(Фото) Цеца ги следи светските трендови – кога ќе видат жените веднаш ќе закажат на фризер

Фолк дивата Светлана Цеца Ражнатовиќ е позната по честите промени кога е фризурата во прашање.

Имено, пејачката можевме да ја видиме како русокоса, црна, бринета, со шишки, долга и пократка коса, но овој пат нејзината промена ги воодушеви корисниците на социјалните мрежи.

Ражнатовиќ трансформацијата ја објави на својот Инстаграм профил, а тоа се влажните кадрици, па по објавувањето предизвика вистински хаос на социјалните мрежи.

Да потсетиме, на боксерскиот меч на Вељко кој пред неколку дена се одигра во Убу присуствуваа Светлана Цеца Ражнатовиќ, Анастасија и Богдана Ражнатовиќ, а таму беше и малиот Жељко Ражнатовиќ.

Цеца во таа прилика истакна дека никогаш не била погорда мајка и дека нејзините деца се пример за сите.

(Фото) „Жена од султана“ се унакази со пластични операции

Пејачката Тијана Милентијевиќ попозната како Тијана Ем им ја покажа новата фризура на своите обожаватели.

Имено, Тијана на нејзиното Инстаграм стори објави фотографија на која се гледа дека забележително ја скратила косата.

– New look (Нов изглед) – пишуваше во описот на објавата.

Милентијевиќ се воодушевелила од фризурата „Паж“, па следеше серија фотографии на кои го покажа својот нов имиџ.

(Видео) Ја прашаа директно Анета Молика дали причина за разводот е неверство и тоа од нејзина страна

Познатата пејачка Анета, до скоро позната како „Молика“ а сега веќе си го врати моминското презиме Љумаковска, како што ја знаеја сите до пред да се омажи, прозборе за разводот. Таа во разговор за „Бекстејџ“ откри детали за причините за развод, но и за плановите за понатаму во нејзината соло кариера.

Искрено не сакам да навлегувам многу во тоа. Се случи што се случи, требало така да биде и не гледам некој проблем, па сега да треба нон стоп само за тоа да се пишува. Ниту први ниту последни. Не сакам да навлегувам, требало така да биде. Се се случува со причина, ништо не е без причина, рече таа и најави дует со Мартин Вучиќ.

На прашањето дека причината за разводот е неверство и тоа од нејзина страна таа вели:

– Немам што да изјавам, што да кажам. Се што треба да се дознае, ќе се дознае, тоа не е никаков проблем, меѓутоа секогаш не знам зошто за развод причината треба да е неверство. Може да е губење на чувства, може да се некои други проблеми, проблеми што се во фамилијата, дали од моја страна или од другата страна, не мора да значи дека е неверство. Се може да биде опфатено и се може да е причина, губење на чувства пред се, не можеш ти да му наредиш на срцето, дали некој да сака или да нејќи. Едноставно ете се деси, не знам ни јас што се случи, требало така да биде, како што кажав не сакам да навлегувам, а и не осеќам потреба дека треба толку да давам изјави, да објаснувам, што беше и како беше. Гледам од сега и понатаму да си го живеам животот како што јас сакам, како што треба да го живеам. Не се вртам назад, рече Анета.

Погледнете го видеото од разговорот со Анета:

(Фото) Ова е полубратот на Мирко Шијан кој е во затвор, а чиј татко бил убиен три недели откако се родил

Пејачката Гоца Божиновска во деведесеттите години од минатиот век беше мажена за момчето од подземјето Зоран Шијан со кој ги доби синот Мирко и ќерката Зорана.

Меѓутоа, дека нивниот брак не беше како од бајките говори фактот што тој ја изневерил и тоа не со било кој, туку со нејзината сосетка и пријателка со која подоцна го добил и вонбрачниот син Вукашин.

Пејачката со Гордана биле први сосетки и другарки се до 1996-та година кога Зоран Шијан ја оставил Гоца поради неа. Божиновска по ова со нејзините две деца се отселила во Белград, а Гордана му подарила уште еден наследник на Зоран во 1999-та година кој е роден само три недели пред убиството на татко му.

Таа жена ми го уништи семејството, не грешка, таа жена ми го уништи животот. Беше тешко, но не се враќам на старо. Одлучив веќе да не трошам време и нерви на непотребни работи. Толку многу драги и мили луѓе имам што ми недостигаат, што не се ниту приближно болни како тие. Може да кажам само дека јас и таа не сме скарани и дека меѓу нас се е ОК. Што било било. Треба да се радуваме, а не да тагуваме и да го враќаме филмот во минатото. Простив, но не заборавив, рече во една прилика пејачката.

Инаку полубратот на Мирко, повеќе ги полнел страниците на црната хроника отколку на жолтата штампа.

Вукашин во моментов е во затвор каде одлежува казна затвор од една година и два месеци поради насилно однесување во еден познат ресторан.

Имено тој со боксови удирал во главата на една девојка, а потоа истото го снашло и едно момче кое му се нашло на патот.

Српските медиуми пишуваат дека ова не е единствениот проблем на Вукашин, тој бил приведен и пред неколку години кога се случило пукање во Нов Белград кога е рането едно момче.

Популарно