(Фото + Видео) Ова е најплатената пејачка во Македонија

Пандора Гостивари, скромна по природа, вљубена во музиката и дел од естрадата уште од свои 12 години,кога за прв пат го зела микрофонот во раце, е една од најбараните, но и моментално најплатените пејачки од земјава. Иако премногу не се експонира во јавност, на нејзината официјална страница можат да се погледнат видео снимки од нејзините настапи, на кои таа настапува, најчесто седи додека пее, а еуфоричната публика ја опсипува со пари.

На страницата на музичкиот канал Јутјуб пак, нејзините видеа имаат и по два милиони прегледи.

Која е Пандора, скромната пејачка на која цела агенда за 2022 година веќе и е исполнета со закажани гостувања во земјава и странство, за ,,Фокус” раскажува нејзиниот сопруг и менаџер, Беким, инаку познат во јавноста како сопственик на ,,Elite cars nmk”, компанија која се занимава со изнајмување на луксузни автомобили и продажба на возила.

-Со сопругата Пандора и ќеркичката која има осум години живееме на релација Гостивар – Америка. Пандора е доста популарна, настапува со стари изворни албански песни најчесто, и иако е млада, има 27 години, таа речиси 15 години е посветена на музиката. Јас ја менаџирам нејзината кариера, успевам да балансирам помеѓу мојот бизнис со автомобилите и редовните настапи на сопругата.

Додава дека снимките на кои се гледа како Пандора е опсипана со бакшиш додека пее, зборуваат за тоа колку таа и значи на публиката. Вели дека најголемиот бакшиш кој го добила за време на свадба во Германија изнесувал 24.000 евра.

(Фото) Ѕвездата на „Гранд“ повторно оди на операција, ослабе 85 кг, а еве зошто мора повторно под нож

Крстина Тодоровиќ, финалистката на минатосезонското издание од „Ѕвездите на Гранд“, ослабе 85 килограми благодарение на операција на стомакот, а наскоро ќе оди на уште една операција – затегнување на кожата.

– Останува уште малку до тој конечен резултат. Очекувам по Нова година да направам операција за затегнување на кожата – рече Крстиња, операција која ќе ја финансира Саша Поповиќ. Тоа го вети неодамна, за што поскоро, како што рече, на сцената да се појави во „минич“ младата Црногорка.

Спотот и песната сè уште ги нема направено како и повеќето нејзини колешки од натпреварувањето, па Крстиња одговара на прашањето дали се плаши дека ќе остане на страна бидејќи се уште не ги искористила своите „5 минути слава“.

– Секогаш те тера да размислуваш што ќе се случи кога ќе дојде некој нов и интересен, дали ќе заминеш во заборав, но песната треба да се сними во вистинско време, но вистинската песна, а не ништо. Мислам дека ќе дојде вистинското време во моментот кога ќе бидам 100% задоволна од личноста, се надевам многу брзо, и дека песната ќе биде вистинско освежување – откри ѕвездата на „Гранд“ во „Гранд магазин“.

(Фото) Кога ќе видите колку пари држи во раката Сандра Африка ќе ви се помати во умот

Пејачката Сандра Африка овие недели е на турнеја во Америка, а судејќи по видео снимките кои се појавија на социјалните мрежи, пејачката буквално се „опарила“.

Според видеото јасно е дека балканците кои живеат надвор од земјава и последниот денар го даваат на музика.

Африка на видеото се гледа како со задоволство го зема бакшишот кој е во долари, а видеото веднаш стана хит на социјалните мрежи споредувајќи ја пејачката со Теа Таировиќ.

Ова е нејзина прва турнеја во Америка, а српските медиуми и ја нарекоа новата кралица на бакшишот покрај веќе докажаните Јана Тодоровиќ, Дара Бубамара и Теа Таировиќ.

(Фото) Теодора си купи стан од 200.000 евра

Српската пејачка со босанско потекло Теодора Џехверовиќ (24) купила стан во Белград за 200.000 евра! По турнејата низ Америка, пејачката заработи огромна сума на пари и вложи се’ во недвижен имот, пишуваат српските медиуми.

Станот се уште е во фаза на реновирање, но Теодора на фановите им покажа како ќе изгледа нејзиниот нов дом. Во гнездото на пејачката преовладува беж боја, дневната соба е пространа, а омилен дел и е делот за гардеробата, бидејќи конечно ќе има место за сите работи и чевли.

Пејачката не ја криеше среќата што на почетокот на кариерата успеа да обезбеди место за живеење и што повеќе нема да биде кираџија.

– Конечно на врата ќе ми биде напишано презимето „Џехверовиќ“. Последниве неколку години имам голема желба да купам стан и да си обезбедам покрив над глава. За жал, поради епидемијата што не зафати, сето тоа се одолговлекува. Тогаш си реков: “Еј, имаш само 23 години! Полека, се ќе си дојде на свое. Работи, обиди се… Заслужуваш да го имаш тој стан. И ќе го имаш еден ден, само полека.” Конечно го имам и се стекнав со она што го работам – се пофали Теодора.

Популарно