(Фото) 28-годишниот Италијанец преку ноќ ги освои женските срца

На 27-ми април пристигна долгоочекуваното продолжение на филмот „365 Days“, полско-италијански еротски трилер кој во 2020 година направи неверојатен „бум“.

И покрај просечната глума и сценарио, проблематичниот заплет кој го романтизира заробеништвото и бројните критики, ова остварување стана сензација и го пронајде патот до срцата на публиката.

Повеќето веруваат дека заслугите за тоа му припаѓаат на главниот актер во филмот – Италијанецот Микеле Мороне кој ги освои дамите со маркантната појава, згодното тело и мистериозната енергија. Но, во вториот дел на филмот Мороне доби „засилување“ и колега кој сериозно се заканува да му ја преземе титулата на најпосакуван маж во Европа.

Имено, на филмската екипа ѝ се придружи манекенот Симоне Сузина кој во продолжението го толкува ликот Начо, гангстер и долгогодишен непријател на ликот на Микеле, а токму како и него, и овој Италијанец е буквално неодолив.

Го краси извајано тело, цврсти мускули, прекрасно лице и неверојатно сини очи, а за целиот впечаток придонесува и фактот дека има одличен моден стил.

Кој е Симоне Сузина?

Станува збор за 28-годишен италијански манекен на кој ова му е прв актерски ангажман. Но, во водите на моделингот е веќе со години многу познат и баран, а брендовите како што се „Армани“ и „Долче и Габана“ се „грабаат“ за него. И на Инстаграм е екстремно популарен – таму го следат над 1,4 милиони луѓе. На пошироката јавност, Сузина ѝ стана познат во 2017 година, кога се појави во италијанското реално шоу „L’isola dei famosi“.

Од 2016 до 2018 година, Сузина беше во врска со венецуелската манекенка Маријана Родригез, а потоа „заплови“ и во кратка романса со моделот Ана Моја.

(Фото) Наоми Кембел ги остави сите без здив со својот изглед во Кан

Меѓу многуте ѕвезди што годинава дојдоа на Канскиот филмски фестивал е и славната манекенка Наоми Кембел.

Со неа и со непознатиот маж е и нејзината едногодишна ќерка, која вешто ја крие од очите на јавноста. Тие беа фотографирани додека шетаат во лежерно издание.

Инаку, таа се појави и на црвениот тепих во раскошна креација на модната куќа „Валентино“ привлекувајќи ги погледите на присутните.

(Фото) Позата „работи од дома“ го стаписа светот

Прво што треба да направите е да проверите дали видео повикот со работодавачот и вашите колеги и понатаму трае…

Доколку отсекогаш сте сакале да ги ставите хартиите и документите под маса пред да започнете со акција, а ве загрижувало тоа да не добиете отказ, сега имате шанса да си ја остварите вашата фантазија.

Пробајте ја се*с позата ‘работи од дома’ и бидете си сам свој шеф.

Меѓутоа, прво мора да проверите дали видео повикот и понатаму трае или пак едноставно целосно да го исклучите вашиот лаптоп.

За да ја усовршите оваа поза, приближете се до вашата работна маса дома, а вашиот партнер поставете го на стол, свртете го така што грбот да му се потпира на столот, и на него да се потпира со неговите надлактици.

Жената потоа треба да седне на неговиот полов орган, свртена со грбот кон нејзиниот партнер. Таа треба исто така со рацете да се држи на наслонот од столот, а нејзините нозе треба да бидат поставени на неговите.

(Фото) Згодната Албанка ги распушти голите природни гради

Нови провокативни фотографии на популарната пејачка Рита Ора. 

Пејачката Рита Ора често со следбениците на социјалната мрежа Инстаграм споделува моменти од приватниот живот, а сега објави фотографии на кои успеала малко што да сокрие.

Имено, пејачката објави серија фотографии на кои позира во црн проѕирен топ со жолти детали, а низ средината се протегаат конци од врвки.

Рита проѕирниот топ го носи без градник и на тој начин ги покажа своите природни гради.

„Најдете ја вашата светлина по долг ден, тоа е она што го велам“, напиша таа во описот под објавата.

Популарно