“Не знам зошто се создаде циркус без причина, нејзиниот сопруг знаеше дека ќе замине”

Ана П.(20), девојката која исчезна во ноќта меѓу четвртокот и петокот, стапила во контакт со семејството и кажала дека е добра и здрава.

Таткото на Ана, Дејан П., зборувал за „Блиц“ и потврдил дека младата мајка се јавила и дека е добро.

– Мислам дека нејзиниот сопруг знаеше дека ќе замине и не знам зошто се создаде циркус без причина, изјави накратко нејзиниот татко.

Да потсетиме, потрагата по Ана П.(20) од Зрењанин започна ноќта меѓу четвртокот и петокот кога излегла од куќата во која живеела со сопругот во Калуѓерица.

Тинејџерка со „порше“ излетала во Скопје

Пет девојки се повредени, од кои две со тешки телесни повреди во сообраќајна несреќа во Скопје. Како што соопшти МВР, во 03:25 по полноќ 19-годишната А.Ц. излетала со возило „порше“.

-Денеска во 03.25 часот било пријавено дека во Скопје на крстосница од ул.„Симеон Кавракиров“ и ул.„Венијамин Мачуковски“ патничко моторно возило „порше“ со скопски регистарски ознаки, управувано од А.Ц.(19) од Скопје, излетало од коловозот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила А.Ц. и сопатничката С.П.(18), а со телесни повреди се здобиле уште три сопатнички Ј.М.(18), Е.Б.(18) и АМ.К.(18) сите од Скопје, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ и Градската општа болница „Св.Наум Охридски“. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје, велат од МВР.

ШОКАНТНО: Ученици снимиле орален секс во училница

Скандал во основно училиште во Сурдулица. Според сознанијата на воспитно-образовните работници, меѓу учениците кружи снимка од орален секс од ученик од шесто одделение, пишуваат српските медиуми.

Според непотврдени информации, снимката била направена во една од училниците. Во училиштето се преземени сите мерки, информирани се родителите и полицијата.

Од Вишото јавно обвинителство велат дека сè уште официјално не се информирани за настанот.

Шокантна закана од малиот монструм Коста кон мајка си

Кoста Кецмановиќ продолжува да ги шокира полицајците и вработените во Клиниката за неврологија и психијатрија каде го чуваат.

Својата недефинирана омраза ја пренел и на мајка си.

На последната средба со мајка му имал епизода на бес и во еден момент рекол:

– Ако излезам одовде, прво ќе те убијам тебе !

Популарно