ФОТО: На 89 години во бикини ужива со 33 години помлад маж!

Џоана Колинс, која има 89 години, ги воодушеви обожавателите кога на својот Инстаграм профил објави фотографија во сино бикини како позира со својот 33-годишен сопруг!


Парот ужива на одмор во Сен Тропе, а актерката често ги споделува нивните интимни моменти на социјалните мрежи!

Ѕвездата од серијата „Династија“ изгледа среќно и најмалку 20 години помладо, а покрај сопругот лежерно позира во сини бикини.

Своите сини бикини ги спои со препознатливите очила за сонце и сламена капа која не само што е гламурозна туку и ја штити од сонцето.


„Кога е 100 степени во сенка, благодарна сум што имам базен“, напишала познатата холивудска дива, која со својот став и волја за живот на 89 години може да му послужи како инспирација на секого.

Изгледаш неверојатно Џоан“, „Кралицата Џоан Колинс изгледа прекрасно“, „Изгледаш неверојатно“, „Леле погледни во двајцата. Толку симпатична. Толку неверојатна драга“, „Ова можеби е најслаткото нешто што сум го имал видено цела недела“.

Двојката неодамна прослави дваесет години брак во Лондон, а според сите сметки изгледаат заљубено и среќно! Дивата се мажеше четири пати и беше во огнена романса со Ворен Бити, таа пред неколку години изјави дека нејзиниот брак со Перси е „најсреќен и последен“, а го опиша како своја сродна душа.

Еве како изгледаше Џоан каок млада: 

ФОТО: Вака денеска изгледа заводливиот Игнацио од серијата „Касандра“

Се сеќавате ли на згодниот и маркантен фраер од серијата „Касандра“, кој го привлекуваше вниманието на женската популација во секоја епизода?

Освалдо Риос Алонсо е актерот со порториканско потекло кој тогаш, на 30-годишна возраст, го глумеше згодниот и богат Игнацио (и неговиот брат близнак). Во серијата тој се заљубува во циркуска циганка. Неговата култна улога од 1996 година во серијата „Касандра“ ги освои симпатиите ширум светот.

Тој е единствениот актер од Латинска Америка чии телевизиски серии се продадени во повеќе од 100 земји и преведени на дури 32 јазика. Во текот на својата актерска кариера паралелно студирал бас гитара и се занимавал со музика. Тој има основано и своја продуцентска куќа, која во своите проекти вклучува различни мини-серии и документарни филмови.

Улогата во „Касандра“ му донела многу признанија од меѓународни критичари, од дури 17 исклучителни актери во 7 земји на Латинска Америка.

Освалдо денес може да го препознаете само по некогашниот заводлив изглед, бидејќи многу се променил, а според некои медиуми користи ботокс. Иако активно вежба и наскоро ќе влезе во осмата деценија, тој сепак е маж по кого многу дами би се завртеле на улица.

Три пати го има кажано судбоносното „ДА“ и од тие бракови има три сина. Моментално е во врска со Лусијана Родригез. Но, неговото минато не е мирно и убаво како неговиот лик. Во 2004 година, Освалдо е осуден на затворска казна поради кривично дело семејно насилство врз неговата тогашна девојка Дејзи Сантијаго.

Тој за шпанските медиуми своевремено истакна дека не знаел да ја цени својата девојка и низ солзи призна дека вербално и физички ја малтретирал.

И подоцна ваквите обвинувања не го заобиколуваа, малтретирање на брачната партнерка новинарката Кармен Доминичи, а потоа и бразилската атлетичарка Касијана Роса со која беше во врска.

Иако некои шпански медиуми објавија дека тој ставил крај на својата последна четиригодишна врска со Лусијана Родригез, сепак на неговиот Инстаграм профил има слики со неа каде тој ужива во Мексико.

Актерката популарна на цел Балкан откри дека татко и ја силувал

Турската актерка Мелиса Донгел била силувана од нејзиниот татко кога била тинејџерка, а таа јавно ги открила деталите за грозоморното злоставување.

