(Видео) Гордана Гоца Драгишиќ: „Доколку не се случеше сообраќајката, Тоше ќе имаше тешка болест“

За нејзе ќе кажат дека е нумеролог на кој му се верува, нејзините прогнози се обиствинуваат па баш поради тоа најгледаниот естраден магазин Бекстејџ од нејзе реши да помара одговор на прашања кои секој од нас го интересираат. Гордана Гоца Драгишиќ одговори што ја очекува нашата земја, и кога ќе дојдат подобри денови, се гледа ли крај на целава ситуација со пандемијата.

За Тоше Проески вели дека додаде дека генерално 2007-та година за него било многу тешка година, од сите можно аспекти. Вели дека доколку не се случеше таа сообраќајна несреќа, Тоше ќе живеел со многу тешка болест, објавува магазинот „Бекстејџ“.

-Тоше е најголемата ѕвезда не само во Македонија, јас мислам и на Балканот, тој е роден 25.01.1981 година. Во неговата консталација на датумот на раѓање имаме осум, еден, девет, која претставува личност која плени, која има добра душа, има ангел чувар, но таа 2007-ма година бил во една уранска година, година која кинеше се пред себе, и самата 2007-ма година не му била лесна, вели Драгишиќ.

-Да не му се случеше смртта на тој начин, за жал тој секако ќе имал некоја незгода, болест, тешко е да се зборува за бројот седум. бројот Бројот седум во нумерологијата важи за број на смрт, погреб и се она кое е врзано за тие ситуации кои и не се баш позитивни. Навистина ми е жал што ова го говорам, едноставно броевите многу повеќе покажуваат од она кое што ние може да го предвидиме и да сакаме да кажеме дека тоа не е така, за жал тоа е навистина така. Јас во овие кругови сум позната како некој кој работи многу со естрадата, со јавните личности, но работам и со обичниот народ, но позната сум по тоа дека немам влакна на јазикот, она кое што ми е прикажано го говорам како што е, вели таа.

Вели дека на стартот на 2022 година, во Македонија може да се очекуваат земјотреси, поплави, едноставно тоа ќе бидат тешки денови за сите нас.

-Јас само да кажам дека во јануари, може да очекувате земјотреси, поплави, изливање на реките, малку турбулентен период, но не е ништо страшно, вели таа за „Бекстејџ“.

-Што сум предвидела, а се остварило? Морам да признаам многу работи, од кога почна пандемијата, гостував во една емисија минатата година во август, не јуни 2020, кажав дека ќе се појави лек кој ќе ни помогне или вакцина, која ќе ни помогне за излекување, што и се случи, му благодарам на Господ, во јануари 2021 годинам и морам да кажам дека во август месец кажав ќе се појави лек кој ќе ни овозможи да оздравиме и целата пандемија која ни се случи да ја поминеме полесно, вели таа.

-Втора работа која вас ве интересираше е што ќе биде со Македонија, јас морам да кажам дека се водам според датум, Македонија е основана 09.09.1991 година, барем по она кое што го пишува на интернет, но морам да кажам дека оваа година ќе биде навистина тешка за Македонија, многу реформи, многу работи ќе се променат, многу ситуации, но она што навистина е важно е дека граѓаните на Македонија ги очекува олеснување во март 2022 година, каде ќе дојде до зголемување на паричните средства, платите, да се вложува во нови фирми, нови објекти, ќе има нови вработувања, посебно од мај 2022 година, тоа е навистина важно да го кажам, додава нумерологот Драгишиќ.

(Видео) Партнерот ја полеал со киселина и ѝ го уништил лицето - останала без едно око

Младата Турчинка Берфин Озек (20) се венчала за човекот кој ѝ ги полил лицето и очите со киселина и ја оставил засекогаш.

„Getindianews“ пишува дека Ќазим Озан Селтик (23) со тоа, меѓу останатото, трајно ѝ го нарушил видот, а сето тоа се случило за време на една нивна расправија.

