Украинки со голотија, против Путин!

Група Украинки дошле на идеја да им помогнат на војниците кои неуморно се борат против Русија продавајќи разголени фотографии и во таа прилика веќе собрале вртоглава сума на пари.

Украинка по име Настасија Наско започнала проект наречен „TerOnlyFans“ каде група луѓе, главно жени, доброволно се пријавиле да соберат пари за украинските војници. За три месеци, тие собрале близу 800.000 долари.

Идејата била поттикната само неколку дена по руската инвазија која започна на 24. февруари и сега влезе во четвртиот месец. Настасија на својот Твитер молела за помош од познаници кои бегале од Харков, а бидејќи никој не и одговорил, таа потоа се пошегувала дека својата гола фотографија ќе ја испрати на оној кој ќе и направи услуга.

За само пет минути од објавувањето, 23-годишната девојка добила дури 10. пораки од луѓе кои и нудат помош.

Нејзината познаничка успеала безбедно да го напушти градот, а Настасија го одржала ветувањето. Тогаш таа сфатила дека тоа може да го користи понатаму. Со помош на нејзината пријателка Анастасија Кучменко, таа ја лансирала платформата TerOnlyFans, каде што кратенката „ter“ означува Територијална одбрана.

Сајтот започнат на 8. март, односно Меѓународниот ден на жената, и покрај сличностите во името и навидум концептот, нема никаква врска со страницата за возрасни OnlyFans, тврдат креаторите. Оние кои учествуваат во собирање средства не добиваат никакви барања.

„Ние не исполнуваме сексуални фантазии, туку се обидуваме да собереме пари за војната“, објаснила Настасија.

Во моментов брои 40. луѓе, од кои 10. се анонимни, а има и неколку мажи. Повеќето од нив се наоѓаат во Украина и волонтирале без претходно искуство со ваков тип на сајтови, но има и неколку кои претходно ја користеле страницата за возрасни.

Креаторите на страницата TerOnlyFans објаснија дека таа е дизајнирана така што нејзините членови немаат никаква врска со парите што пристигнуваат. Тие одат директно во Украинската територијална одбрана, додека дел од парите одат за организации за бегалци и засолништа за животни.

Моментално најголемата донација е онаа од 2.800 долари, а пристигнала во криптовалута.

Исто така, Настасија истакнала дека донирале луѓе од целиот свет – Велика Британија, Франција, Холандија, а повеќето од нив доаѓаат од Украина.

Настасија живеела во Киев до почетокот на инвазијата, а потоа се преселила во Полска. Инаку, таа е родена во Белорусија, а истакнала дека е горда на тоа што им помага на луѓето.

„Многу сум среќна затоа што можам да ги поддржам моите Украинци“, рекла Наско, заклучувајќи дека тие немаат намера да престанат додека не заврши војната: „Ќе ставиме крај на ова кога Путин ќе умре, а Русија ќе престане со својата агресија“, порачала таа.

Ирина Шајк објави жешка снимка и го покажа заводливото тело

Светскиот топ-модел Ирина Шајк овие денови ги поминува на јахта на Ибица, Шпанија.

Покрај фотографиите што осамнаа во светските магазини, Ирина самата објави на својот инстаграм-профил видео кој направи метеж меѓу нејзините следбеници.

Ирина објави жешко видео од базен, со што температурата уште повеќе ја подигна, а обожавателите беа маѓепсани да ги видат нејзините совршени движења на телото.

За момент многумина помислија дека Ирина изгледа како сирена во розов костим за капење.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by irinashayk (@irinashayk)

Луна Џогани едвај ги контролираше своите гради

Луна Џогани и нејзиниот избраник Марко Миљковиќ се многу активни на социјалните мрежи каде објавуваат различни видеа од нивното секојдневие.

Тие двајца снимаат заеднички клипови за Јутјуб и на тој начин заработуваат огромни суми на пари, а Ѓогани често се снима себеси во предизвикувачки изданија.

Таа сега објави провокативно видео на Тикток во кое танцува во бикини топ и краток шорц, истакнувајќи ги силиконските гради.

@lunadjomi #sikter52 ♬ Originalton - Jona

ФОТО: И здосади хокејот, реши да прави милиони на „Онли Фанс“

Микејла Демајтер беше означена како „најсекси хокеарска голманка на светот“ - сè додека не даде отказ за да стане модел со полно работно време.

Демајтер, од Чатам во Онтарио, играше за Блувотер Хокс во провинциската женска хокеј лига.

22-годишната девојка морала да се држи покриена од глава до пети во заштитна облека кога е на мраз.

Но, нејзината страница на Инстаграм покажува сосема поинаква страна од неа - и токму таму таа објави дека ги закачува ракавиците.

Микејла доби околу 1,3 милиони фанови на својот профил на Инстаграм, а дел од нив ја следат и на „ОнлиФанс“ за што ѝ плаќаат по 17 долари месечно за претплата.

Повеќе фотки ТУКА

Популарно