(Фото) Дали ова е навистина најубавата жена на светот?

Романската манекенка и актерка Мадалина Генеа е нова светска ѕвезда и Инстаграм ‘лудува’ по неа.

Откако се појави на Канскиот филмски фестивал минатиот месец, медиумите ја обожаваат, а повеќе од милион следбеници на Инстаграм се убедени дека таа е најубавата жена на светот во моментов.

Интернет екипата е особено импресионирана од нејзините фотографии без шминка на социјалните мрежи, а Мадалина постојано прави нови фотографии и модни кампањи.

34-годишната Романка успешно зачекорила во филмските води со улогата на Софија Лорен во филмот House of Gucci, а поради нејзиниот изглед многумина ја споредуваат со познатата актерка. Некои мислат дека е поубава од Софија Лорен.

На Инстаграм ја следат повеќе од милион корисници, а на нејзината убавина не одолеале ниту познатите момци со кои била во врска, како Џерард Батлер, Мајкл Фасбендер и Леонардо ди Каприо.

Дали она навистина е најубава жена на светот?

(Фото) Славната пејачка во комбинација која ретко која дама би ја облекла на себе

Пејачката Кија Коцкар уживаше на забава, а нејзиниот аутфит го привлече вниманието на многумина.

Имено, таа цело време танцуваше и уживаше во вечерата, но нејзиното бујно деколте не остана незабележано.

Киа облече виолетов костим за капење, кој го комбинираше со фармерки со низок струк.

Пејачката прво се снимала во станот, додека се подготвувала, а потоа ги споделила кадрите со колешката Тамара и покажала како добро се забавуваат.

(Видео) Сека Алексиќ се снимаше во када- бујните гради на видик

Пејачката Сека Алексиќ ги изненади сите со провокативно видео на социјалните мрежи.

Имено, Сека на својот Инстаграм профил објави видео како лежи целосно гола во када покриена само со пена.

Видеото предизвика лавина коментари, а мислењата на нејзините следбеници беа поделени. Некои се воодушевени, а други сметаат дека пејачката овој пат претерала.

„Царица“, „Уживаш, не ти е гајле“, „Убавина“, „Ова не ти требаше“, „Од каде ти е ова?“, „Ова не си ти“, се само некои од коментарите под објавата.

Видеото погледнете го ОВДЕ

(Фото) Анастасија Ражнатовиќ покажа како ужива на Ибица

Пејачката Анастасија Ражнатовиќ ужива на одмор, а сите забележаа еден детал кај неа. Анастасија објави фотографија на Инстаграм во опуштен стил, пуштена коса, а над главата носеше марама од позната марка.

Инаку, Анастасија потрошила околу 500 евра за ова модно парче кое го носела на Ибица.

Под објавата на Инстаграм комплименти на Ражнатовиќ оставија Милица Тодоровиќ, Дајана Пауновиќ и Емина Јаховиќ. Инаку, откако се одмори на Ибица и ги почести следбениците со жешки фотографии во бикини, Анастасија Ражнатовиќ накратко се врати во Белград и веднаш ги посети својот козметичар и фризер.

Иако никогаш не ја променила драстично фризурата, пејачката малку експериментирала и додала светли прамени.

Популарно