Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Наутро со слаб локален снег претежно на североистокот. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, кој долж Повардарието повремено ќе засилува.

Минималната температура ќе биде во интервал од -4 до 2, а максималната од 3 до 10 степени.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност

Денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, информираат од УХМР. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Температурата наутро ќе биде од 0 до 7, а во текот на денот од 11 до 21 Целзиусов степен.

Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб северен ветер.

Температурата во текот на денот ќе се искачи до 21 Целзиусов степен.

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди

Променливо облачно со сончеви периоди. Претпладне во источните делови ќе има слаб локален дожд. Ќе дува умерен, наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Утринските температури ќе се движат од 2 до 8 степени, а дневните во интервал од 9 до 18 степени.

Во Скопје променливо облачно со умерен ветер од северен правец. Максимална дневна температура од 16 степени.

Во следните денови времето ќе биде стабилно, сончево и топло.

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност

 Времето денеска ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Максималната температура ќе биде во интервал од 17 до 21 степен.

Во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб јужен ветер. Максималната температура ќе достигне до 19 степени.

Утре ќе има зголемена облачност со повремени врнежи од дожд, особено попладне и во вечерните часови, кога на места врнежите ќе бидат пообилни. Потоа следува период на стабилно и топло време со пораст на дневната температура, соопштуваат од УХМР.

Популарно