(Фото) Слободни гради со набрекнати брадавици и шлиц кој отвора фантазија

Сара Мејс отсекогаш звучела уникатно, а логично дополнување на тоа е нејзината визуелна специфика по која често се издвојува од останатите на естрадата.

Тоа особено остава впечаток кога си јавна личност, а Сара не треба многу да се труди за тоа да биде и изгледа така, таа едноставно е таква и зрачи со уникатна енергија со која освојува.

NGOT FLOW е новата колекција тоалети со металик тонови кои ја истакнуваат женственоста на современата дама, истовремено потенцирајќи ја нејзината моќ, а истите се дело на Fran, односно дизајнерката и стилистка на Сара, Фросина со која соработува години наназад.

За потребите на едиторијалот од колекцијата, учество зема и самата краторка, но и нејзината славна пријателка Сара која дополнително ја зачини со својата посебна женственост, сексапил и маркантност.

-Отсекогаш сакав да бидам фатална. Друри и кога бев малечко девојче, јас всушност никогаш не сакав да бидам девојче, туку сакав да бидам жена, изјавува славната дизајнерка Дајан Вон Фустенберг, а во истото се пронајде и нашата Сара кога ги облече и почувствува овие драматични модели на фустани кои совршено го нагласуваат сексапилот.

Се вели дека фатална жена е онаа која само преку своето појавување ќе направи секс во умот, а Сара во голем дел од својата визуелна експресија во едиторијалот го направи тоа, особено во еден од моделите каде градите се слободни, пупките видливо набрекнати, а шлицот високо отворен точно на препони за да ја поттикне фантазијата како совршена умствена предигра.

Мистична модна еротика, сосема функционална за перфектен впечаток за она што треба да се постигне- венимание кое ќе се задржи подолго од вообичаено.

(Фото) Згодната Џина Џиновиќ ужива на Малдивите

Џина Џиновиќ, ќерката на пејачот Харис и дизајнерката Мелина, кои моментално се во процес на развод по 22 години љубов, никогаш не ја криела љубовта кон скапите ткаенини, чанти и чевли.

Сепак, се чини најскапите работи кои таа ги поседува се парчиња накит.

Џина уживаше на Малдивите, а во таа прилика посебно внимание привлече нејзиниот скап накит.

И тоа не било какви парчиња, туку од најпрестижните куќи за накит: „Картие“ и „Тифани“.

Џина позираше со жолто златна нараквица украсена со 204 дијаманти вредна неверојатни 47.500 евра.

На раката носи и две идентични „тифани“ алки: едната во бело злато со тиркизно од 6.000, а другата во жолто злато од 5.550 евра, или од 11.550 евра.

(Видео) Поради оваа провокативна снимка пејачката стана атракција во Дубаи

Гога Секулиќ редовно објавува интересни моменти со своите следбеници на социјалните мрежи. Пејачката ја напушти Србија, а на одмор отиде во топлиот Дубаи.

Гога заедно со својот син одмарана плажите во топлиот и луксузен Дубаи. Таа на социјалните мрежи објави видео во кое се гледа како ужива, а се снимаше покрај базенот.

Имено нејзиното сексапилно издание привлече големо внимание во кое до израз доаѓа нејниното витко тело и облините кои гордо ги покажува.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Goga Sekulić (@sekulicgoga)

(Фото) Ирена Спировска на 49 години легната по танга

Поголемиот дел од познатите од домашната и регионалната сцена се соблекоа во бикини и ги покажаа своите тела раскомотени на плажа, под зраците на сонцето додека фаќаат боја.

Речиси сите ги видовме во мини бикини, а најмногу во трендовската танга. Водителката Ирена Спировска важи за една од најзгодните водителки на нејзини години, а се’ тоа благодарение на нејзината физичка активност. Очекувано помисливте дека ќе ја видиме со фотки од плажа, но Ирена понуди една сосема поинаква перспектива.

Водителката легната по танга, но во салон за убавина.

Причината за да се прикаже во вакво издание е третманот за разбивање целулит, проблемот на сите жени, па дури и на ултра спортски активната водителка.

Овој пат, од нејзините последни објави на Инстаграм таа уште еднаш потврди дека нема никакви комплекси кога е во прашање покажувањето на вистинското, природно издание без никаков коректор. Таа на своите следбенички им сугерираше за третманот и справувањето со целулитот.

Легната на стомак во црна долна облека, а танга моментот секако се издвои во фокус.

-Немам правено никакви интервенции освен козметички третмани за одржување на нега на кожата на лицето на природна база. Нема потреба да тежнееме кон идеални пропорции. Треба да научиме да уживаме во нашата уникатност, тоа нè прави да бидеме единствени. Колку порано го сфатат тоа младите девојки, толку подобро за нив, вели своевремено Ирена за домашните медиуми, но сепак, ако веќе може да се реши проблематичниот целулит, зошто би го оставиле.

Инаку, Ирена ретко или речиси никогаш немаме прилика да ја видиме во вакво издание, а ќе се согласите дека за нејзините години изгледа подобро од кога и да било.

Летово не понуди фотки од плажа, но затоа се тука оние ретро за да потсетат колку Ирена Спировска е риба и пол.

Популарно