(Видео) Јасмин со две македонски песни во „Ѕвездите на Гранд“ ги импресионираше сите

Пејачот Јасмин Алиевски уше еднаш докажа и покажа зошто е „зрел“ кандидат за во големото финале на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“.

Тој се натрпеваруваше во саботата и го освои максималните шест гласови на членовите на жирикомисијата.

Јасмин изведуваше две песни, првата беше легендарната „Зајди, зајди“, а втората песна која ја пееше беше големиот хит на Тоше Проески, „По тебе“.

Жирито не ги штедеше пофалните зборови за нашиот Јасмин.

-Толку ми беше емотивна „Зајди, зајди“. Сме ја слушнале многу пати, но сега почуствав нешто. Без грешка, искоментира Мили.

„Секоја чест што ја оправда довербата, ти симнувам капа“ – искоментира неговиот ментор Ѓорѓе Давид.

Исто така го пофали и директорот на „Гранд“, Саша Поповиќ, кој кажа дека нашиот Јасмин бил одличен.

Погледнете го неговиот настап:

(Фото) Објавени пораките кои Душко Тошиќ ѝ ги праќал на Северина

По јавното препукување на српската и хрватската пејачка Јелена Крлеуша и Северина, во целата приказна се вмеша и сеуште законскиот сопруг на Крлеуша, екс фудбалерот, а сега тренер, Душко Тошиќ.

Поранешниот фудбалер откри дека ја контактирал Северина да пее на јахтата што неодамна ја купил во Турција. Според него, блиски пријатели му сугерирале дека најдобро би било да ја ангажираат Северина да пее на нивната забава.

Неодамна купив јахта која е паркирана на Босфорот и сакав да прославам, а моите пријатели од „Whats up“ групата ни предложија Северина да пее за нас. Па, тоа е причината за мојот контакт“, изјави Тошиќ откако Северина ги објави пораките кои и ги праќал.

Војната меѓу двете започна откако ЈК јавно ги осуди изјавите на Северина на тема Сребреница, кои хрватската пејачка ги даде во интервју за време на престојот во Сараево пред две години, односно изјави дека Србија треба да плати отштета на Босна.

За наводното флертување на нејзиниот сопруг и хрватската пејачка Северина Вучковиќ, Јелена имаше краток коментар. Повеќе не ме интересира ништо поврзано со Душко“, изјави Јелена Карлеуша.

„Големо страдање го принудува човекот на мизерија и обесчестување. Јади го тој СНС сендвич и никогаш повеќе да не го спомнувај мојот син“, ѝ напиша Северина по осудата на Јелена за коментарите на хрватската пејачка на темата Сребреница, односно дека со тоа го жигосува и нејзиниот син кој е Србин.

„А ти јади спски *** и не таласај многу. Оти образот не се плаќа ни со сендвичи ни со пари, несреќнице како што ти си навикната. Сигурно маката те натерала кога одиш против својот народ , па затоа си спремна да одиш и против татко ти и син ти да ги наречеш геноцидни!“, ѝ одговори Јелена.

По ова следуваше објавата од страна на Северина на приватната комуникација со Душко Тошиќ.

Го молев Филип да не ме носи во нејзината куќа: Пријовиќ проговори за вистината за односот со Лепа Брена, не бил ист од првиот ден!

Еден од најпопуларните брачни парови на српската естрада се Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ.

Таа на самиот почеток на блескавата кариера, а тој израснал во семејство на спортски и шоубизнис суперѕвезди, тие привлекувале внимание со секоја своја постапка или изјава веднаш штом почнале да излегуваат.

Нивната венчавка, да потсетиме, беше најследениот медиумски настан во летото 2018 година, а сите пишуваа и за најмалите детали од нивната врска.

Не ретко се случува јавно да се коментира врската на Александра Пријовиќ и Лепа Брена. Иако отсекогаш негувале хармоничен однос, изјавите на Александра повремено предизвикуваат сомнеж за нејзиниот однос со Брена.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa)

Александра Пријовиќ и Лепа Брена во последно време се честа тема на медиумите, а нивната врска се карактеризира како нарушена. Сепак, Пријовиќ за „Свет“ откри дека сега се сложуваат подобро од кога било.

– Сега имам врска со неа како со мајка ми. На почетокот не беше така, а поради неа ми беше срам, искрено – објаснува Александра.

-Брена и Боба ги познавам со години, пеев на нивните приватни прослави и сега наеднаш сум тука, во врска. И тогаш, кога дојдов за првпат, сакав земјата да ме проголта. Се чувствував како да сум направил нешто погрешно. Филип ми вели да одам кај него, а јас го молам да не ме носи таму“, искрена беше Прија.

Иако неколкупати истакна дека Брена не и е свекрва, туку дека тоа е Зорица Накиќ, мајката на Филип, таа никогаш не криела дека негува љубезен и почитуван однос со Брена, како и благодарност за секој совет што го добила од неа.

(Фото) Вељко и Анастасија повеќе не комуницираат исто

Вељко и Анастасија пораснаа еден до друг. Две години постариот брат ја чувал помладата сестра, а таа се грижела и за него.

Дури и Анастасија е одговорна што Вељко се запознал со Богдана, која е љубовта на неговиот живот и која неодамна му го роди третиот син.

Анастасија веќе извесно време живее во Севиља со својот сопруг Немања Гудељ.

Анастасија кај Немања ја нашла среќата, а Вељко не крие колку е задоволен од изборот на сестра му.

– Не! Не во таа смисла, секој ден се слушам со неа. Го живее својот живот, јас сум многу среќен со нејзиниот избор. Нејзиниот сопруг е легенда, ја гледа како малку вода на дланка и таа е многу подобра таму отколку што би била со нас, реално – изјави неодамна и сега покажа колку е неговата комуникација со сестра му сменета.

Имено, тој на Инстаграм сподели смешно видео на кое се гледа како брат и сестра комуницираат само преку „reels“, без ниту еден збор.

Популарно