Берфин како последица го изгубила видот на едното око, додека на другото гледа само 30 отсто.

Тие во моментот на нападот не биле во врска, а тој пред нападот ѝ рекол:

„Ако не можам јас да те имам, нема да те има никој“

Берфин поднела пријава против насилникот, а потоа следела поплава од негови пораки во кои ја моли да му прости. Берфин, на општо неверување, ја повлекла пријавата.

„Многу се допишувавме. Му се предадов. Многу го сакам и тој ме сака мене“, рекла Озек.

Насилникот на крајот сепак е осуден на 13 години, но после промената на законот, за време на пандемијата е пуштен на условна казна. Уште поголемо неверување следувало кога насилникот ја запросил Берфин, а таа се согласила.

Шок доживеал и неговиот татко, кој одбил да присуствува на венчавката одржана овој месец, а исто постапил и таткото на Берфин, кој од медиумите дознал дека ќерка му ќе се венча за насилник.

„Се борев за неа со години, очигледно залудно“, вели таткото, додека Берфин и нејзиниот сопруг сè уште не ја коментирале својата венчавка.

(Фото) Тања Медвед: Добро е што не се разбудивме

Некогашната ракометарка на Кометал Ѓорче Петров, Тања Медвед, доживеала вистинска драма, а за тоа се огласи и на социјалните мрежи.

Србинката, која пред неколку години беше дел и од академијата на ЖРК Вардар, се пожали за настанот што се случил во нејзиниот дом во Нови Сад.

За среќа, целата ситуација завршила само со кражба. 47-годишната Медвед не откри многу детали, но порача дека таа и нејзиниот сопруг, покрај другото останале и без личните документи. Во куќата била и нивната ќерка.

„Почитувани сограѓани од Нови Сад. Синоќа ни упаднаа крадци во куќата, додека спиевме и не ограбија. Благодарни сме и на судбината што никој од нас тројцата не се разбуди, и што се се заврши само на кражба. Украдени ни се сите лични документи, како на сопругот Грегор, така и моите. Ве молам доколку некој ги најде, да ги однесе во полиција или да не контактира да ги земеме“, напиша Медвед.

Медвед ја заврши богатата кариера во 2010 година како ракометарка на Зајечар. Од 1997 до 1999 година таа беше членка на Кометал ЃП, со кој освои две двојни круни во Македонија и стигна до четвртфиналето на Лигата на шампионите. Потоа играше за Валенсија, Мец, Унион Рибароха и Архус, а со националниот тим на Југославија стигна до бронзениот медал на Светското првенство во Италија во 2001 година.

(Фото) Ненадејна смрт на уште една млада инфлуенсерка

Бразилската моделка и инфлуенсерка Јасмин Кавалиеро де Македо (21) исчезна по патување со брод на 12-ти декември оваа година, а нејзиното безживотно тело набрзо беше пронајдено во реката Магуари.

Потрагата по манекенката траеше еден ден, а и покрај надежите на семејството и пријателите, таа беше пронајдена мртва…. Непосредно пред патувањето, Јасмин и испратила на мајка си селфи од патувањето. Таа беше доста активна на социјалните мрежи.

Последниот телефонски разговор со мајка си го имала ноќта пред да исчезне. Во потрагата била вклучена и нејзината мајка.

– Точната причина за смртта ќе биде утврдена со обдукција, извести полицијата, а пренесува The Sun.

Тамошните власти посочуваат дека истрагата за смртта на манекенката е во тек, но не соопштуваат повеќе детали. Тие не открија колку луѓе имало на патувањето, ниту дали сите носеле елеци за спасување. Јасмин објавуваше приказни од патувањето, а само неколку часа пред да исчезне покажа колку ужива во бикини на бродот.

Точните околности на смртта полицијата треба да ги соопшти деновиве. Јасмин имаше над 30.000 следбеници на Инстаграм.

Популарно