Мелиса Донгел има 22 години, а веќе е една од најпопуларните турски актерки.

Таа е една од главните ѕвезди на турската хит серија „Мириса на љубов“, чие оригинално име е „Чукни ми на врата“, а глумеше и во сапуницата „Елиф“, која своевремено беше популарна и во Србија. . Сепак, зад насмевката на оваа талентирана и обожавана актерка се крие страшна приказна која крши срца, пишува Story.hr.

Мелиса минатата година зборуваше за страшното насилство кое го претрпе од рацете на нејзиниот татко. Кога имала 15 години, тој ја силувал, а по нападот се обратила за помош кај мајка си.

Таа не и веруваше, напротив. Таа ја замоли Мелиса никогаш повеќе да не каже ниту збор за тоа, ниту да го спомне никому. Поради сексуалното злоставување на нејзиниот татко, актерката моментално оди на терапија за некако да се избори со траумата која ја доживеала.

Во еден момент решила јавно да каже низ што поминува бидејќи сакала да ја заштити својата помала сестра. Кога таа проговорила, нејзиниот татко бил во затвор, додека нејзината мајка се преселила во Русија и ја испратила својата помала ќерка во Мелиса во Истанбул. Актерката била преплашена што нејзиниот татко барал старателство над нејзината помлада сестра, на што таа оправдано се противи.

Мелиса еднаш истакна дека и е доста од психолошкото уништување на кое многупати била изложена на суд.

- Не можам да го доживеам моето детство - рече таа.

Нејзиниот татко тврдел дека таа изнела лажни обвинувања против него затоа што не и дозволувал да се занимава со глума.

- Не сакав да си замине. Имаше промени во нејзиното однесување пред да потпише со агенцијата за филм. Не можам да разберам зошто таа ги упати тие обвинувања против мене. Јас сум татко кој ја сака својата ќерка – изјави тој за турските медиуми.

Мелиса изјавила дека открила што се случува со нејзината мајка и дека не и верува.

Таа објасни како била извор на пари за нејзиниот татко.

- Постојано работев за да не бидам дома. Немав детство. Им кажав на пријателите за злоставувањето на кое бев подложен, не само на мајка ми. Бев изложен на првото сексуално злоставување во средно училиште – изјави Донгел.

Таа рече дека не може да каже што се случува претходно.

- Не можев да кажам бидејќи татко ми постојано ми се закануваше дека ќе ми дојде крајот на актерската кариера и дека нема да ме пушти на училиште. Се обидов дури и да се убијам. Не се сеќавам колку пати бев хоспитализиран. Потоа се покајав и се запрашав: ‚Зошто си го правам тоа себеси?' Но, не можев да се воздржам - изјавила актерката.

Откако Мелиса јавно ја даде својата болна исповед, ја поддржаа бројни познати личности, меѓу кои и колегите од серијата „Чукни ми на врата“ која ја прослави.

Инаку, Донгел е роден на 18 септември 1999 година во Истанбул во турско-руско семејство. Таму дипломирала на уметничката академија, а како тинејџерка ја започнала кариерата во серијата „Елиф“.

ВИДЕО: Има речиси 60 години, но нема маж кој може да и одолее

Елизабет Харли (57) неодамна ја воодушеви публиката со кратко видео на кое скока во ситно сино бикини со златни детали и гордо ги покажува своите атрибути.

Очекувано следеа бројни комплименти. „Божица во сино“, „Каков оган“, „Убава“, и напишале.

Актерката во една прилика истакнала дека позира само во бикини за да ги рекламира, а смета дека е „веќе престара за да парадира во бикини на јавна плажа“. Покрај тоа, таа изјавила дека „искрено се надева дека нема да го прави ова кога ќе влезе во седмата деценија“, а во секој случај, повеќето ќе се согласат дека нема причина за тоа – актерката изгледа спектакуларно и нема причина да се крие!

Популарно