ФОТО: Битолската Ким Кардашијан се „стегна“ во танга покрај море

Можени најпопуланрното музичко шоу на Балканот, во изминатве неколку години, па дури и децении, произведе многу ѕвезди. И Македонија имаше свои „преставници“ и фаворите.Оние кои го следат шоуто ја памети ексцентричната битолчанка Марија Груевска која стигна до самото финале.

Токму поради својата несекојдневност и специфичната боја на вокалот, Марија и по завршувањето на популарното регинално музичко шоу, таа се уште е акуелна и за српските медиуми.

Неодамна за Гранд онлајн даде интервју во кое откри декали за свадбата која ќе се случи за неколку дена и таа официјално ќе заплови во брачните води со својот Синиша.

Пред да се случи големиот ден, Марија беше на летен одмор во Грција од каде преку Инстаграм прати жежок летен поздрав во црно танга бикини.

Особено внимание привлече форографијата каде седната на скутер на вода го напрчила задникот кој е во фокусот на објективот.

Објавувајќи неколку фотографии на кои ги покажува своите заносни облини, особено задникот и тенкиот струк, таа уште еднаш покажа поради што го доби и прекарот македонска Ким.

Инаку, Марија деновиве престојуваше во Грција, каде со свршеникот се одмараа пред венчавката која ќе се одржи во родната Битола.

За да го направи одморот комплетен, поранешната ѕвезда на „Гранда“ однела неколку свои пријатели на одмор, а на мрежите редовно ги известува своите фанови колку добро се забавуваат.

Потсетуваме, пејачката ќе застане на лудиот камен кон средината на август, а она што е интересно е што венчавката ќе трае неколку дена.

– Свадбата ќе биде на отворено во манастир во близина на Битола. Со Синиша очекуваме околу 600 гости, а прославата ќе трае три дена и се надевам дека се ќе биде максимално свадбено – гордо истакнала Марија во интервјуто за Гранд онлајн.

Марија и Синиша планираат да запазат одредени обичаи, а идната невеста синоќа почна со главниот – моминската вечер.

Пејачката во друштво на најблиските пријатели излегла во еден популарен македонски клуб каде поминала време до раните утрински часови, а целото женско друштво било многу весело како што доликува.

За последното излегување како „сингл“, Груевска се одлучи за краток бел фустан со шлиц и длабоко деколте, кој одлично ја истакна нејзината фигура, додека на главата носеше проѕирен вел за да нагласи дека е невеста.

Детаљот кој го привлече вниманието беше налепницата со црвени усни на нејзините гради, која ја имаа и нејзините пријателки и идната кума во нешто помали димензии.

Со Северина само скандали, а со неа ужива во љубовта

Милан Поповиќ, поранешниот сопруг на Северина, веќе подолго време ужива во новата љубов со русокоса, која во никој случај не наликува на пејачката.

Имено, освен нивниот сосема поинаков изглед, нивните карактери се сосема спротивни.

Откако стави крај на бурниот и многу краток брак со регионална музичка ѕвезда, ја запозна Бојана и со неа основаше семејство и дом. И иако е помлада од него, дури 28 години, се чини дека оваа голема разлика воопшто не влијае на нивниот хармоничен однос.

Од голема љубов тие добија два сина – Милан и Ѓорѓе, а набрзо нивното семејство ќе стане побогато за уште еден член. Тие се исклучително среќни што наскоро Бојана ќе роди девојче. Сопругата на Милан Поповиќ не сака јавно да се експонира, а бизнисменот своевремено пред медиумите зборуваше за неа како за примерна жена.

-Со неа нема кавги и расправии, дури и сега кога е бремена, кога жените знаат да бидат каприциозни. Таа е слатка, драга и прекрасна мајка, а тоа ми е многу важно, изјави Милан.

Од друга страна, тој нема добро мислење за поранешната сопруга со која доби син. Односите меѓу нив се веќе подолго време затегнати, а проблемите околу старателството на малиот се решаваат преку суд со бројни скандали кои ги полнат страниците на весниците. Бизнисменот смета дека поради природата на работата на Северина, таа не може целосно да се посвети на нивното дете, а тоа треба да расте со својот татко.

(Видео) Марија Шерифовиќ конечно се огласи за инцидентот

Марија Шерифовиќ неодамна се најде во скандал пред јавноста кога на социјалните мрежи се појави видео како дивее низ белградските улици, на кое јасно може да се види како пејачката во друштво на непозната девојка го запира својот автомобил среде улицата, излегува од него и почнува силно да вреска и да удира со рацете по возило.

На социјалните мрежи веднаш почнаа шпекулациите дека во тој момент со Марија била и Џејла Рамовиќ, со која ја поврзуваат откако младата пејачка излезе на јавната сцена.

Шерифовиќ по појавувањето на видеото се огласи и објасни дека во тој момент добила „приватно лоши информации“, а сега јавно проговори за скандалозниот случај.

-Не можам да кажам дека жалам што во јавноста излезе видеото каде што го направив инцидентот. Сите вие ​​овде сте луѓе од крв и месо, имате екстремитети, душа и емоции. Не е примерно, но никогаш не би го заменила мојот најискрен потег за се што е неискрено и лажно. Им се извинувам на пријателите, на автомобилот, на луѓето што ги разбудив, изјави Марија.

(Фото) Ана Николиќ со нова промена во изгледот

Пејачката Ана Николиќ, повторно го промени имиџот. Покрај тоа што драстично ослабе со помош на ригорозна диета, пејачката малку внимание посвети и на косата.

Пејачката секогаш ја носеше косата со патец на средината, но сега реши да направи шишки, а новата фризура им ја покажа на следбениците на Инстаграм.

Пејачката до сега покажуваше како изгледа нејзината права, фенирана коса и како кога носи локни ја собира косата, а сега ја видовме во издание со шишки.

Ако ја оцениме врз основа на реакциите на нејзините следбеници, може да заклучиме дека се задоволни, а и испратија голем број комплименти.

Популарно