Тие прават список во главата што да носат наутро после - во случај да спијат кај него (четка за заби, крем за лице, гуми за џвакање и чисти алишта).
  • Забораваат што смислиле - па следното утро одат на работа или на факултет со облека од претходната вечер, позајмуваат четка за заби и ги поправаат остатоците од шминката.
  • Пијат алкохол, верувале или не, а жените честопати паничат пред состаноците, па се релаксираат со чаша вино.

Популарно