Се разведуваат Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ

Сите даваа претпоставки колку долго ќе трае бракот на Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ, и колку сопружниците ќе издржат без кавги и расправии, бидејќи пејачката многу работи и патува низ светот, а е далеку од дома.

Сите оние кои веруваа дека врската помеѓу пејачката и синот на тенисерот Боба Живојиновиќ ќе трае кратко, згрешиле, бидејќи очигледно сопружниците кои го имаат синот Александар живеат своја бајка, а бракот дополнително го зацврстиле што почнуваат да соработуваат.

Зад новите песни на Александра стоеше продукциската куќа во сопственост на Филип, за која, според порталите, издвоила луксузен стан во главниот град. Пејачката дала повеќе од 150.000 евра за продукција, промоција и маркетинг, а неодамна изјави дека работата на новиот проект многу ја исцрпувала, па дури и довела до расправии со сопругот, што вообичаено не е случај.

– Беше многу заморно поради желбата се’ да испадне најдобро. Тој повеќе ми замерува отколку јас него. Она што тој мисли ми е важно бидејќи најмногу му верувам. Генерално не се караме, но ако се случи тоа е поради песните и спотови – истакна пејачката и потврди дека расправиите со сопругот најчесто ги решава мирно и дека на почетокот на врската и двајцата ставиле точка до големи борби.

И покрај лошите добронамерници, се чини дека бракот на Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ ќе доживее долг работен век, а сопружниците под ист покрив ќе доживеат длабока старост.

Александра Младеновиќ откри колку проблеми и напраил хороскопот!

Пејачката Александра Младеновиќ, иако отсекогаш знаела дека ќе биде пејачка, астрологијата го имала како нејзино поле на интерес.

-Цело време читам хороскопи, сакам да ги читам. Ако не ми се допаѓа тој што ќе го прочитам, одам на друг портал и тоа исто така важи. Ме интересира астрологијата, можеби и еднаш сакав да ја работам. Пред се верувам во Господ, но ова е мое хоби, откри неодамна пејачката.

Младеновиќ се присети и на една ситуација кога за малку ќе откажела настап поради хороскопот. Но, призна дека тогаш менаџерот бил спремен да направи хаос. „Менаџерот ќе ме убиеше“, вели таа.

-Една година имав прекуокеански лет, а во хороскоп ми пишуваше дека тогаш не треба да летам. Веднаш му се јавив на менаџерот да му го кажам тоа, тој полуде и ми кажа дека сум луда и дека веќе имаме договорено да направиме свадба во Аруба и на крајот си заминав и еве се вратив цела. Инаку, се плашам од летање, тоа го знаат и птиците на гранката, рекла Александра.

ФОТО: Карлеуша претера - топлес на јахта

Српската пејачка Јелена Карлеуша топлес со каубојски шешир на јахта најави дека од нејзиниот настап ќе гори Будва. Со провокативните фотографии пејачката објави дека престојува во Црна Гора каде што има настапи.

„Монте Карло сјае како Монтенегро“, напиша пејачката.

Слободното време помеѓу настапи таа го користи да ужива на јахта.

(Фото) Сара Мејс и бебето Кирил ја напуштија болницата, Илина не се двои од мајка си

„На среќата ѝ нема крај“ – напиша популарната македонска пејачка и харфистка Сара Мејс до фотографиите на кои се гледа како заедно со ќерката Илина и сопругот Димитар Атанасовски ја напуштаат болницата.

Сара ја напушти болницата во краток светло зелен фустан, а објави и повеќе фотографии од синчето Кирил и ќерката Илина.

По неколку денови поминати во болница, Сара објави фотографии со кои најави дека си одат дома заедно со новиот член на семејството. Димитар го носи бебето во транспортер, а малата Илина се држи до мама.

Претходно во Инстаграм Стори пејачката покажа дека големиот македонски празник Илинден и именденот на нивната ќерка го поминале разделени.

„Кирил, добредојде. Сестричкава, татково и мајкава те сакаат најмногу на свет! Едвај те чекавме, нè прерадува! Да си ни жив и здрав, да нè радуваш и добро да делуваш“ – напиша таа до фотографиите.

Инаку, за потсетување, Сара Мејс и Димитар минатата недела (на 20.07.) го добија своето второ дете, синот Кирил, а Илина доби братче.

Погледнете ги новите фотографии со бебето Кирил:

Популарно