„Дали сум цар на мрежите“ – единственото прашање кое Коста им го поставува на лекарите во психијатриската клиника

Тој не покажал интерес за соучениците, ниту пак, трошка сочувство, а единствено што го интересира е колку е популарен.

Коста Кецмановиќ ниту во еден миг не се интересирал за жртвите, единствено му е важно дали станал популарен поради својот безумен чин.

Зборуваат ли за мене, дали јас сум крал на мрежите?

Ова се единствените прашања што Коста Кецмановиќ (13) им ги поставува на персоналот на Клиниката за неврологија и психијатрија за деца и млади, каде што е сместен откако минатата среда уби осум соученици и чувар, дознава српска Република.

Според изворот на порталот од установата во која е сместен, тој не покажал интерес за соучениците, ниту пак, трошка сочувство, а единствено што го интересира е колку е популарен.

„Секој ден барем еднаш прашува што се случува надвор, дали зборуваат за него, што зборуваат, особено на социјалните мрежи. Го држи некоја возбуда, се уште воопшто не е свесен што направил – вели соговорникот на српскиот портал.

Коста е под будното око на персоналот. По пристигнувањето со него разговорале конзилиум на лекари, а имал прегледи и другите денови. Сепак, тој сè уште не покажува знаци на каење за убиството на своите школски другари, како што не покажа ни за време на неговото сведочење.

Момчето што го изврши масакрот во Основното училиште „Владислав Рибникар“ во Белград, цел месец го подготвувал суровиот план, како што самиот изјавил, и што се покажало по прегледот на неговиот телефон. Имено, како што било утврдено, тој на интернет го пребарал Кривичниот законик на Србија за да истражи дали децата можат кривично да одговараат. Бидејќи во јули ќе наполни 14 години, тој го забрзал целиот план. Исто така, како што беше утврдено, ноќта пред масовното убиство, тој гледал американски блокбастер за масакр во училиште во Америка.

Легендарниот Роберто Баџо е претепан и ограбен во својот дом

Роберто Баџо доживеал многу непријатна и стресна ситуација во својот дом во Италија, кој бил мета на засега непознати напаѓачи и крадци.

Инцидентот се случил за време на натпреварот меѓу Италија и Шпанија на ЕП, односно во моментите кога Баџо ги следел случувањата на дербито во Германија, при што во неговата вила влегле дури пет вооружени напаѓачи.

Баџо бил во домот заедно со неколку членови на фамилијата, а крадците предизвикале голема драма која траела четириесетина минути, во која покрај пленот со кој си заминале, го повредиле и легендарниот фудбалер кој добил удар во главата.

Италијанската легенда и останатите присутни биле заклучени во тоалетот по првичниот напад и конфликт, период во кој крадците собрале многу вредни предмети и побегнале.

Баџо подоцна повикал полиција и бил пренесен во болница, каде му била санирана раната на главата.

(Видео) Монструм од 2 метри влета во плиткото: Туристи врескаат од страв во популарното летувалиште во Шпанија

Плажата во Гран Канарија е затворена за капење откако ајкула долга околу 2 метри налета во плиткото и предизвика општа паника кај туристите.

Во застрашувачкото видео се слушаат врисоци додека морскиот предатор се приближува до брегот со голема брзина со грбната перка која се држи надвор од водата.

Полицијата веднаш ја затвори плажата Меленара на источниот брег на островот откако во саботата околу 17 часот беше прогласена тревога.

На плажата веднаш беше подигнато црвено знаме. На снимката се гледа како младите трчаат на безбедно додека ајкулата пливала кон брегот пред да се нурне назад во длабочините во последен момент. Млада девојка била во вода кога се појавила ајкулата.

-Спасителот почна да свири и дал знак дека сите треба да излезат од водата. Погледнав назад и ја видов нејзината перка – изјави туристка за локалната телевизија.

– Видовме перки кои беа околу 25 сантиметри над водата и почнавме да се движиме најбрзо што можевме назад кон плажата – додаде друг турист.

Потрагата по ајкулата со помош на џет ски била неуспешна. Дејли мејл наведува дека се работи за чекан ајкула која може да порасне и до шест метри во должина и да тежи дури 450 килограми! Тие се главно безопасни за луѓето и забележани се само неколку напади.

(Видео) Ученик и професорка страсно се бакнуваат среде час

Неименувана универзитетска професорка, наводно била избркана од своето работно место откако протече видео кое потврди дека таа се бакнувала со еден од нејзините студенти среде час.

Недоличното однесување го снимиле колегите на младиот и многу самоуверен Ромео на Државниот транспортен универзитет во Нижни Новгород, а во меѓувреме тамошните портали објавија дека снимката била направена минатата година откако училиштето добило дојава дека професорката многу лесно влетувала во романтични авантури.

Во однос на образовната институција во која е снимен скандалот, корисниците на социјалните мрежи претпоставуваат дека младиот заводник бил полнолетен кога му паднало на памет да ги почувствува усните на својата професорка, па во овој контекст, ниту руските портали не спомнале некаква истрага.

Засега не можеа да потврдат информациите дали навистина професорката е отпуштена поради ова.

Целото видео можете да го погледнете ОВДЕ

Популарно