(Фото) Жената која почина на нејзиниот концер била од Македонија - Ова е единствената изјава на пејачката

Македонската пејачка Калиопи Букле вчера требаше да има концерт во МТС двораната во Белград, но настанот беше откажан откако на една жена во публиката ѝ се слоши.

– Поради непредвидени околности, концертот на Калиопи кој беше закажан се одложува, а новиот термин дополнително ќе биде објавен. Сите купени билети за концертот ќе важат и за следниот датум. За повеќе информации во најскоро време ќе биде издадено соопштение кое ќе биде достапно на веб страната на МТС салата како и на социјалните мрежи. Ви благодариме за разбирањето, стои во соопштението од организаторот.

Според пишувањето на српските медиуми станува збор за 70-годишна жена која со својата ќерка и најблиските пријатели од Македонија дошла на концертот на Калиопи во Белград. Tие додаваат дека реанимацијата траела 45 минути, но за жал завршила без успех. Набрзо по ова салата била испразнета и лекарите се обиделе да ја реанимираат жената, но за жал, таа го загубила животот.

За немилиот настан се огласи и Калиопи, која на Фексбук напиша:

„Ова е најтажниот ден во мојата кариера…

Денес, наместо да го славиме животот на мојот концерт, загубивме еден живот…

Во мое име и во името на целиот мој тим, изразуваме најдлабоко сочувство до семејството на починатата личност.

Ова е мојата прва и единствена изјава за вечерашниот немил и мошне тажен настан за сите нас. Се надевам дека мојата публика ќе има разбирање заради одложувањето на вечерашниот концерт… Новиот термин ќе биде наскоро објавен“.

Тинејџерка со „порше“ излетала во Скопје

Пет девојки се повредени, од кои две со тешки телесни повреди во сообраќајна несреќа во Скопје. Како што соопшти МВР, во 03:25 по полноќ 19-годишната А.Ц. излетала со возило „порше“.

-Денеска во 03.25 часот било пријавено дека во Скопје на крстосница од ул.„Симеон Кавракиров“ и ул.„Венијамин Мачуковски“ патничко моторно возило „порше“ со скопски регистарски ознаки, управувано од А.Ц.(19) од Скопје, излетало од коловозот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила А.Ц. и сопатничката С.П.(18), а со телесни повреди се здобиле уште три сопатнички Ј.М.(18), Е.Б.(18) и АМ.К.(18) сите од Скопје, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ и Градската општа болница „Св.Наум Охридски“. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје, велат од МВР.

ШОКАНТНО: Ученици снимиле орален секс во училница

Скандал во основно училиште во Сурдулица. Според сознанијата на воспитно-образовните работници, меѓу учениците кружи снимка од орален секс од ученик од шесто одделение, пишуваат српските медиуми.

Според непотврдени информации, снимката била направена во една од училниците. Во училиштето се преземени сите мерки, информирани се родителите и полицијата.

Од Вишото јавно обвинителство велат дека сè уште официјално не се информирани за настанот.

Шокантна закана од малиот монструм Коста кон мајка си

Кoста Кецмановиќ продолжува да ги шокира полицајците и вработените во Клиниката за неврологија и психијатрија каде го чуваат.

Својата недефинирана омраза ја пренел и на мајка си.

На последната средба со мајка му имал епизода на бес и во еден момент рекол:

– Ако излезам одовде, прво ќе те убијам тебе !

Популарно